Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sprzęt zewnętrzny na zawody, JBL, Tonsil, STX, Behringer. Budżet 2500zl

elvis1987 27 Sty 2018 23:27 897 11
  • #1 27 Sty 2018 23:27
    elvis1987
    Poziom 13  

Witam.
    Mam do Państwa pytanie. Szukałem po internecie ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie odnośnie zestawu głośników na moje potrzeby.

Ogólnie prowadzę stowarzyszenie sportowe i dostaliśmy dotację na zakup sprzętu nagłaśniającego na nasze imprezy sportowe. Organizujemy biegi na terenie otwartym. Nasze potrzeby były takie, żebyśmy mogli podłączyć mikrofon oraz jakiś pendrive lub komputer do puszczania muzyki. Na wcześniejszych imprezach wynajmowaliśmy sprzęt, jednak ze względu na dotację chcemy kupić sprzęt.

Dotację jaką dostaliśmy to 2500 zł. Jeśli nie kupimy sprzętu dotacja przepadnie. Dlatego pytam doświadczonych uczestników audio co byście polecili. To jest dotacja i chciałbym prawdziwą pomoc . Niestety często na forum czytałem "dołóż trochę więcej i kup to i to". Niestety to jest dotacja i nie mam możliwości dołożenia.

Kilka razy mieliśmy możliwość działania na sprzęcie "ALTO TX15" i powiem, że nawet byliśmy zadowoleni jednak ta kolumna była "nie skomplikowana" i nie mogłem włożyć pendriva z muzyką. Kolumna z opisu ma 600W (ale to raczej szczytowa). Nie wiem ile ma w RMS dlatego nie do końca wiem jakiej mocy jest mi potrzebna na takie imprezy plenerowe.

Inne pytania jakie mnie nurtują to:
    - czy kupić kolumny aktywną, czy dwie kolumny aktywne da się podłączyć, trzeba mieć mikser?
    - czy kupić pasywną + mikser

Przeglądając internet znalazłem takie typy:
    ALTO:
    https://www.musicexpress.pl/pl/product/12500,alto-ts-212-kolumna-aktywna-estradowa (lub wersja z 15 calowym głosnikiem lub ALTO TX15)
    Behringer
    https://www.musicexpress.pl/pl/product/4578,b...mp3-kolumna-aktywna-1000-w-z-odtwarzaczem-mp3 (lub wersja z 15 calowym głośnikiem)
    JBL:
    https://www.musicexpress.pl/pl/product/8622,jbl-eon-615-kolumna-aktywna-1000w-bluetooth
    TONSIL:
    http://www.skleptonsil.pl/zestaw-przenosny-zp...umulator-2-mikrofony-bezprzewodowe,id927.html
    STX:
    https://stx.pl/stx-pa-650-8-fr-a.html

Czy można rozbudowywać systemy i łączyć kolumny?

0 11
  • Pomocny post
    #2 29 Sty 2018 07:21
    DjMapet
    Poziom 43  

Na system pasywny, trochę mało tej kasy.
    Bierz 2 Behringery. Jak wystarczy kasy, to na 15". Do połączenia ich, dobry kabel sygnałowy XLRm - XLRf o długości ok. 15 mb. Jest o tyle wygodna, że można do niej ew. dokupić mikrofon bezprzewodowy USB, np. ULM-100.

elvis1987 napisał:
    Czy można rozbudowywać systemy i łączyć kolumny?

Można. Każda kolumna aktywna, oprócz wejść liniowych, ma połączone z nimi równolegle wyjścia (LINK, THRU itp) liniowe, na których jest ten sam sygnał co na wejściu. Można z niego podać sygnał na następną kolumnę aktywną, z tej na następną itd.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 29 Sty 2018 14:13
    Kamil 198711
    Poziom 18  

Mam 2 zestawy nagłośnieniowe i jeden z nich to te Behringery na 12" małe imprezy do 50os ogarniesz na nich, powyżej będziesz potrzebował dołu. Będziesz zadowolony i się nie nadźwigasz. JBL drogi a d**y nie urywa słuchałem w ME. Reszta osobiście odradzam.
    Czasami wspomagam się MIC ULM-100 pod kolumnę z wersją MP3 działa świetnie, pod Bluetooth czasami świruje. Pewnie działa na podobnym paśmie, bardzo wygodne rozwiązanie do konferansjerki. Do śpiewu nie polecam.

