Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co bardziej efektywne kamery ip czy fotopułapki a może system alarmowy

yethwa 29 Jan 2018 20:11 918 5
Optex
 • #1
  yethwa
  Level 13  
  Jak w temacie, system alarmowy z czujkami zewnętrznymi może zacząć wyć 120 decybeli już jak tylko złodziej wejdzie na działkę, kamerki ip z kolei dają podgląd na żywo całego otoczenia, jednak jak złodziej będzie widział takowe zainstalowane to wystarczy że kaptur założy i taki monitoring nic nie da, z kolei takie fotopułapki działające z ukrycia mogę być bardziej efektywne w złapaniu złodzieja, zwłaszcza z natychmiastowym powiadomieniem sms. Są też takie cuda jak kamera bezprzewodowa SIM Orllo 3G, kosztuje to 550zł a łączy w sobie zalety dwóch ostatnich. Co byście wybrali?
 • Optex
 • Optex
 • #3
  MarioSpec
  Level 12  
  Kupiłem fotopułapke XREC 2.6 ale nie spodobała mi się bo po wykryciu ruchu robi zdjęcia, wysyła MMS i nagrywa film ale zrobienie zdjęcia i wysłanie MMSa zajmuje ponad minutę i w tym czasie nie nagrywa filmu a wiec ma duże luki w nagraniach.
  Natomiast zaletą fotopułapki jest długie działanie na bateriach oraz niewidoczne oświetlenie nocne 940nm (w kamerach IP oświetlenie nocne jednak lekko świeci na czerwono).
 • #4
  TvWidget
  Level 37  
  MarioSpec wrote:
  niewidoczne oświetlenie nocne 940nm (w kamerach IP oświetlenie nocne jednak lekko świeci na czerwono).

  Fotopułapka włącza oświetlenie IR tylko gdy robi zdjęcie. Kiedy nie ma alarmu kamera i oświetlacz są wyłączone. Działa jedynie czujnik PIR.
 • #5
  MarioSpec
  Level 12  
  Zgadza się, ze fotopułapka doświetla IR tylko jak wykryje ruch ale nawet jak wykryje ruch i włączy nagrywanie filmu w nocy to oświetlenie jest praktycznie niewidoczne dla ludzkiego oka bo ma IR 940nm (co najmniej moja fotopułapka takie miała). Natomiast kamera IP Hik-Vision którą obecnie testuję w nocy cały czas świeci i w dodatku to światło jest jednak widoczne wiec raczej nie nadaje się jako ukryta kamera. Trzeba to brać pod uwagę planując zakup.
 • #6
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  yethwa wrote:
  Co byście wybrali?

  Wybrałbym właściwy system zabezpieczeń, analizując potencjalne ryzyko i biorąc pod uwagę to, co tak naprawdę chcę osiągnąć. System alarmowy i system telewizji przemysłowej mają w tym zdaniu jedną wspólną cechę - słowo "system".
  Niestety, te systemy nie działają zamiennie, a jedynie się uzupełniają.