Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silinik elektryczny trójfazowy - Czy można podłączyć załączanie na dwa biegi?

28 Sty 2018 13:26 447 7
  • Poziom 29  
    c-360-3p napisał:
    Czy ten silnik można podłączyć jako dwubiegowy?

To nie jest silnik dwubiegowy. Ale jeśli pisząc: "dwubiegowy" masz na myśli możliwość rozruchu za pomocą przełącznika gwiazda/trójkąt, to owszem, jest taka możliwość.
  • Poziom 8  
    Tak najprawdopodbniej mam na myśli możliwość takiego rozruchu bo mam drugi taki silnik na którym na tabliczce też jest 380 Δ ,a ma przełącznik na którym jest 0 / Y / Δ co umożliwia rozruch, a tego silnika nie mogę uruchomić bo od razu wybija różnicówka.
  • Poziom 27  
    c-360-3p napisał:
    a tego silnika nie mogę uruchomić bo od razu wybija różnicówka

To może sugerować że izolacja uzwojeń silnika jest bardzo słaba / ma przebicie do obudowy.
  • Poziom 16  
    Silnik dwu-biegowy posiada dwa uzwojenia ,do różnych predkości obrotowyćh .Uzwojenie takiego silnika połączone jest w gwiazdę .Do przełaczania tych uzwojeń stosuje się odpowiedni przelacznik.
  • Moderator Elektrotechnika
    triakw napisał:
    Silnik dwu-biegowy posiada dwa uzwojenia ,do różnych predkości obrotowyćh

Przecież kolega autor wyjaśnił że chodzi mu o przełącznik G/T więc nie o dwa biegi chodzi.
    triakw napisał:
    Uzwojenie takiego silnika połączone jest w gwiazdę .

A jak będzie w trójkąt to nie będzie dwubiegowy?
    Do autora te obecne blaszki łączące uzwojenia zdejmij i przełącz w ten sposób jak na zdjęciu narysowałem . Spróbuj i napisz jak wyszło.
    silinik elektryczny trójfazowy - Czy można podłączyć załączanie na dwa biegi?