Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Benz jak zaprogramować pilota do centralki.

hagio 28 Sty 2018 14:15 681 13
  • #1 28 Sty 2018 14:15
    hagio
    Poziom 10  

Witam. Wpadły mi w ręce pilociki MB od ogrzewania postojowego. Z tego co ustaliłem MB ma pod własnym logo centralkę do ogrzewania postojowego a nie logo Webasto. Zakupiłem centralkę "digades" wraz z wtyczką z której są 3 przewody czerwony/biały/brązowy. Ustaliłem w serwisie MB ze czerwony to +12v a brązowy masa. Biały pewnie W-bus lub inny sygnał do pieca.Wszystko pięknie ładnie,ale w żaden sposób nie mogę zaprogramować pilota do centralki. Próbowałem na wiele sposobów po podaniu zasilania wciskać osobno czy też razem OFF ON. Antenę wykorzystałem oryginalna od centralek webasto. Wszystkie próby na obu pilotach kończą się FAIL na wyświetlaczu. Czy ktoś wie/zna sposób dodania pilota do centralki? Zastanawiam się czy centralka może ma inną częstotliwość niż Webasto 868mhz. Poniżej parę fotek.

0 13
  • #2 28 Sty 2018 14:25
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

POdepnij komputer i wtedy zobacz co i jak. Masz w ogóle MB , który model?

0
  • #3 28 Sty 2018 14:33
    767667
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 28 Sty 2018 14:54
    hagio
    Poziom 10  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    POdepnij komputer i wtedy zobacz co i jak. Masz w ogóle MB , który model?

Gdybym tylko miał MB. Problem w tym że tego typu oryginalne centralki firmy Webasto można zaprogramować na tzw."stole". To samo dotyczy się telestartów t91R brandowanych logo VW 1K0 czy 7N0 do grupy VAG.Nie chce mi się wierzyć żeby MB wymyślił coś "swojego" tym bardziej że firma Digades produkuje w/w centralki do ogrzewań postojowych różnych marek aut co widać na foto logo MB i digades. Tak samo jest z VW digades dla nuch robi centralki i piloty.Mam oryginalne centralki firmy Webasto t100 htm lub vag-owe 3Q0,5Q0 i 7N0 i z żadną z nich pilot nie chce się powiązać. W necie znalazłem tylko instrukcję obsługi pilota,oraz katalog części on-line z których jasno wynika że to komplet.

https://merc.com.ua/mercedes-benz/cat/originalniy-katalog/c293cb544028aef443b80ebb6611c6f4

0
  • #5 28 Sty 2018 17:23
    Poziom 43  

Zapewne reciver nie wystarczy i musi być reszta modułów i z nimi komunikacja.

A w ogóle czy ty chesz pilotem i reciverem odpalić piec?????

0
  • #6 28 Sty 2018 17:48
    hagio
    Poziom 10  

Zapewne reciver nie wystarczy i musi być reszta modułów i z nimi komunikacja.

A w ogóle czy ty chesz pilotem i reciverem odpalić piec?????

Tak oczywiście. Myślisz że jest ochrona komponentu tak jak np.VW ? Przerobiłem już parę schematów i wszędzie piece są sterowane bezpośrednio z centralki omijając wszystko po drodze żeby zdalne sterowanie miało priorytet.

0
  • #7 28 Sty 2018 17:53
    Poziom 43  

Nie ma,, ale pilot nie jest od centralki, po drugie nie ma reszty auta.

Jaki masz piec?

0
  • #8 28 Sty 2018 18:50
    hagio
    Poziom 10  

Nie ma,, ale pilot nie jest od centralki, po drugie nie ma reszty auta.

Jaki masz piec?

Oczywiście że pilot jest od centralki-patrz na zrzut ekranu. Lub tu https://merc.com.ua/mercedes-benz/cat/originalniy-katalog/c293cb544028aef443b80ebb6611c6f4
    Jak wiadomo piece webasto są sterowane/diagnozowane przez W-bus. W grupie VAG uruchamiane przez szynę CAN. W nowszych autach po 2014 VAG golf 7 passat b7 i pochodne przez magistralę LIN i żeby było śmieszniej auta z zamontowanym fabrycznie ogrzewaniem
    posiadają ochronę komponentu i nawet na stole oryginalnym interfejsem webasto nic nie zdziałamy.Natomiast wszystkie wersje typu "handel" nie potrzebują auta żeby wykorzystać taki piecyk np.do podgrzania wody w basenie. Co do piecy to ttvevo i ttevo mam na testy.

