Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co bardziej efektywne kamery ip czy fotopułapki a może system alarmowy

yethwa 29 Jan 2018 20:11 855 5
Optex
 • #1
  yethwa
  Level 13  
  Jak w temacie, system alarmowy z czujkami zewnętrznymi może zacząć wyć 120 decybeli już jak tylko złodziej wejdzie na działkę, kamerki ip z kolei dają podgląd na żywo całego otoczenia, jednak jak złodziej będzie widział takowe zainstalowane to wystarczy że kaptur założy i taki monitoring nic nie da, z kolei takie fotopułapki działające z ukrycia mogę być bardziej efektywne w złapaniu złodzieja, zwłaszcza z natychmiastowym powiadomieniem sms. Są też takie cuda jak kamera bezprzewodowa SIM Orllo 3G, kosztuje to 550zł a łączy w sobie zalety dwóch ostatnich. Co byście wybrali?
 • Optex
 • Optex
 • #3
  MarioSpec
  Level 12  
  Kupiłem fotopułapke XREC 2.6 ale nie spodobała mi się bo po wykryciu ruchu robi zdjęcia, wysyła MMS i nagrywa film ale zrobienie zdjęcia i wysłanie MMSa zajmuje ponad minutę i w tym czasie nie nagrywa filmu a wiec ma duże luki w nagraniach.
  Natomiast zaletą fotopułapki jest długie działanie na bateriach oraz niewidoczne oświetlenie nocne 940nm (w kamerach IP oświetlenie nocne jednak lekko świeci na czerwono).
 • #4
  TvWidget
  Level 36  
  MarioSpec wrote:
  niewidoczne oświetlenie nocne 940nm (w kamerach IP oświetlenie nocne jednak lekko świeci na czerwono).

  Fotopułapka włącza oświetlenie IR tylko gdy robi zdjęcie. Kiedy nie ma alarmu kamera i oświetlacz są wyłączone. Działa jedynie czujnik PIR.
 • #5
  MarioSpec
  Level 12  
  Zgadza się, ze fotopułapka doświetla IR tylko jak wykryje ruch ale nawet jak wykryje ruch i włączy nagrywanie filmu w nocy to oświetlenie jest praktycznie niewidoczne dla ludzkiego oka bo ma IR 940nm (co najmniej moja fotopułapka takie miała). Natomiast kamera IP Hik-Vision którą obecnie testuję w nocy cały czas świeci i w dodatku to światło jest jednak widoczne wiec raczej nie nadaje się jako ukryta kamera. Trzeba to brać pod uwagę planując zakup.
 • #6
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  yethwa wrote:
  Co byście wybrali?

  Wybrałbym właściwy system zabezpieczeń, analizując potencjalne ryzyko i biorąc pod uwagę to, co tak naprawdę chcę osiągnąć. System alarmowy i system telewizji przemysłowej mają w tym zdaniu jedną wspólną cechę - słowo "system".
  Niestety, te systemy nie działają zamiennie, a jedynie się uzupełniają.