Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 - sygnalizuje błąd (pali się kranik i zmiotka).

Łysoldrift 27 Sty 2018 19:30 1365 9
  • #1 27 Sty 2018 19:30
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Witam.
    Posiadam zmywarkę Bosch SPV50E00EU/01. Zmywarka w trakcie pracy sygnalizuje błąd (pali się kranik i zmiotka). Pobiera wodę normalnie, po resecie (ponieważ nie kończy programu) odprowadza wodę. Ciśnienie wody na zasilaniu - w porządku, przewód doprowadzający wodę - w porządku, sitko po drodze drożne.
    Zaczyna pracę normalnie pobiera wodę grzeje ją, myje dobrze, aż do momentu sygnalizacji błędu (pikanie), wtedy zmywarka zatrzymuję się woda na dole zostaje w zmywarce.

Po zresetowaniu odprowadza wodę i program znowu zaczyna się normalnie - czas do usterki jest różny nieraz 5 min, nieraz 15 min. W sumie pracuje prawidłowo, aż do momentu sygnalizacji błędu. Bez wycieku, pływak odpowiedzialny za wyciek wody na dnie - reaguje normalnie. Była osoba, która naprawia zmywarki i po niby sprawdzeniu - stwierdził, że do wymiany sterownik. Sprawdzenie odbyło się mało fachowo wg mnie, dlatego wrzucam temat tutaj.

Co ewentualnie mogę sprawdzić? Czy jestem w stanie sprawdzić sterownik, ewentualnie do kogo można by się udać żeby go przejrzał i ocenił?
    :arrow: Numer sterownika:
    9000 683 387
    MELECS
    EPG60613

0 9
  • Pomocny post
    #2 27 Sty 2018 23:32
    Karlheinz
    Poziom 20  

Łysoldrift napisał:
    Zmywarka w trakcie pracy sygnalizuje błąd (pali się kranik i zmiotka ).

To co opisujesz to błąd pompy myjącej, poszukaj na forum.

0
  • #3 28 Sty 2018 09:01
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Czy jak zdemontuję pompę, będzie widać czy jest uszkodzona?

0
  • #5 28 Sty 2018 17:35
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Pompa wyjęta, a wirnik cały, kręci się swobodnie. Jest luz łożyskowania na boki, ale nie sadzę żeby powodowało to awarię.
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • Pomocny post
    #6 28 Sty 2018 18:22
    ROBSON33
    Moderator AGD

Łysoldrift napisał:
    Jest luz łożyskowania na boki, ale nie sadzę żeby powodowalo to awarie.

Niestety ale tu jest przyczyna i raczej bez wymiany pompy się nie obejdzie.

0
  • #7 28 Sty 2018 21:29
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Po zakręceniu ręką, wirnik skierowany pionowo kręci się bez oporów i hałasów, jednak po zakręceniu w pozycji poziomej, gdzieś wirnik delikatnie obciera. Zatem to by powodowało usterkę i błąd w systemie? Wiadomo z jaką prędkością obrotową kreci się wirnik pompy?

0
  • #8 30 Sty 2018 21:26
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Podpowie Ktoś, coś jeszcze w temacie .
    Co ewentualnie spr ?

0
  • #10 17 Lut 2018 10:22
    Łysoldrift
    Poziom 15  

Witam ponownie.
    Pompa myjąca zmieniona na nową, i niestety dalej to samo. Może rzeczywiście ten moduł-programator. Jakieś podpowiedzi. Ewentualnie jakby ktoś miał taki moduł to proszę o kontakt.

0