0
  • #9 28 Sty 2018 19:46
    Poziom 43  

hagio napisał:
    Oczywiście że pilot jest od centralki-patrz na zrzut ekranu

Tak ale nie z kompletu, tylko jak myślę z rónych aut. Weź to rzuć w kosz, albo na allegro.

Ja do piecy montuje dodatkowo moduły sonoff i z Androida mam pełne sterowanie manualne/ automatyczne , podgląd temperatury i harmonogramy tygodniowe grzania.

Ochrone komponentu ma tylko wieśwagen i na pewno nie jest na piecu.

0
  • #10 28 Sty 2018 20:27
    hagio
    Poziom 10  

hagio napisał:
    Oczywiście że pilot jest od centralki-patrz na zrzut ekranu

Tak ale nie z kompletu, tylko jak myślę z rónych aut. Weź to rzuć w kosz, albo na allegro.

Ja do piecy montuje dodatkowo moduły sonoff i z Androida mam pełne sterowanie manualne/ automatyczne , podgląd temperatury i harmonogramy tygodniowe grzania.

Ochrone komponentu ma tylko wieśwagen i na pewno nie jest na piecu.

Zgadza się, nie jest to komplet z jednego auta. Tak łatwo się nie poddam.Jutro podepnę ustrojstwo pod WTT ,może się okazać że tak jak centralka Webasto T100htm jest programowalna przez W-bus. Sprawdzę też na innej antenie. Możesz jakoś udowodnić że piec np.5Q z golfa7 zamontowany fabrycznie można uruchomić za pomocą interfejsu na stole? Mam piec z 2015 r i na żadne sposoby nie mogę się z nim połączyć.

0
  • #11 28 Sty 2018 20:38
    Poziom 43  

hagio napisał:
    Możesz jakoś udowodnić że piec np.5Q z golfa7 zamontowany fabrycznie można uruchomić za pomocą interfejsu na stole? Mam piec z 2015 r i na żadne sposoby nie mogę się z nim połączyć.

Musisz mieć bramkę can. Ale po co chcesz na stole to odpalać, diagnozujesz w aucie wyciągasz naprawiasz wkładasz i się cieszysz ciepełkiem.

Jak chcesz w garażu zamontować to kup analogowe lub przerób cyfrowe na analogowe zmieniająć płytke, na forum gość sprzedaje.

0
  • #12 28 Sty 2018 21:06
    hagio
    Poziom 10  

hagio napisał:
    Możesz jakoś udowodnić że piec np.5Q z golfa7 zamontowany fabrycznie można uruchomić za pomocą interfejsu na stole? Mam piec z 2015 r i na żadne sposoby nie mogę się z nim połączyć.

Musisz mieć bramkę can. Ale po co chcesz na stole to odpalać, diagnozujesz w aucie wyciągasz naprawiasz wkładasz i się cieszysz ciepełkiem.

Jak chcesz w garażu zamontować to kup analogowe lub przerób cyfrowe na analogowe zmieniająć płytke, na forum gość sprzedaje.

Trochę zbaczamy z tematu.Co masz na myśli pisząc bramkę can? Chodzi o Gateway montowany w vagach? Piece 5Q nie są sterowane/uruchamiane przez can tylko Lin

0
  • #13 28 Sty 2018 21:20
    Poziom 43  

ALe co chcesz sobie zmajstrować zestaw uruchamiający piec na stole? Nie będzie tanio.

Dodano po 7 [minuty]:

hagio napisał:
    Piece 5Q nie są sterowane/uruchamiane przez can tylko Lin

Czy Ty w ogóle jesteś elektromechanikiem czy pisze ze ścianą?

0
  • #14 28 Sty 2018 22:00
    hagio
    Poziom 10  

Czy Ty w ogóle jesteś elektromechanikiem czy pisze ze ścianą?

Z zawodu ciastkarz. Ale co ma piernik do wiatraka.
    Pierwsza lepsza aukcja na znanym portalu,zobacz galerię w ZOBACZ PEŁNY OPIS
    Mercedes Benz jak zaprogramować pilota do centralki.
    Aukcja nr: 5043441442
    Centralka 5Q ..... t91 LIN i piec 5Q. Twierdzisz że można 6to odpalić na stole to proszę o konkretne dowody. I radzę dobrze poczytać w tym temacie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15314251#15314251

Moderowany przez CameR:

Usunąłem link do Allegro
    Reg. 3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

0