Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprilia Tuareg 125cm? - Instalacja elektryczna

28 Sty 2018 16:36 675 9
  • Poziom 4  
    Witam. Proszę o pomoc w opisie schematu do instalacji elektrycznej w Aprilia Tuareg 125cm?. To znaczy które nr. odpowiadają danej części w motorku?
  • Poziom 39  
    To jest raczej schemat instalacji od modelu 50 cm³.
  • Poziom 25  
    Na tym schemacie nie ma rozrusznika. Pozostały opis elementów w prawym górnym rogu.
  • Poziom 39  
    Toż to Rotax 127, motocykl z końca lat '80. W Polsce nie dostaniesz części, ani też wielu informacji na jego temat. Ucz się włoskiego i szukaj wsparcia na italjańskim forum.
  • Poziom 4  
    Wiem.ale chwała że jest elektroda i ludzie którzy coś więcej wiedzą w tym temacie.ja powoli będe go doprowadzał do stanu bo to fajny motorek
  • Poziom 25  
    BANANvanDYK napisał:
    Toż to Rotax 127, motocykl z końca lat '80. W Polsce nie dostaniesz części, ani też wielu informacji na jego temat. Ucz się włoskiego i szukaj wsparcia na italjańskim forum.
    Ma rację .Rozrusznik pasuje tylko oryginalny. Części niedostępne i drogie ,z używek do dostania raczej tylko złom. Nagminnie pada zapłon.Przed dalszymi pracami zobacz tłok i cylinder też lubią padać , a cylinder to raczej nicasil (brak możliwości szlifu).Ja bym szukał innego silnika naturalnie nie Rotaxa
  • Poziom 39  
    Zdaje mi się że gdzieś widziałem nowy - nie wiem czy oryginał czy tuningowy, jeszcze z tuleją żeliwną. Ciekawa konstrukcja, bo cylinder montowany na szpilki. Dwa przechodzą przez kanał ssący (są uszczelnione oringami przy głowicy), a dwa pozostałe tkwią w cieczy chłodzącej.
    Rozrusznik jest montowany tylko do pokrywki? Na pewno nie będzie pasował od nowszych, gdyż te były montowane bezpośrednio w karterach. Nie będzie łatwo znaleźć, a jak już to na ebay.it