Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 2 brak wspomagania elektrycznego kompletnie

28 Sty 2018 14:17 1788 12
  • Poziom 3  
    Witam posiadam Seata Leona 2 z 2006r. 2.0 tdi Mam problem ze wspomaganiem po prostu od razu wyskoczyl błąd w postaci czerwonej kierownicy i nie mam wspomagania. Na tą chwilę sprawdziłem bezpieczniki i wtyczki wchodzące do silniczka elektrycznego wspomagania na maglownicy i w jednej wtyczce jest prąd a w drugiej nie ma. Czy musi być prąd w obu? Czy to inna przyczyna jest braku wspomagania? Proszę o pomoc
  • Poziom 38  
    Diagnostyka komputerowa, potem dalsze poszukiwania.
  • Poziom 2  
    Jeszcze możesz sprawdzić sam silniczek.
  • Poziom 3  
    A jak sprawdzić sam silniczek? Bo czytałem też że może to być czujnik skrętu. A gdzie on się znajduje? Bo nie chciałbym wyciągać całej maglownicy.

Dodano po 3 [minuty]:

I czy w tych dwóch kostkach co przychodzą do silniczka wspomagania musi być prąd? Bo w jednym jest a w drugim nie ma wcale i chyba nie ma prądu w tym co przychodzi od czujnika koła skrętu.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie grzeb w ciemno bo rozwalisz jeszcze więcej, diagnostyka komputerem i dopiero dalej szukaj.
  • Poziom 3  
    Dobra w poniedziałek pojadę na komputer i dam znać co i jak. Może ty mi pomożesz "spinacz" bo jak nie to mi zostaje mechanik.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    A kto i jak ma Ci pomóc jak nie wiadomo co boli wspomaganie, odczyt błędów i wtedy dopiero dyskusja i poszukiwania.
  • Poziom 3  
    Witam byłem sprawdzić błędy są dwa: moduł sterujący wspomagania układu kierowniczego (j500) brak sygnału/ brak komunikacji. A drugi to chyba mało wazny ale napiszę: przełącznik tempomatu- E45 nieprawidłowe działanie. To tyle i proszę o pomoc może coś wiecie.
  • Poziom 38  
    Gdzie są te błędy w jakich modułach ? Ze wspomaganiem idzie się połączyć ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    PrzemekSeatLeon2 napisał:
    moduł sterujący wspomagania układu kierowniczego (j500) brak sygnału/ brak komunikacji.
    Więc tylko ;) trzy możliwości, wiązka komunikacji, brak zasilania lub uwalony sterownik. Oscyloskop i kontrolka Twoim przyjacielem :)

Dodano po 59 [sekundy]:

Bezpieczniki przy akumulatorze sprawdź żarówką np H4 lub H7.
  • Poziom 3  
    Brak połączenia ze wspomaganiem. Nie idzie się połączyć. Bezpieczniki sprawdziłem i wszystkie są ok. Nie wiem w jakich modułach. A jest gdzies jakiś moduł przy kierownicy od tego?

Dodano po 4 [minuty]:

Jaki sterownik może być popsuty? A wiązka która? Ta co idzie od kierownicy?

Dodano po 22 [minuty]:

Seat Leon 2 brak wspomagania elektrycznego kompletnieSeat Leon 2 brak wspomagania elektrycznego kompletnie

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

A może to być moduł sterowania kierownicy? Ten co jest przy kierownicy?
  • Poziom 2  
    Cześć, mam taki sam problem jak Ty. Rozwiązałeś go?
  • Poziom 2  
    JA też się podepne pod temat. U mnie problemem braku wspomagania może być uszkodzony przekaźnik. Na kablach jest normalnie 12V i 14.4 V . Natomiast wg komputera 9 i 11V (błąd stały: brak napięcia). Wtyczki przy maglownicy nie osniedziale, kable - całe w dobrym stanie.

Pytanie brzmi : gdzie znajduje się przekaźnik? Czy ma ktoś schemat ?