Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TRW zacisk-czy po regeneracji? - Jak poznać czy nowy czy po regeneracji?

xrsxrs 29 Sty 2018 18:43 1329 20
  • #1 29 Sty 2018 18:43
    xrsxrs
    Poziom 3  

Witam, czy da się jakoś na oko bez rozkręcania sprawdzić czy zacisk hamulca tylni firmy TRW kupiony w sklepie jest nowy czy po regeneracji. Pytam bo wiele sklepów motoryzacyjnych sprzedaje zarówno nowe jak i regenerowane więc po czy mam poznać że mnie nie oszukali i dali regenerowany choć zapłaciłem za droższą nówkę. Oczywiście dostałem ładny czyściutki, nie zardzewiały, w oryginalnym pudełeczku itp ale może regenerowane też tak ładnie wyglądają (nie znam się).

0 20
  • #2 29 Sty 2018 20:14
    91and1
    Poziom 7  

Kupowałem zacisk po regeneracji - w miejscu gdzie powinny być fabryczne otwory na sprężynę, która dociska zacisk do jarzma, otworów nie było ( w starych otworach został drut sprężynowy i musiałem wywiercić obok nowe otwory ) dodatkowo tłoczek miał lekkie wżery ale wysztko było ładnie wyczyszczone i pomalowane. Regenerowany działa już u mnie jakieś 5 lat i około 80 tys. km zrobione bezproblemowo.

1
  • #3 29 Sty 2018 21:46
    migmig85
    Poziom 22  

Jak jest dobrze wypiaskowany, pomalowany i dobrze zregenerowany to dłuższa jego żywotność .

0
  • #4 01 Lut 2018 01:44
    xrsxrs
    Poziom 3  

czyli wychodzi z tego że bardzo ciężko poznać jak ładnie zregenerowany; kolejne pole do manewru dla oszustów i naciągaczy w tym kraju. Co z tego że mi przejedzie 50-80tys, a może rozpadnie się po 20tys, kupuje nówkę to ma być nówka a nie przekręt.

0
  • #5 01 Lut 2018 07:38
    andrzej20001
    Poziom 42  

Kup w aso. W kartoniku.

0
  • #6 01 Lut 2018 16:40
    xrsxrs
    Poziom 3  

andrzej20001 napisał:
    Kup w aso. W kartoniku.

po twoim komentarzu widać że popierasz takie oszustwa i sam pewnie wciskasz ludziom regenerowane w cenie nowych, a do tego nie widzisz w tym nic złego.

Moderowany przez ociz:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

0
  • #7 01 Lut 2018 17:08
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

xrsxrs napisał:
    czy da się jakoś na oko bez rozkręcania sprawdzić czy zacisk hamulca tylni firmy TRW kupiony w sklepie jest nowy czy po regeneracji.

Oczywiście poznasz po cenie. Do jakiego auta kupiłeś i ile dałeś?

Dodano po 2 [minuty]:

xrsxrs napisał:
    po twoim komentarzu widać że popierasz takie oszustwa i sam pewnie wciskasz ludziom regenerowane w cenie nowych, a do tego nie widzisz w tym nic złego.

Tak robią łajzy z allegro , gdzie nie popatrzysz na np. alternator rozrusznik nowy nowy nowy a to albo wschodnia podróbka albo refubrisched.

Polskę zalała fala śmieci z zachodu, tak samo z telefonami kupujesz w salonie a tu kuku ODNOWIONY.
    Co to za moda q......... .

0
  • #8 01 Lut 2018 17:15
    ociz
    Moderator Samochody

Po opakowaniu po prostu poznasz. TRW ma zawsze te swoje czerwone kartony z logo. Chyba że myślisz że sprzedawcom by się chciało jeszcze bawić w podrabianie i zamienianie opakowań.

Dodano po 3 [minuty]:

91and1 napisał:
    w miejscu gdzie powinny być fabryczne otwory na sprężynę, która dociska zacisk do jarzma, otworów nie było ( w starych otworach został drut sprężynowy i musiałem wywiercić obok nowe otwory ) dodatkowo tłoczek miał lekkie wżery

Mogli przeoczyć. Trzeba było zareklamować i pewnie więcej by się to firmie regenerującej nie powtórzyło.

