Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobranie części do kamery ip ptz.

28 Sty 2018 14:55 399 4
  • Poziom 2  
    Witam. Mam pytanie odnośnie kamer ip z możliwością obracania jej.
    Chciałbym sobie zamontować takową kamerę na dachu swojego domu najlepiej w systemie PoE i tu są moje pytania.
    1. Czy jest możliwe jest podłączenie jej bez nvr?
    2. Czy da się ją podłączyć z systemem telewizji kablowej (rezerwując dla kamery specjalny kanał) jednocześnie mieć możliwość podglądu przez przeglądarkę.
    3. Czy jest możliwe oglądać podgląd z kamerki przez internet np. jak jestem w swoim domu w mieście i chce zobaczyć co się dzieje przed domem na wsi? Jeżeli tak to jak taką kamerę udostępnić w internecie bez podglądu dla niepowołanych osób?

Na dach jest poprowadzona skrętka, a kamera ma oglądać podwórko przed i zza domem (poprzez obrót).

Jeżeli to jest możliwe proszę o podanie jakiś sprawdzonych kamer i części które umożliwią np połączenie z kablówką.
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    1. Kamera może działać bez NVR - on służy jako rejestrator nagrań/podgląd online - wybrane modele mają możliwość nagrywania na kartę microSD(trzeba się liczyć z tym, że żywotność takiej karty w kamerze jest mocno skrócona - wg producentów).
    2. Wydaje mi się, że raczej nie ma takiej możliwości, ale niech się wypowiedzą inni w tej kwestii.
    3. Kamerę lub rejestrator można oglądać poprzez chmurę(rejestrujesz się, dodajesz urządzenia do tego konta, i przy użyciu loginu i hasła masz podgląd na telefonie, komputerze) lub z przekierowanych portów - w zależności od dostawcy internetu.

Jaki budżet?
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Na zestaw mogę wydać ok 2500-3000 zł

Co do 2 punktu masz na myśli, że albo podgląd z przeglądarki albo z telewizora?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Odnośnie pkt 2 to jak już to na pewno da radę podgląd z przeglądarki, aplikacji lub programu. Bezpośrednio z TV to będzie ciężko.

Będę w domu to coś poszukam.
  • Poziom 13  
    2. jest do zrealizowania ale jest potrzebny rejestrator+ modulator lub zamiast rejestratora w kamerze ptz wyjście analogowe. To w budżecie sie nie zmieścisz.
    Co do obrotówki to w tej cenie kupisz może kamerę ptz ale bez doświetlacza. Podaj więcej szczegółów co do kadru i oświetlenia.
    Ja na twoim miejscu bym to tak zrobił. zamontować dwie lub jeżeli chcesz więcej to mogą być 4 kamery stałopozyjne(mogą być z motozomem). Stawiasz na dachu switcha zasilanego po 12V i do kamer też 12V. Możesz skrętkę podzielić na 2 pary sygnałowe i dwie pary na zasilanie 12V pamiętając o spadku napięcia.
    W domu stawiasz rejestrator i pogląd masz lokalne przy tv + zdalnie przez smartfona, komputer