Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Licznik indukcyjny dwukierunkowy

bartolinni 29 Jan 2018 09:22 5502 8
 • #1
  bartolinni
  Level 6  
  Dzień dobry,
  Szukam licznika dwukierunkowego (koniecznie musi być indukcyjny, aby tarcza obracała się w obie strony). Przeszukałem internet i nie mogę takiego znaleźć. Czy ktoś wie, czy takie liczniki były produkowane, jeśli tak, to jakie mają oznaczenia i ew. gdzie są dostępne?
  Z wyrazami szacunku
 • #2
  any56
  Level 39  
  Czyli jak tarcza kręci się w prawo to liczydło "dodaje" zużycie.
  A jak w lewo - to odejmuje...
 • Helpful post
  #3
  stonefree
  Level 26  
  Jeżeli chodzi o liczniki bez blokady ruchu wstecznego (nie dwukierunkowy, bo ma jedno liczydło) to były to modele z lat 80 tych i wcześniejsze, z całą pewnością PAFAL C5, albo Rumuński T-2CA43
 • #4
  bartolinni
  Level 6  
  Dziękuję za odzew. Chciałbym jeszcze dopytać o licznik Pafal A52. Czy jego tarcza będzie się obracała w obie strony? Nie jestem elektrykiem a oznaczenia na liczniku są dla mnie niezrozumiałe.
  Z wyrazami szacunku
 • Helpful post
  #5
  stonefree
  Level 26  
  Licznik indukcyjny dwukierunkowy
  Nie jestem pewien w 100 procentach, ale liczniki A52 mogą nie mieć blokady. O tym czy tarcza będzie się obracała do tyłu decyduje obecność blokady ruchu wstecznego. Symbol blokady na załączonym obrazku.
 • #6
  bartolinni
  Level 6  
  Licznik indukcyjny dwukierunkowy[/url]
  Mała adnotacja, jest to MOD A52, natomiast z poprzedniej odpowiedzi rozumiem, że skoro brakuje symbolu blokady, licznik ten nada się dla mojego zastosowania. Dziękuję serdecznie za pomoc.
 • #7
  zbich70
  Level 43  
  Można wiedzieć do czego Koledze potrzebny taki licznik?
 • #8
  bartolinni
  Level 6  
  Potrzebny jest do stanowiska pokazowego, mobilnego, wykorzystującego panele fotowoltaiczne. Mimo, że to stanowisko mobilne, będzie to system z inwerterem on-grid. Chcę za pomocą załączania kolejnych żarówek osiągnąć efekt zmiany kierunku obrotu tarczy licznika indukcyjnego (aby pokazać że najpierw energia elektryczna była generowana przez panele. Gdy potrzeba było więcej energii niż dostarczał inwerter, dodatkowe zasilanie pochodziło z sieci elektroenergetycznej a więc zmiana kierunku obrotu).
 • #9
  caveman67
  Level 13  
  Liczniki z blokadą ruchu wstecznego maja jeszcze literkę "d" np. C52d, A52d