Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vermona Regent 310 - brak prądu w zasilaczu

Matagax200 28 Jan 2018 01:50 561 1
Altium Designer Computer Controls
    Matagax200
    Level 1  
    Witam, dostałem głośnik niskotonowy Vermona Regent 310, z opowieści słyszałem, że głośnik działa tylko nie ma bezpiecznika. Chciałem go sprawdzić ale nie miałem bezpiecznika, więc widać na załączonym zdjęciu, że 2 kabelki od bezpiecznika (czerwony i żółty) są razem zlutowane i zaizolowane. Podłączyłem głośnik, włączyłem do prądu i dalej nic, ale po chwili znalazłem czerwony kabel z przylutowanym bezpiecznikiem. Moje pytanie brzmi: czy to tak musi być, czy ktoś po prostu zrobił to na Janusza jak ja bezpiecznik?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Altium Designer Computer Controls
    zybex
    Helpful for users
    Matagax200 wrote:
    Witam, dostałem głośnik niskotonowy Vermona Regent 310

To wzmacniacz z głośnikiem (stosowany jako monitor odsłuchowy na estradzie). Spotkać też można się z określeniem piecyk. Link
    Po pierwsze musisz dać właściwy bezpiecznik (0,4A). Oprawka jest na tylnej ściance, co widać na zdjęciu. Z wyłącznika powinien iść kabelek do bezpiecznika a z bezpiecznika do transformatora na punkt lutowniczy nr 1. Mowa tu oczywiście o bezpieczniku po stronie zasilania sieciowego ~230V.
    Poza tym jest drugi bezpiecznik idący z diod prostowniczych (widać je na transformatorze) i jego wartość wynosi 2A. Jest on więc już po stronie niskiego napięcia i dalej za nim już są podłączone elementy wzmacniacza tranzystorowego.
    Sprawdź gdzie się on znajduje i czy jest sprawny. Być może jest na płytce drukowanej wzmacniacza.