Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 nie mozliwe zakodowanie pilota

Dawid 256 28 Sty 2018 19:43 531 14
  • #1 28 Sty 2018 19:43
    Dawid 256
    Poziom 3  

Witam. Mam problem. W moim Peugeot 407 padl pilot. zakupilem na allegro 2 nowy kompletny z plytka i immobiliserem. po wyciagnieciu kodu z ASO mechanik bez problemu zakodowal immobiliser. natomiast jest problem z zakodowaniem pilota pod centralny zamek. sposobem na przytrzymanie przycisku zamykania na zaplonie. prosze o pomoc. pozdrawiam

0 14
  • #2 28 Sty 2018 22:40
    bodzio012
    Poziom 32  

Jeśli pilot chiński to zapomnij, chyba że dobrej jakości.
    Ile zapłaciłeś za kluczyk/pilot?

0
  • Pomocny post
    #4 29 Sty 2018 12:55
    adamski123
    Poziom 14  

Witam kolego pilota może i masz dobrego na pewno odczekałeś 1 minute i zaprogramowałeś pilota ,ale jak masz uszkodzony moduł zespolony przy kierownicy tam gdzie są wycieraczki i kierunki znajduje się odbiornik pilota to pilot nie będzie działał nawet po diagnozie DIAGBOXEM nie wyskoczy żaden błąd ,można jeszcze wejść w bloki pomiarowe i zobaczyć czy samochód widzi pilota pozdrawiam

0
  • #6 29 Sty 2018 15:21
    adamski123
    Poziom 14  

Czym programowałeś kluczyk

0
  • #8 29 Sty 2018 20:55
    adamski123
    Poziom 14  

To niech zobaczy w blokach pomiarowych ile jest zaprogramowanych pilotów i kluczyków

0
  • #10 29 Sty 2018 22:05
    Gerri
    Spec od Mercedesów

OK (he,he) - to ja się dołożę jeśli można :)
    Citroen C3, 2006 rok. Auto z minimalnym przebiegiem, nic nie kombinowane, pierwszy i jedyny właściciel to stara babcia. Do auta dostałem dwa kluczyki. W domu zorientowałem się, że jeden kluczyk w pełni działa, w drugim działa jedynie stacyjka, natomiast centralny nie działa, migacze nawet nie zapalają - całkowity brak reakcji. Kluczyk emituje częstotliwość (tyle sprawdził mój mały chiński testerek) Oba otrzymane kluczyki CAŁKOWICIE IDENTYCZNE (płytki też) tak więc 99,999% pewności że nikt nic nie wymieniał. Kupiłem na Allegro kluczyk, kod wycyganiłem w ASO, Diagboxa mam swojego. Wcześniej kupowałem u tego sprzedawcy kluczyk do C4 i zaprogramowałem bez problemu. W natomiast po programowaniu C3 sytuacja ta sama jak u kolegi powyżej i taka sama jak na poprzednim kluczyku: stacyjka działa - central dalej nie działa. Czyli problem jest bardziej popularny :)
    Słyszałem, że gdzieś na youtubie jest przedstawiony sposób resetu Citroena: odłączamy baterię, potem ileś się czeka, potem chyba załącza się pozycyjne, włącza stacyjkę - no jakoś tak. Muszę poszukać, bo pomimo tego że wygląda mi to na jakiś znachorski sposób to chyba jego spróbowanie niczym nie grozi. Słyszał ktoś coś o takim sposobie? I co o tym sądzi?

adamski123 napisał:
    To niech zobaczy w blokach pomiarowych ile jest zaprogramowanych pilotów i kluczyków

Nie jest tak, że wprowadzenie diagboxa w proces programowania kasuje wszystkie kluczyki i te, które mamy musimy zaprogramować od nowa?

0
  • #11 30 Sty 2018 06:41
    Dawid 256
    Poziom 3  

Nie jest tak, że wprowadzenie diagboxa w proces programowania kasuje wszystkie kluczyki i te, które mamy musimy zaprogramować od Nowa? - tak mi to tłumaczy mechanik ze kasowanie idzie automatycznie

0
  • #12 30 Sty 2018 13:46
    adamski123
    Poziom 14  

Witam w C3 wchodzisz w
    BSI
    pomiar parametrów
    wartość parametrów standartowych
    pilot zdalnego sterowania częstotliwości
    i zobacz działanie pilota

0
  • #13 04 Lut 2018 20:17
    Dawid 256
    Poziom 3  

adamski123 napisał:
    Witam w C3 wchodzisz w
    BSI
    pomiar parametrów
    wartość parametrów standartowych
    pilot zdalnego sterowania częstotliwości
    i zobacz działanie pilota

Mechanik sprawdzal to u mnie i tak jakby pilot cykal na innej częstotliwości. nie widzi go. w czym problem. w pilocie. moze lepiej kupic w ASO?

0
  • #15 18 Lut 2018 18:42
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Ile dałeś? Podejrzewam, ze do „Cytryny” będzie podobna cena. Z grotem?

0