Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja starego komputera co wybrać ?

28 Sty 2018 14:13 306 5
  • Poziom 14  
    Witam, mam problem z doborem części do komputera. Mianowicie muszę zmodernizować stary komputer koledze i nie wiem co dobrać, pomóżcie :)
    Płyte ma B75MA-P45,
    procesor na pewno jakiś i3 ,ale nie wiem jaki model, :)
    pamięć jak pamiętam to chyba miał 4GB DDR3,
    dysk nie wiem jaki, ale na pewno nie SSD,
    zasilacz pewnie ma z 500-600W
    karta nie wiem, jakiś Radeon. :)

Wiec tak - płyta, zasilacz, dysk itp zostaje. Myślę mu tam wsadzić jakiegoś xeona np E3-1290V2, bo ta płyta wspiera te procesory i dowalić RAM-u 2x8GB DDR3 1600 i dysk SSD 64GB na system. Kartę chce mieć on GeForce GTX1050, uparł się na nią, co zrobić takie życie. ;)

Link do płyty, jakie wspiera procesory:
    https://pl.msi.com/Motherboard/support/B75MAP45#support-cpu
  • Poziom 17  
    Sugeruje kupić coś po leasingowego.
    Do starego sprzętu ciężko coś znaleźć.
  • Poziom 34  
    Ile możesz wydać na wszystko?
  • Poziom 14  
    Patrzyłem i 1500-1800zł i tak wychodziło procesor używka ramy używka dysk nowy karta nowa.

Może więcej bym wydał np 2000zł - 2500zł ,ale na razie nie wiem musiał bym doptytać :)
  • Poziom 34  
    to sporo jak na modernizację. Przejrzyjcie z kolegą poniższy wątek, przeanalizujcie koszt konfiguracji nr 5 i wyższych - wszystkiego nie musicie teraz kupować a i ze sprzedaży coś skapnie. Może wystarczy na nowy sprzęt...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2726546.html

Podaj jeszcze ilość i oznaczenia modułów pamięci oraz markę i model zasilacza.
    Tak na teraz to ja zaproponuję i5-3xxx, kolejne 4 GB RAM (jeśli obecny jest w jednym lub dwu modułach, grafikę 1050, może nawet 1050Ti (to już inna i wydajniejsza karta niż 1050). Nie wiemy jeszcze co z zasilaczem (czarna lista?), dyskiem HDD (SMART, skan powierzchni?) no i tymi pamięciami. Zidentyfikujcie też posiadaną kartę graficzną (program GPU-Z), może ma jakąś wartość do odsprzedaży.
  • Poziom 14  
    Myślę że jeszcze warto wymienić w nim części nie jest jeszcze taki stary 3-4 lata niż kupować nowy za 2000- 3000zł czy tam poleasingowy itp ja myślę że 1500zł się zmieszczę w całości jak dobrze poszukam na alledrogo :)

Mam tylko problem czy np jak wsadzę xeona to będę musiał aktualizować biosa płyty głównej? bo u siebie musiałem ale to było pod płyte 775 asus P5kc + xeon l5420 :)