Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parkside pfds 33 b2 dodatkowe wyjście na mma

TheGileslaw 29 Sty 2018 11:24 1887 5
  • #1 29 Sty 2018 11:24
    TheGileslaw
    Poziom 6  

Cześć ;)
    mam jednego shermana mig 130 f jak pisałem w moim poście uszkodzony był przekaźnik i zrobiłęm na krótko, trafo włącza się głównym włącznikiem staram się unikać przypadkowego dotknięcia drutem do masy, ale mogłem sobie zrobić doczep do wyjścia trafa na mma bo trafo było cały czas na chodzie mniej więcej jest ok.
    Znajomy kupił w lidlu parkside pfds 33b2 i też by chciał coś takiego ale nie będę niszczył płytki z przekaźnikiem itp żeby móc elektroda posmarkać.
    Inna opcja , która mi przyszła do głowy to taka, że można doczepić się pod wyjście trafa dodatkowym kablem i żeby spawać elektrodą trzeba będzie odkręcać rolkę dociskającą drut i trzymać cały czas przycisk spustu żeby trafo się załączył i wtedy można elektroda pobawić się, ale to słabe...

Macie może jakiś pomysł jak to zrobić < wiem, że te urządzenie to poniżej najniższej półki ale zawsze jakieś jest > żeby dało się dorobić kabel np 10mm2 lub 16mm2 i uchwyt pod elektrodę bez ingerencji w rolkę podajnika i nie trzymanie przycisku na palniku ?? Będę wdzięczny za wszelką pomoc ;)
    Pomijam też utratę gwarancji, bo w lidlu to raczej ciężki temat ;)
    Pozdrawiam Tomasz
    ps
    napięcie na wtórnym na 3 biegu jest na tyle wystarczające by posmarkać elektrodą

0 5
  • #2 29 Sty 2018 11:40
    grzeskk
    Poziom 29  

Będzie to właśnie tylko smarkanie, bo mig ma twardą charakterystykę trafo, a MMA miękką - trafo ze szczeliną. I mig ma niskie napięcie co dla elektrody jest utrudnieniem w utrzymaniu łuku.

0
  • #3 29 Sty 2018 11:42
    TheGileslaw
    Poziom 6  

Wiem, szczeliną regulujesz. Ale spróbować można to nie kosztuje :) na 3 biegu 70a elektroda 2.0 - ok.
    Tylko jak sie wpiąć w miarę po dobroci

Chyba, że...
    wewnątrz spawarki znaleźć przewodziki cienkie zapewne, które są odpowiedzialne za załączenie się trafa po przez naciśnięcie przycisku na palniku, i dać na nich przełącznik zwykły mały max 5a starczy, który będzie na przodzie obudowy tylko co z podajnikiem bo po włączeniu tego przełącznika będzie podawał drut a drugi przełącznik w obudowie to za dużo.. ale to też była by opcja kolejny wyłącznik silnika od podajnika .
    Tylko czy w takiej kombinacji płytka elektroniczna nie ucierpi > ? < Czy będzie tak samo obciążona jak przy spawaniu takim jaki przewidział producent ?? wg mnie nie powinna ale wolałbym się upewnić ;)

0
  • #4 29 Sty 2018 12:49
    grzeskk
    Poziom 29  

Silnik podajnika zasilany jest pewnie z uzwojenia wtórnego spawalniczego i należałoby przerwać ten obwód aby podajnik przestał pracować.
    Ale jeszcze pozostaje kwestia chyba podstawowa. W tanich urządzeniach transformator nawinięty jest "skromnie" i nie jest on przeznaczony do pracy ciągłej. Podczas pracy miga pewnie odłączany jest podczas braku naciśnięcia przycisku. Gdy do pracy MMA włączysz go na stałe może okazać się iż spali się szybko bo prąd jałowy może być kilka amperów i on sam może doprowadzić do uszkodzenia transformatora. A spotkałem się już z tanimi "spawarkami" których prąd jałowy wynosił 5A.

0
  • #5 29 Sty 2018 14:31
    TheGileslaw
    Poziom 6  

na podobnym urządzeniu sherman mig 130f dawało rade bez problemu, w kwestii temperatury przerobiłem już wentylator , który się włącza odrazu po podłączeniu do prądu.
    poniżej zdjęcia transformatorka ;)
    będę dawał dwa wyłączniki, jeden = przycisk spustu na palniku, drugi wyłączanie podajnika drutu.innej opcji jakoś nie widzę...
    Parkside pfds 33 b2 dodatkowe wyjście na mmaParkside pfds 33 b2 dodatkowe wyjście na mmaParkside pfds 33 b2 dodatkowe wyjście na mma

0
  • Pomocny post
    #6 30 Sty 2018 07:42
    grzeskk
    Poziom 29  

Można to załatwić jednym przełącznikiem podwójnym przełącznym.

0