Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć AUX do Blaupunkt RD4 D2 N2?

kbos2 28 Jan 2018 14:42 24027 6
    kbos2
    Level 9  
    Witam.
    Moje radio to Blaupunkt RD4 D2 N2.
    Chciałem podłączyć u siebie w Peugeocie 407 sw z 2005r wejście AUX, żeby móc słuchać muzyki np. z telefonu lub odtwarzacza mp3.
    Miało to być dość proste. Niestety sytuacja mnie odrobinę przerosła.
    Zakupiłem przewód do AUX taki jak na zdjęciu:
    Podłączyłem się pod wejście z tyłu radia i chciałem je aktywować za pomocą interfejsu diagnostycznego. Niestety gdy chciałem włączyć złącze AUX1 przez diagboxa to wyskakiwał mi tylko komunikat "złe telekodowanie", drugi AUX jest ciągle ustawiony na mute zewnętrzne i nie można też tego zmienić. Z poziomu peugeot planeta wgl. nie widziałem takiej opcji.
    Poczytałem trochę w internecie i wychodzi, że do mojego radia pod drugie wyjście AUX jest chyba podpięte złącze od instalacji bluetooth.
    Niestety bluetootha nigdzie nie widzę. Widać są same przewody.
    Pomyślałem, że można podpiąć się pod przewody od wyjścia AUX 2. W internecie znalazłem schemacik
    ...i tu pytanie - czy jak podłączę kabelki z AUX 1 do AUX 2, czarny do pinu 8, czerwony do pinu 4 i biały do pinu 10 to będzie to miało jakiś sens?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    LWD11
    Level 31  
    Jak nie ma bt to spróbuj podpiąć się pod ten aktywny AUX, tylko sprawdź co masz na mute. Czasem diagbox też robi mi takie psikusy, wtedy ponownie robie test globalny i telekodowanie dochodzi do skutku.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    kbos2
    Level 9  
    Właśnie chodzi o to, że podpinałem normalnie pod tego wolnego AUXa i próbowałem na różne sposoby aktywować. Niestety bez żadnego skutku.
    mpawlok
    Level 12  
    I co? Udało Ci się rozwiązać problem? Jeżeli tak to podziel się rozwiązaniem, oczywiście jeśli możesz, a jak nie to jest nas dwóch.
    Co najlepsze z wejściem AUX 1 mogę zrobić wszystko, ustawić każda opcję, ale niestety jest zajęte przez bluetooth, a przy próbie jakiejkolwiek zmiany w AUX 2 wyskakuje komunikat "złe telekodowanie".
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    Niektóre wersja RD4 maja tylko 1 wejście AUX.
    mpawlok
    Level 12  
    To mnie nie pocieszyłeś. Piny w w radiu niby są, myślisz że ślepe?
    Tomica Zajkov
    Level 3  
    czy to radio można włączyć na biurku