Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E39 - Tablet w samochodzie, jak rozwiązać zasilanie, pada akumulator

28 Sty 2018 13:48 1194 9
  • Poziom 4  
    Dzień dobry,
    Piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu zasilania tabletu który jest główną bazą audio w aucie. Problem jest bardzo irytujący podczas gdy auto stoi 3 dni i nie da się odpalić. Tablet początkowo był podłączony po zapłonie, lecz to rozwiązanie nie zdawało egzaminu ponieważ tablet jest ciągle włączony po to by zawsze był szybko dostępny po odpaleniu samochodu (jedynie co to na noc go wyłączałem).
    Tablet podłączony po zapłonie który jest ciągle włączony nie daje rady gdyż szybciej się rozładowuje niż zdąży się naładować i w efekcie tablet byłby wiecznie rozładowany. Mam ładowarkę 2 amperową. Może ktoś jest w stanie wymyślić jakieś rozwiązanie które będzie w stanie zasilić taki tablet tak żeby był po zapłonie a jednocześnie nadążał naładować baterie? Myślałem o ładowarce 3 amperowej ale myślę że to nic nie da ponieważ tablet sobie sam ustala jakim prądem jest ładowany. Myślałem tez nad przekaźnikiem czasowym, który by działał tak że po wyłączeniu zapłonu prąd na ładowarkę byłby jeszcze przez np 2h ale nie wiem czy to coś zmieni...
    Proszę o pomoc i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 4  
    Oj nie mam pojęcia. Duża różnica może wynikać z braku takiego zwarcia?
  • Poziom 4  
    Wydaje mi się, że są zwarte. Dość drogą ładowarkę i myślę, że to jest.. Myślę że tablet poprostu ma zbyt duży pobór prądu podczas włączonego ekranu, i dlatego ładowarka wolno ładuje. Ale sprawdzę z pewnością to. W łatwy sposób można po prostu rozciąć kabel i połączyć kable?
  • Poziom 4  
    Teraz mam tak że ciągle ładuje, niezależnie czy włączony zapłon czy nie (podłączony prosto do aku). A jak miałem po zapłonie to nie dawało rady bo szybciej się rozładowywał niż ładował. Żeby go doładować do 100% po całej nocy stb musiałbym przejechać nie wiem ile km... Akumulator jest duży 100Ah. 1998, 2.8 benzyna i w sumie full opcja, wszystko w elektryce.
  • Poziom 10  
    Ciężka sprawa kolego...bo jeżeli ładowarka rozładowywuje Ci aku w 3 dni, a tablet 3 dni nie wytrzyma bez ładowania to tematu nie przeskoczysz, a próbowałeś w ustawieniach powyłączać takie systemy jak wifi, czy bluetooth w stanie czuwania?