0
  • #9 01 Lut 2018 20:43
    xrsxrs
    Poziom 3  

ociz napisał:
    Po opakowaniu po prostu poznasz. TRW ma zawsze te swoje czerwone kartony z logo. Chyba że myślisz że sprzedawcom by się chciało jeszcze bawić w podrabianie i zamienianie opakowań.

Kartonik to zawsze mogą oryginalny skądś załatwić i wsadzić w niego regenerowany zamiast nówkę.

Dodano po 8 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    xrsxrs napisał:
    czy da się jakoś na oko bez rozkręcania sprawdzić czy zacisk hamulca tylni firmy TRW kupiony w sklepie jest nowy czy po regeneracji.

Oczywiście poznasz po cenie. Do jakiego auta kupiłeś i ile dałeś?

Nic po cenie nie poznasz, gość ci w sklepie motoryzacyjnym mówi czy chcesz np. regenerowany za 280 czy nówkę za 390 (po 390 chodzą najtaniej nówki w sklepach motoryzacyjnych). Bierze oryginalny kartonik i wsadza ci w niego regenerowany zamiast nówkę, ot cały sztuka i co poznasz? NIC bo cena jest adekwatna do ceny rynkowej za nówkę.

0
  • #10 01 Lut 2018 21:29
    andrzej20001
    Poziom 42  

Zamykali cie w ki... w szkole? Skąd tyle jadu ? Wszędzie złodzieje , co za ludzie...

0
  • #12 01 Lut 2018 22:35
    xrsxrs
    Poziom 3  

andrzej20001 napisał:
    Zamykali cie w ki... w szkole? Skąd tyle jadu ? Wszędzie złodzieje , co za ludzie...

to nie mnie zamykali w ki... w szkole, tylko ja tych którzy oszukiwali innych i byli złodziejami; to nie jad, tylko dbanie o uczciwość w tym kraju; i nie pisze że wszędzie złodzieje... , tylko gdzieniegdzie i może na większą skalę w pewnych dziadzinach usług i sprzedaży. Nie stwierdzam też że wszystkie sklepy oszukują, ale tylko że mają na to łatwe możliwości, bo nikt ich nie sprawdza i nie kontroluje.

0
  • #13 01 Lut 2018 22:41
    miniu1
    Poziom 21  

Nie chcę nikogo urazić, ale ta dyskusja do niczego nie doprowadzi. Równie dobrze możemy zacząć roztrząsać, czy mięso kupione w markecie jest rzeczywiście świeże, czy było już kilka razy zamrażane i rozmrażane oraz kąpane w chemii żeby ładnie wyglądało... Najważniejsze jest, czy zacisk działa prawidłowo. Rozpaść się raczej nie może...

Pozdrawiam

0
  • #14 01 Lut 2018 22:54
    xrsxrs
    Poziom 3  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    I jak i z tego morał?

Morał taki że każdy sklep jeśli chce może łatwo oszukać na częściach regenerowanych; czy każdy sklep to robi nie wiem; czy da się sprawdzić czy się dostało regenerowaną część czy nówkę, to z tego co tu napisano, to nie da się tak łatwo sprawdzić (bo często jest zrobiona jak nówka). Dodatkowo nikt się temu nie sprzeciwia i wszyscy są zadowoleni, nawet jak nieświadomie dostaną regenerowany towar. A ci co chcą mieć na bank nówkę niech idą sobie do autoryzowanego serwisu. Wiec można zamknąć temat.

Dodano po 7 [minuty]:

miniu1 napisał:
    Nie chcę nikogo urazić, ale ta dyskusja do niczego nie doprowadzi. Równie dobrze możemy zacząć roztrząsać, czy mięso kupione w markecie jest rzeczywiście świeże, czy było już kilka razy zamrażane i rozmrażane oraz kąpane w chemii żeby ładnie wyglądało... Najważniejsze jest, czy zacisk działa prawidłowo. Rozpaść się raczej nie może...

