Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NC+ i Cyfrowy Polsat na 1 TV - Jak w pełni korzystać z funkcji dekoderów

29 Sty 2018 14:10 2079 8
  • Poziom 2  
    Witam
    Mój problem polega na tym, że mam wyprowadzone tylko 2 przewody antenowe w pokoju, w którym chciałbym mieć możliwość pełnego korzystania z dwóch dekoderów tj. NC+ i Cyfrowy Polsat. Oba dekodery z funkcją nagrywania, a z tego co się zdołałem dowiedzieć, gdybym do tych dekoderów podłączył po jednym przewodzie antenowym, to w takim przypadku będę miał ograniczone możliwości oglądania TV podczas nagrywania.
    Chciałbym uzyskać taki efekt, aby móc jednocześnie oglądać i nagrywać programy na każdym z dekoderów.
    Doradźcie proszę co muszę kupić, bo nie ma już opcji podciągnięcia 2 dodatkowych kabli antenowych.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    krykraw napisał:
    chciałbym mieć możliwość pełnego korzystania z dwóch dekoderów tj. NC+ i Cyfrowy Polsat

Jakie to konkretnie dekodery?
  • Poziom 2  
    NC+ Wifi Premium box ncp-4740SF, a Polsat pvr hd 7000
  • Poziom 37  
    Konwerter SCR( Unicable). Sygnał pod konwerterem rozdzielasz rozgałęźnikiem sat na 2 kable. Jeden wpinasz w gniazdo LNB1 w HD7000, a drugi jeszcze raz rozdzielasz przy ncp-4740SF na dwa wejścia LNB. Dekodery wymagają konfiguracji pod Tryb Jednokablowy.
    https://www.youtube.com/watch?v=CI66SeMqxkk
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie po przeczytaniu komentarza pod filmikiem. Czy to zda egzamin jeżeli mam multiroom w nc+? Oczywiście sam multiroom zostaje tak jak jest i nc+ będzie tylko w danych pokojach, ale czy to, że mam multiroom nie przeszkodzi w takim rozdzieleniu sygnału w salonie?
  • Poziom 37  
    Ile masz tych dodatkowych dekoderów?
    W wypadku konwertera SCR+Twin, dekodery PVR podłączasz do wyjścia SCR, a do pozostałych dwóch wyjść uniwersalnych - dodatkowymi kablami - możesz podpiąć dwa dekodery bez obsługi unicable. Nie ma to znaczenia dla działania multiroom.
  • Poziom 2  
    Akurat mam dość dużo, bo 5 dekoderów multiroom nc+ oraz ww. główny i jeden cyfrowego polsatu, czyli łącznie 7 dekoderów
  • Poziom 36  
    Może tak byś opisał swoją instalację? Jakie dekodery? Jaki sens ma polsat i nc+ w jednym miejscu, oba po 2 kable? Ile nagrywasz kanałów jednocześnie?
  • Użytkownik usunął konto