Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modecom Freetab 7001 HD IC - Martwy, brak splashscreen, niewidoczny po USB

29 Sty 2018 16:48 477 1
  • Poziom 37  
    Witam, dostałem czas już jakiś temu od znajomego tablet jak w temacie celem wymiany baterii (ponoć tylko ona szwankowała). Po ściągnięciu tylnej obudowy oczywiście bateria 0.0V, wymieniona na świeżą i tablet tak czy siak nie startuje. Ekran czarny, podświetlenia brak. Po podłączeniu kabla z ładowarki piszczy, wciśnięcie power skutkuje załączeniem się czerwonej diody z tyłu, ale nic poza tym. Poświęciłem się i podpiąłem FT232 na pola lutownicze UART, załączyłem i w konsoli ukazało się:
    Cytat:
    IA32 CPU Firmware
    Copyright (C) 1999-2014, Intel Corporation. All rights reserved.

I2C_TX_ABRT asserted with code 0x1
    I2C_TX_ABRT asserted with code 0x1
    ******************************INTEL CONFIDENTIAL******************************

0x1E, 0x20, 0x21,

ERROR:::::SPID Not Programmed, Fake data being used based on IFWI version

ERROR:::::SPID FRU Not Programmed, Fake data being used based on IFWI version

0x22,
    Intel(R) Atom(TM) Z2520 CPU FW 00.87 (INTELFDK)

I tyle. Na tym staje, na klawiaturę nie reaguje, na przyciski tabletu nie reaguje. Ekran czarny. Po włożeniu SD z recovery i wciskaniu kombinacji VOL+ i POWER nic, VOL- i POWER też nic. Ktoś kojarzy temat?
    Uprzedzając pytania... po załączeniu jest na TP_3V3 napięcie 3.3V, po wyłączeniu spada z 0.5V do praktycznie 0.0V
  • Poziom 38  
    Podeślij zdjęcie płyty głównej.
    Jak go podpinasz pod PC to komputer wykrywa cokolwiek ?
    Tu masz niby oprogramowanie do niego na stronie producenta połowa biedy że jest .

tronics napisał:
    I2C_TX_ABRT

Za bardzo nie ogarniam tematu ale w załączniku jakieś informacje o tym może cię nakierują albo i nie.