Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik elektryczny trójfazowy podpięcie przez falownik do jednej fazy ??

Vetus 28 Sty 2018 18:00 303 3
  • #1 28 Sty 2018 18:00
    Vetus
    Poziom 2  

Witam!

Własnie przymierzam się do konstrukcji własnej szlifierki taśmowej, która w założeniu ma chodzić na pasach 50x2000mm a do tego chciałem "zaprząść" silnik 1,1 KW trójfazowy ze wzgledu na ilość obrotów na poziomi ok 2800 co pozwoli obrabiać nawet metal.
    Moje pytanie i prośba dotyczy doboru falownika. Producent daje taką specyfikację silnikaLink natomiast zastanawiam się nad takim falownikiem Link przy czym ja na wejsciu miałbym 230V czyli jedną fazę. Wiem, że toretycznie dałoby się podpiąć taki silnik bez falownika z zastosowaniem kondesatora rozruchowego ale mnie zależy na możliwości płynnej regulacji obrotów. Proszę doradźcie :)

0 3
  • #2 28 Sty 2018 18:47
    mychaj
    Poziom 30  

Jeżeli zasilanie masz jednofazowe to raczej ten falownik : Link
    No musisz sprawdzić czy ten silnik może współpracować z falownikiem bo na stronie ubogo w informacje.
    Falowniki skalarne stosowałem do napędów motoreduktorów z silnikami max 2,2 z tym że z LG i Hitachi - bez problemu podpinało się potencjometr i fajnie się to regulowało.

0
  • #3 04 Lut 2018 18:52
    noplis
    Poziom 20  

Witam,

Jak falownik 1-o fazowy, to na wyjściu będzie 3 x 230V.
    Czy ten silnik da się przełączyć na takie napięcie?

0
  • #4 04 Lut 2018 21:54
    mychaj
    Poziom 30  

Powinno się udać - wystarczy przełączyć go w trókąt z tym że bardzo ubogo na tej stronie jeśli chodzi o dane tego silnika a tabliczka znamionowa nieczytelna na zdjęciu. Już widziałem chińczyka którego nie dało się przemostkować bo nie było 6 wyprowadzeń tylko 3.

0