Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NC+ i Cyfrowy Polsat na 1 TV - Jak w pełni korzystać z funkcji dekoderów

krykraw 29 Sty 2018 14:10 1647 8
  • #1 29 Sty 2018 14:10
    krykraw
    Poziom 2  

Witam
    Mój problem polega na tym, że mam wyprowadzone tylko 2 przewody antenowe w pokoju, w którym chciałbym mieć możliwość pełnego korzystania z dwóch dekoderów tj. NC+ i Cyfrowy Polsat. Oba dekodery z funkcją nagrywania, a z tego co się zdołałem dowiedzieć, gdybym do tych dekoderów podłączył po jednym przewodzie antenowym, to w takim przypadku będę miał ograniczone możliwości oglądania TV podczas nagrywania.
    Chciałbym uzyskać taki efekt, aby móc jednocześnie oglądać i nagrywać programy na każdym z dekoderów.
    Doradźcie proszę co muszę kupić, bo nie ma już opcji podciągnięcia 2 dodatkowych kabli antenowych.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

0 8
  • #2 29 Sty 2018 14:20
    _kli_
    Poziom 34  

krykraw napisał:
    chciałbym mieć możliwość pełnego korzystania z dwóch dekoderów tj. NC+ i Cyfrowy Polsat

Jakie to konkretnie dekodery?

0
  • #3 29 Sty 2018 14:26
    krykraw
    Poziom 2  

NC+ Wifi Premium box ncp-4740SF, a Polsat pvr hd 7000

0
  • #4 29 Sty 2018 15:47
    _kli_
    Poziom 34  

Konwerter SCR( Unicable). Sygnał pod konwerterem rozdzielasz rozgałęźnikiem sat na 2 kable. Jeden wpinasz w gniazdo LNB1 w HD7000, a drugi jeszcze raz rozdzielasz przy ncp-4740SF na dwa wejścia LNB. Dekodery wymagają konfiguracji pod Tryb Jednokablowy.
    https://www.youtube.com/watch?v=CI66SeMqxkk

0
  • #5 30 Sty 2018 11:25
    krykraw
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie po przeczytaniu komentarza pod filmikiem. Czy to zda egzamin jeżeli mam multiroom w nc+? Oczywiście sam multiroom zostaje tak jak jest i nc+ będzie tylko w danych pokojach, ale czy to, że mam multiroom nie przeszkodzi w takim rozdzieleniu sygnału w salonie?

0
  • #6 30 Sty 2018 12:38
    _kli_
    Poziom 34  

Ile masz tych dodatkowych dekoderów?
    W wypadku konwertera SCR+Twin, dekodery PVR podłączasz do wyjścia SCR, a do pozostałych dwóch wyjść uniwersalnych - dodatkowymi kablami - możesz podpiąć dwa dekodery bez obsługi unicable. Nie ma to znaczenia dla działania multiroom.

0
  • #7 30 Sty 2018 14:01
    krykraw
    Poziom 2  

Akurat mam dość dużo, bo 5 dekoderów multiroom nc+ oraz ww. główny i jeden cyfrowego polsatu, czyli łącznie 7 dekoderów

0
  • #8 30 Sty 2018 16:57
    andpol 33
    Poziom 35  

Może tak byś opisał swoją instalację? Jakie dekodery? Jaki sens ma polsat i nc+ w jednym miejscu, oba po 2 kable? Ile nagrywasz kanałów jednocześnie?

0
  • #9 30 Sty 2018 20:49
    1098678
    Użytkownik usunął konto