Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin E.08 2018 sesja styczeń-luty

kaka002 28 Jan 2018 09:21 2547 21
IGE-XAO
    kaka002
    Level 2  
    Miał już ktoś egzamin praktyczny?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
    kaka002
    Level 2  
    Ja już po egzaminie e.08 , nie ma czego się bać prosty
    bodzio507
    Level 30  
    To może napisz co było
    michalluk
    Level 7  
    Również prosze o informację co było.
    Mniej więcej .
    pozdrawiam
    bodzio507
    Level 30  
    Podobno egzamin prosty .

Instalacja jednofazowa zabezpieczona wyłącznikiem różnicowoprądowym.
    3 obwody:
    - lampa oświetleniowa z wyłącznikiem jedobiegunowym
    - gniazdo ze stykiem ochronnym
    - gniazdo bez styku ochronnego.

Każdy obwód zabezpieczony wyłącznikiem instalacyjnym oraz posiada lampkę sygnalizacyjną.
    W rozdzielnicy montaż linką.
    Vistrick
    Level 9  
    Hej. Ja praktykę mam dopiero 15 lutego. Jeżeli ma być to co pisze kolega bodzio to faktycznie proste.

A jak tam teoria? Dla mnie egzamin był trudny ale raczej zdałem.
  • IGE-XAO
    michalluk
    Level 7  
    A czy trzeba było coś mierzyć ?
    DamnDaniel
    Level 6  
    bodzio507 wrote:
    Podobno egzamin prosty .

Instalacja jednofazowa zabezpieczona wyłącznikiem różnicowoprądowym.
    3 obwody:
    - lampa oświetleniowa z wyłącznikiem jedobiegunowym
    - gniazdo ze stykiem ochronnym
    - gniazdo bez styku ochronnego.

Każdy obwód zabezpieczony wyłącznikiem instalacyjnym oraz posiada lampkę sygnalizacyjną.
    W rozdzielnicy montaż linką.

A czy nie było w zadaniu automatu schodowego ?
    Largo1988
    Level 2  
    Ktoś potwierdza powyższe informację?
    Należało rysować jakiś schemat albo coś czy tylko montaż?
    DamnDaniel
    Level 6  
    Largo1988 wrote:
    Ktoś potwierdza powyższe informację?
    Należało rysować jakiś schemat albo coś czy tylko montaż?

Dołączam się z pytaniem :D
    Gwozdziu944
    Level 5  
    Egzamin praktyczny z E.08 jest dopiero od 12 lutego do 16 lutego. Na stronie cke od 10 lutego jest napisane ale wątpię by ktokolwiek zdawał w weekend. Także od jutra będą jakieś informacje.
    bodzio507
    Level 30  
    Gwozdziu944 wrote:
    Na stronie cke od 10 lutego jest napisane ale wątpię by ktokolwiek zdawał w weekend

To trochę jesteś w błędzie. U mnie w szkole cały wekend egzaminy trwają w najlepsze. W sobotę było E.7 i E.13.
    Niestety E.8 akurat niekt nie zdaje.
    Largo1988
    Level 2  
    Jakieś nowe wieści w sprawie egzaminu?
    qazwsxedc1993
    Level 9  
    mnie tylko interesuje czy cos trzeba rysowac :) ? wiecej inforamcji do szczęscia nie potrzebuje :)
    NerAx
    Level 1  
    Podobno nie trzeba nic rysować. Wszystko jedziecie według schematu :P Generalnie niby łatwy egzamin i nie ma czego się bać
    Gwozdziu944
    Level 5  
    A ktoś z Was już robił ten egzamin? Podobno są dławice w rozdzielnicy i listwy instalacyjne są małe i nie da się tego estetycznie zrobić
    smn1979
    Level 1  
    widze ze nikt nie bardzo ma ochote pomoc innym..wystarczy napisac lub jakis obrazek schematu bo jak narazie to kazdy wrozy z fusow co bedzie. ps moze ktos sie znajdzie zyczliwy i napisze cos wiecej .pozdrawiam
    qazwsxedc1993
    Level 9  
    Ja Ci napisze jutro wieczorem :P
    łukasz123789
    Level 1  
    siema wszystkim, mialem wczoraj ten egzamin i zdałem easy.
    tak jak pisał kolega wyżej, są 3 obwody, wszystko w rozdzielnicy jest zabezpieczone wylacznikiem roznicowo pradowym a nastepnie z niego wychodza 3 obwody ( gniazdo z bolcem PE, gniazdo bez bolca, i trzeci obwod to oprawka oswietleniowa sterowana zwyklym lacznikiem jednobiegunowym) do kazdego wylacznika nadpradowego dolaczamy lampke sygnalizacyjna ktora nam sygnalizuje obecnosc napiecia na kazdym z obwodów wiec pamietajcie ze przewod do lampki sygnalizacyjnej idzie od WYJSCIA wylacznika, tak aby swiecil tylko jak wylacznik jest w stanie zamkniecia i mamy podane napiecie na obwod.

Dodano po 9 [minuty]:

z puszki zasilajacej idziecie do rozdzielnicy przewodem 3x2.5 , w rozdzielnicy szyjecie linką 2.5, na obwod oswietleniowy drut 1.5 a na gniazda drut 2.5, zadanie ogolnie proste, sa druty wiec nie tracicie praktycznie czasu na zarabianie koncówek itd, rozmieszczenie elementow calkiem spoko tyle ze gniazda i lacznik jednobiegunowy bardzo nisko, praktycznie przy podlodze i u mnie komisja zadecydowala ze dajemy inne wymiary i zamiast 60cm w dol dalismy 20cm, powodzenia elektrycy ;-)
    qazwsxedc1993
    Level 9  
    U nas zostawili 60 to na kolanach albo na kucaku :P ale były wkretarki to te parę sekund można było się powyginac
    Vistrick
    Level 9  
    Potwierdzam to co piszą koledzy. Generalnie zadanie banalnie łatwe ale robiłem dosłownie do ostatniej minuty.