Na dużych imprezach używam ich jako odsłuch kładę na scenie bokiem.

0
  • #4 29 Sty 2018 18:03
    elvis1987
    Poziom 13  

Dziękuje za odpowiedzi.
    Nie rozumiem sformułowania "będziesz potrzebował dołu". Co to oznacza?

Tak jak pisałem wyżej, używałem kiedyś ALTO TX15, wydaje mi się, że spełniały wymagania. A Behringery to nieco lepsza firma ?

Gdy w przyszłości uda mi się zakupić mikser również będę mógł podłączyć te kolumny?

0
  • Pomocny post
    #6 29 Sty 2018 23:06
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kamil 198711 napisał:
    będziesz potrzebował dołu

elvis1987 napisał:
    Nasze potrzeby były takie, żebyśmy mogli podłączyć mikrofon oraz jakiś pendrive lub komputer do puszczania muzyki.

Wydaje mi się, że dolny zakres pasma jest w tym wypadku sprawą drugorzędną. Najważniejszy jest chyba mikrofon i w miarę równomierne nagłośnienie dużej przestrzeni. Gdyby chcieć zrobić to "po Bożemu" (czyli z zapewnieniem niskiego dołu i głośności) to kasy nie starczy, a poza tym potrzebna by była ciężarówka do wożenia sprzętu...

0
  • Pomocny post
    #7 30 Sty 2018 06:59
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ale po co dopłacać do odtwarzacza jak za 150-200zl kupisz Mixer mały i do niego podłączysz 1-3 mikrofony i będzie 1-2 kanały stereo (czyt. można np. 1-2 komputery podłączyć zamiast pendrive)...

0
  • #8 30 Sty 2018 09:26
    elvis1987
    Poziom 13  

dziękuje za odpowiedzi.
    To teraz mam pytanie do mikrofonów. Wydaje mi się, że w grę wchodzą mikrofony bezprzewodowe. Ze względu na fakt, że to imprezy plenerowe, "konferansjer" musi przemieszczać się po jakimś terenie. Powiedzmy do 50 metrów od głośnika.
    I teraz pytanie czy kupić dedykowany mikrofon Behringera?? czy lepiej kupić w podobnej cenie np: AKG https://www.musicexpress.pl/pl/product/13304,...ms-40-mini-2-dual-vocal-set-us25a-a-c-do-reki
    lub może innej firmy ?

W rozwiązaniu Behringer widzę jeden duży minus - dedykowane rozwiązanie. A co w przypadku jak bym chciał uzyć z inną kolumną? To raczej się nie.

0
  • Pomocny post
    #9 30 Sty 2018 10:11
    DjMapet
    Poziom 43  

Zależy. Jak kupisz mikser Behringer, to niektóre mają wejście MIC USB.
    No ale jak bezprzewody mają być uniwersalne, to lepiej te AKG. Mają zasięg tych 50 m a niekiedy i więcej. Tyle, ze przekroczysz budżet. :-)

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #10 31 Sty 2018 16:28
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Wma mini spokojnie przez boisko mają zasięg czytaj. 100m lekko. Wkurza wypadająca klapka baterii, że to plastikowa zabawka i że nie ważne jak zapniesz bramkę to na wietrze jest generatorem szumu.

0
  • Pomocny post
    #11 01 Lut 2018 14:03
    Kamil 198711
    Poziom 18  

Dedykowany mikrofon Behringera ULM-100 mam i w otwartej przestrzeni sprawdzałem go nie ma więcej jak 20m zasięgu. Sprawdzone na własnej skórze. To chyba wina pasma 2.4 GHz albo małego odbiornika. Dobrze się sprawdza na bliskich odległościach. Na dalsze wycieczki od odbiornika nie polecam.

0
  • #12 18 Maj 2018 08:28
    elvis1987
    Poziom 13  

Witam. Zdecydowałem się na zakup Behringery na 15" oraz mikrofonu i miksera.
    Na razie jestem zadowolony.
    Na moje potrzeby wystarczy :)

0
  Szukaj w 5mln produktów