Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin E.08 2018 sesja styczeń-luty

28 Sty 2018 09:21 2439 21
  • Poziom 2  
    Miał już ktoś egzamin praktyczny?
  • Poziom 2  
    Ja już po egzaminie e.08 , nie ma czego się bać prosty
  • Poziom 30  
    To może napisz co było
  • Poziom 6  
    Również prosze o informację co było.
    Mniej więcej .
    pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Podobno egzamin prosty .

Instalacja jednofazowa zabezpieczona wyłącznikiem różnicowoprądowym.
    3 obwody:
    - lampa oświetleniowa z wyłącznikiem jedobiegunowym
    - gniazdo ze stykiem ochronnym
    - gniazdo bez styku ochronnego.

Każdy obwód zabezpieczony wyłącznikiem instalacyjnym oraz posiada lampkę sygnalizacyjną.
    W rozdzielnicy montaż linką.
  • Poziom 9  
    Hej. Ja praktykę mam dopiero 15 lutego. Jeżeli ma być to co pisze kolega bodzio to faktycznie proste.

A jak tam teoria? Dla mnie egzamin był trudny ale raczej zdałem.
  • Poziom 6  
    A czy trzeba było coś mierzyć ?
  • Poziom 5  
    bodzio507 napisał:
    Podobno egzamin prosty .

Instalacja jednofazowa zabezpieczona wyłącznikiem różnicowoprądowym.
    3 obwody:
    - lampa oświetleniowa z wyłącznikiem jedobiegunowym
    - gniazdo ze stykiem ochronnym
    - gniazdo bez styku ochronnego.

Każdy obwód zabezpieczony wyłącznikiem instalacyjnym oraz posiada lampkę sygnalizacyjną.
    W rozdzielnicy montaż linką.

A czy nie było w zadaniu automatu schodowego ?
  • Poziom 2  
    Ktoś potwierdza powyższe informację?
    Należało rysować jakiś schemat albo coś czy tylko montaż?
  • Poziom 5  
    Largo1988 napisał:
    Ktoś potwierdza powyższe informację?
    Należało rysować jakiś schemat albo coś czy tylko montaż?

Dołączam się z pytaniem :D
  • Poziom 4  
    Egzamin praktyczny z E.08 jest dopiero od 12 lutego do 16 lutego. Na stronie cke od 10 lutego jest napisane ale wątpię by ktokolwiek zdawał w weekend. Także od jutra będą jakieś informacje.
  • Poziom 30  
    Gwozdziu944 napisał:
    Na stronie cke od 10 lutego jest napisane ale wątpię by ktokolwiek zdawał w weekend

To trochę jesteś w błędzie. U mnie w szkole cały wekend egzaminy trwają w najlepsze. W sobotę było E.7 i E.13.
    Niestety E.8 akurat niekt nie zdaje.
  • Poziom 2  
    Jakieś nowe wieści w sprawie egzaminu?
  • Poziom 8  
    mnie tylko interesuje czy cos trzeba rysowac :) ? wiecej inforamcji do szczęscia nie potrzebuje :)
  • Poziom 1  
    Podobno nie trzeba nic rysować. Wszystko jedziecie według schematu :P Generalnie niby łatwy egzamin i nie ma czego się bać
  • Poziom 4  
    A ktoś z Was już robił ten egzamin? Podobno są dławice w rozdzielnicy i listwy instalacyjne są małe i nie da się tego estetycznie zrobić
  • Poziom 1  
    widze ze nikt nie bardzo ma ochote pomoc innym..wystarczy napisac lub jakis obrazek schematu bo jak narazie to kazdy wrozy z fusow co bedzie. ps moze ktos sie znajdzie zyczliwy i napisze cos wiecej .pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Ja Ci napisze jutro wieczorem :P
  • Poziom 1  
    siema wszystkim, mialem wczoraj ten egzamin i zdałem easy.
    tak jak pisał kolega wyżej, są 3 obwody, wszystko w rozdzielnicy jest zabezpieczone wylacznikiem roznicowo pradowym a nastepnie z niego wychodza 3 obwody ( gniazdo z bolcem PE, gniazdo bez bolca, i trzeci obwod to oprawka oswietleniowa sterowana zwyklym lacznikiem jednobiegunowym) do kazdego wylacznika nadpradowego dolaczamy lampke sygnalizacyjna ktora nam sygnalizuje obecnosc napiecia na kazdym z obwodów wiec pamietajcie ze przewod do lampki sygnalizacyjnej idzie od WYJSCIA wylacznika, tak aby swiecil tylko jak wylacznik jest w stanie zamkniecia i mamy podane napiecie na obwod.

Dodano po 9 [minuty]:

z puszki zasilajacej idziecie do rozdzielnicy przewodem 3x2.5 , w rozdzielnicy szyjecie linką 2.5, na obwod oswietleniowy drut 1.5 a na gniazda drut 2.5, zadanie ogolnie proste, sa druty wiec nie tracicie praktycznie czasu na zarabianie koncówek itd, rozmieszczenie elementow calkiem spoko tyle ze gniazda i lacznik jednobiegunowy bardzo nisko, praktycznie przy podlodze i u mnie komisja zadecydowala ze dajemy inne wymiary i zamiast 60cm w dol dalismy 20cm, powodzenia elektrycy ;-)
  • Poziom 8  
    U nas zostawili 60 to na kolanach albo na kucaku :P ale były wkretarki to te parę sekund można było się powyginac
  • Poziom 9  
    Potwierdzam to co piszą koledzy. Generalnie zadanie banalnie łatwe ale robiłem dosłownie do ostatniej minuty.