Pozdrawiam

miniu :-) tylko w markecie nie masz do kupienia mięsa do wyboru: z etykietką "odnawiane" lub z etykietką "na pewno świeże". W sklepie motoryzacyjnym tak jest. Więc sklep jest zobowiązany wedle prawa sprzedać coś nowego jeśli tak jest napisane na stronie internetowej czy paragonie.

0
  • #15 01 Lut 2018 22:54
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Czyli według kolegi każdy sklep produkuje sobie opakowania? Jeśli miałby sprzedać część regenerowaną w oryginalnym opakowaniu musiałby kupić nową i po naprawie. Dodatkowo za regenerowaną dość często są kaucje, którą właściciel sklepu musiałby sam zapłacić, ponieważ nie miałby co zwrócić do firmy zajmującej się naprawą.

0
  • #17 01 Lut 2018 23:58
    xrsxrs
    Poziom 3  

ftp.kowal napisał:
    Czyli według kolegi każdy sklep produkuje sobie opakowania? Jeśli miałby sprzedać część regenerowaną w oryginalnym opakowaniu musiałby kupić nową i po naprawie. Dodatkowo za regenerowaną dość często są kaucje, którą właściciel sklepu musiałby sam zapłacić, ponieważ nie miałby co zwrócić do firmy zajmującej się naprawą.

nie nie produkuje, wystarczy że jest zaprzyjaźniony z kilkoma mechanikami, którzy wymienią komuś zacisk, a oryginalne pudełko nie idzie do kosza tylko do sklepu; to tylko jeden z przykładów, możliwości jest więcej.

Dodano po 1 [minuty]:

strucel napisał:
    Przecież TRW też regeneruje i pakuje w swoje opakowania ( zdaje się że nazywa się ta linia produktów TRW aftermarket) - można nówka czy regenerowana sprawdzić po kodzie
    https://www.trwaftermarket.com/pl/Nowoci/trw-...-part-finder-na-rynek-europejski-i-azjatycki/

o fajnie sprawdzę sobie, tylko mam nadzieje że sprawdza się po jakimś unikalnym numerze z zacisku, a nie z pudełka.

0
  • #18 02 Lut 2018 01:44
    RobertLodz09
    Poziom 29  

xrsxrs napisał:
    Wiec można zamknąć temat.

Chyba najwyższy czas ku temu ....

0
  • #19 02 Lut 2018 05:50
    kortyleski
    Poziom 41  

xrsxrs napisał:
    wystarczy że jest zaprzyjaźniony z kilkoma mechanikami, którzy wymienią komuś zacisk, a oryginalne pudełko nie idzie do kosza tylko do sklepu

Żaden normalny mechanik nie kupi w sklepie o którym wie że robią wałki.
    A jaka jest różnica pomiędzy zaciskiem nowym a prawidłowo zregenerowanym? Jedynie korpus podlega regeneracji, reszta idzie nowa.

0
  • #20 02 Lut 2018 09:44
    seba694637
    Poziom 16  

Zacisk po prawidłowo wykonanej regeneracji (tj uszczelki, tulejka, ośka) powinny mieć taką samą trwałość ja nowe.

Swoją drogą przy kupnie tłoków Mahle sprzedający zaproponował zniżkę jeśli zostawię opakowania. W środku były tłoki no-name bez żadnych oznaczeń :-) W innym sklepie kupiłem oryginały

0
  • #21 02 Lut 2018 11:30
    xrsxrs
    Poziom 3  

Żaden normalny mechanik nie, ale już nieświadomy klient tak. No i co z tego że nie ma różnicy, ale jak już coś kupujesz nowe i takie rządasz zgodnie z prawem to masz dostać nowe, a nie przepłacać za regenerowany bo ktoś cię zrobi w konia w sklepie i mieć możliwość sprawdzić czy rzeczywiście nowe. Co to w ogole za podejście że ci obojętne że kupujesz coś w sklepie jako nowe np. rower, sprzęt hi-fi a dostajesz naprawioną używkę (a płacisz jak za nówkę).

1