Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzałka zmywarki Electrolux ESL66020 nie grzeje wody

Przemyslaww 29 Sty 2018 21:33 756 8
  • #1 29 Sty 2018 21:33
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Gdzie znajdę to tacho i ktoś mógłby mi powiedzieć co to jest? Przepraszam że pytam ale nie mam wiedzy na ten temat więc z góry dziękuję za pomoc.

0 8
  • #2 29 Sty 2018 21:49
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

Przemyslaww napisał:
    Gdzie znajdę to tacho i ktoś mógłby mi powiedzieć co to jest? Przepraszam że pytam ale nie mam wiedzy na ten temat więc z góry dziękuję za pomoc.

Nie rozumiem po co Ci to wiedzieć w tym przypadku no ale jeśli jak piszesz nie wiesz co to jest i nie masz wiedzy to lepiej da sprzętu i Ciebie jak przyjdzie specjalista bo Twoje próby naprawy mogą się zakończyć fatalnie dla Was dwojga ( Ciebie i sprzętu ).
    W takich przypadkach ( brak zupełny wiedzy ) najlepiej skupić się na tym co dobrze robisz i zarobić w tym czasie na specjalistę.

0
  • #3 29 Sty 2018 21:56
    Piotr2608

Poziom 38  

Tachogenerator:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Prądnica_tachometryczna

W tym modelu zmywarki zastosowano silnik pralki,tachometryczny, RAST5 2800 rpm.
    Na osi tegoż silnika zamontowana jest prądniczka tachogeneratora. Obracający się silnik napędza również prądniczkę, która indukuje napięcie proporcjonalne do obrotów silnika. Napięcie z tej prądniczki wysyłane jest do modułu sterującego, który na podstawie napięcia z tachogeneratora, reguluje obroty silnika.

0
  • #4 29 Sty 2018 21:59
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Grzałką też steruję?

0
  • #5 29 Sty 2018 22:02
    szypek72
    Specjalista AGD

Elektronika nie widzi pracy pompy myjącej i nie załącza grzałki. Wymień tachoprądnicę.

0
  • #6 29 Sty 2018 22:08
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Generalnie chodzi mi o to że grzałka nie grzeje mi wody w zmywarce i po wymianie przekaźnika w module i tak dalej woda jest zimna

0
  • #7 29 Sty 2018 22:14
    Piotr2608

Poziom 38  

Możliwe przyczyny uszkodzenia:
    - hydrostat grzałki
    - moduł sterujący
    - grzałka
    - tachogenerator

Zmywarka nie wyświetla kodów błędu?

0
  • #8 29 Sty 2018 22:29
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Nie, nie wyświetla grzałka ma przejście a przekaźnik jest wymieniony

0
  • #9 29 Sty 2018 23:22
    nares
    Specjalista AGD

Przemyslaww napisał:
    grzałka ma przejście a przekaźnik jest wymieniony

A Ty dalej swoje...To weź jeszcze wymień sondę lambda, na wszelki wypadek. Ale do rzeczy. dostałeś już kilka istotnych informacji, np.
    Piotr2608 napisał:
    Możliwe przyczyny uszkodzenia:
    - hydrostat grzałki
    - moduł sterujący
    - grzałka
    - tachogenerator

Jeżeli sprawdzenie tych podzespołów Cię przerasta, to odpuść i daj zarobić serwisowi. Zaznaczę, że nie jest to żadna złośliwość z mojej strony.

0