Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA 22L1333G - Nie działa po upgrade

testowy119 27 Sty 2018 20:12 2049 6
    testowy119
    Poziom 9  
    Witam,

dostałem kilka dni temu TV TOSHIBA 22L1333G, telewizor działał ładnie, jednak po podpięciu pendriva nie chciał wczytywać niektórych formatów video, a inne przycinał.
    Znalazłem na stronie producenta aktualizację firmware i sprawdziłem że obecne oprogramowanie jest już bardzo stare - pobrałem paczkę, zgrałem na pendriva zgodnie z instrukcją, podłączyłem pod TV zgodnie z zaleceniami, uruchomiłem aktualizację, przebieg doszedł do 100% - TV powinien się zresetować w nowej wersji, a nie chce się uruchomić :(
    Mruga na przemian czerwona i zielona dioda, podświetla się co chwilę matryca, ale żadnego obrazu i reakcji - tak od pół godziny...

Macie jakieś rady - może jest opcja przywrócić go do ustawień fabrycznych albo uruchomić jakiś tryb serwisowy?

Proszę o pomoc!
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post
    roxio
    Poziom 21  
    Jeżeli po aktualizacji telewizor nie uruchomił się ponownie samoczynnie już można się domyślić że coś poszło nie tak. Migające diody to oczywiście oznaka błędu oprogramowania.

Pomimo że producent napisał:
    (This SW update is NOT suitable to recover the set from "no power up / front LED blinking" symptom, as the Bootloader SW & Model related settings are not included)
    Ta aktualizacja NIE nadaje się do przywracania telewizora gdy "nie reaguje na przycisk zasilania" lub "migają diody na panelu przednim", ponieważ nie aktualizuje sektorów rozruchowych.

Spróbuj zrobić tak:
    - Skopiuj plik z oprogramowaniem na pendrive (Pendrive musi być sformatowany pod FAT)
    - Wyjmij kabel zasilający z gniazdka i wepnij pendrive.
    - Na pilocie wciśnij przycisk OK (nie musze mówić że pilot ma byś skierowany na tv?) i trzymając wciśnięty OK, podłącz TV do prądu
    - Telewizor powinien przejść w tryb "usterowy" a diody powinny migać powoli. Trzymasz wciśnięty OK do póki diody nie zaczną migać szybciej niż na początku. W momencie kiedy diody migają szybko wgrywane jest oprogramowanie z pendriva. Trwa to około 1-2 minuty(?!).
    - Po wszystkim telewizor SAM zresetuje się i odpali tryb instalacyjny (jak przy pierwszym uruchomieniu).

Sprawdź czy aby na pewno jest to model G a nie np. B!

Jeśli ta operacja nie pomoże... cóż, przelutowanie pamięci, prgramataor i te sprawy... raczej przewyższą wartość telewizora.
  • HelukabelHelukabel
    testowy119
    Poziom 9  
    Próbowałem - sposób działał, upgrade niby się robiło, ale ostatecznie i tak miał problem się włączyć...
    Nie poddałem się i znalazłem inne firmware u nas na forum - TV odpalił! :)
    Jakby ktoś miał ten sam problem, tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16247015#16247015

Mam wrażenie że wgrana teraz wersja oprogramowania jest starsza niż ta która była, ale najważniejsze że działa :)
    Mam wg nalepki z tyłu model G... nie mam pojęcia czemu to oprogramowanie producenta nie zadziałało :/

Dzięki za pomoc!
  • Pomocny post
    roxio
    Poziom 21  
    Podział na litery G, B itd. odnosi się do regionu sprzedaży tego tv i zawiera pakiety językowe odpowiednie dla danego regionu oraz parametry wyszukiwania stacji z danych regionów. Może problem leżał w kodowaniu znaków z jakiegoś języka? Może po prostu plik był uszkodzony, ważne że działa.
    Pierwsze wersje oprogramowania bez "bajerów" często sprawdzają się lepiej.
    rtv tomek
    Poziom 10  
    Plik z aktualizacją oprogramowania dostępny na stronie Toshiby dla modelu 22L1333G dotyczy płyty MB90, w Twoim przypadku pomógł plik pod płytę MB95S - może tu był problem.
    psycode
    Poziom 16  
    roxio napisał:
    ....
    - Skopiuj plik z oprogramowaniem na pendrive (Pendrive musi być sformatowany pod FAT32)...

A guzik prawda. Producent podkreśla, żeby nie był to fat32 a fat/fat16. Pewnie na 32 też ładnie pójdzie, ale skoro zrobiłeś taką dramatyczną instrukcję to muszę to jednak sprecyzować. W końcu producent wie najlepiej z nas wszystkich. Może aktualizacja przejdzie, ale gdyby się uwaliła to może bootloader rozumie tylko fat/fat16. W załączniku zrzut z instrukcji aktualizacji do tego modelu.

TOSHIBA 22L1333G - Nie działa po upgrade

rtv tomek napisał:
    Plik z aktualiacją oprogramowania dostępny na stronie Toshiby dla modelu 22L1333G dotyczy płyty MB90, w Twoim przypadku pomógł plik pod płytę MB95S - może tu był problem.

Możesz mieć rację. Po wypakowaniu pliku - jego nazwa to upgrade_mb90.bin,
    a moja płyta to mb95s (naklejka na gnieździe kart Ci).

Być może jest to bios do wszystkich płyt serii 90 i zostało to tak tylko zapisane zamiast bardziej logicznego "mb9x.bin"
    Być może autor tematu zbyt szybko wyjął pendrive z komputera po wgraniu pliku (wiadomo, że bufor zapisu dogrywa z opóźnieniem) i tym sposobem uwalił dane pliku i aktualizacja się nie powiodła.

Nie będę ryzykować, najpierw napiszę do toschiby, żeby ogarnęli ten bajzel, bo może faktycznie mb90 nie pasuje do mb95s.