Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do STX F130n z fajnym basem

kornik125p 28 Sty 2018 12:44 225 6
  • #1 28 Sty 2018 12:44
    kornik125p
    Poziom 9  

Witam serdecznie znów poszukuję jakiegoś wzmacniacza. Na początku miałem starą unitrę ze strychu fajnie oddawała niskie tony (jak na mój gust) niestety padła. Kupiłem sony f220 za grosze ogólnie jest okej ale prawie w cale nie ma basu kolumny mają strasznie pusty dźwięk w moim odczuciu gorszy od starej unitry. Poszukuję czegoś gdzieś do 500zł (używanego im taniej tym lepiej) żeby fajnie grało niskimi tonami :D Szczerze patrzyłem na toska 303 :)

0 6
  • #2 28 Sty 2018 13:27
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

STX F130n to dość słaba konstrukcja i basu w nim nie uświadczysz. Nadają się do małego pokoju lub sypialni. Deklarowana moc też mocno przesadzona, dla mnie wytrzymają ze wzmacniaczem o mocy ok. 50W. Wzmacniacze Unitry często miały korekcję aktywną, więc w basie +12 do +15 dB. Obecnie w wzmacniaczach zrezygnowano z takiej dużej regulacji na rzecz pasywnej +6 dB. Jeśli wzmacniacz nie dawał basu, to często powodem są wyschnięte kondensatory. Jeśli chcesz uprawiać audioterroryzm to szukaj subwoofera.

0
  • #3 02 Lut 2018 19:52
    andrew54
    Poziom 23  

Racja, Unitra generowała dźwięk bardzo podbity na krańcach pasma, który może się podobać co prawda ale jest on daleki od naturalności bo tak nie brzmią prawdziwe instrumenty. Natomiast japońskie wzmacniacze z 90 tych lat i nowsze mają tylko lekkie podbicie pozwalające nieznacznie zmienić charakter brzmienia. Jeśli dźwięk Unitry Ci się podobał to musisz coś kupić z tzw "Loudnessem" czyli jak to Unitra nazywała "konturem". Wyższe wzmacniacze japońskie mają raczej w większości Loudnessa i z tego co wiem Yamaha w prawie każdym modelu ma nawet takiego regulowanego na potencjometrze.

0
  • #4 03 Lut 2018 13:15
    indianin11
    Poziom 21  

Denon PMA 860 ma wystarczająco dużo basu i podbicie loudness , spokojnie dostaniesz za 500zł.

0
  • #5 03 Lut 2018 17:01
    andrew54
    Poziom 23  

Trochę szkoda tego Denona to tych STX, bez urazy ale to nie wielkich lotów zestawy, Denon się przy nich nawet nie rozgrzeje. Ja bym szukał Yamahy AX392 za około 300-350zł. Połowa wartości wzmacniacza w stosunku do kolumn to rozsądna kwota.

0
  • #6 03 Lut 2018 21:21
    kornik125p
    Poziom 9  

Wiem że te stx nie są najwyższych lotów ale mam mały pokój ok 11m2 i są wystarczające tylko na tym sony co mam grają płasko. Nie wiem czy on nie jest uszkodzono bo znajomy wpadł z onkyo modelu na chwilę obecną nie pamiętam i kolumny zupełnie inaczej grały niskie tony były dużo lepsze ale cena tamtego wzmacniacza to granice 1000zł za używany. Jeszcze mam pytanie czy za grube kable mogą mieć negatywny wpływ na dźwięk. Bo miałem w domu kable 2x2.5mm od subwooferów i dałem te kable do tych stx :)

0