Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demontaż manometru Perun mini

vasteq 29 Sty 2018 21:40 327 9
  • #1 29 Sty 2018 21:40
    vasteq
    Poziom 18  

Ja to mam pecha. Nie tak dawno opisywałem problemy z innym moim reduktorem CO2 od piwa, do tego doszedł nieszczelny elektrozawór oraz zawór w butli CO2 który musiałem wymienić, to jeszcze zakupiłem reduktor Perun Mini Co2 z uszkodzonym manometrem. Uszkodzenie polega że wskazówka jest poniżej wypustki blokującej. Może w transporcie przeskoczyła, nie mam pojęcia. Czy ma ktoś pomysłu jak bezinwazyjnie rozkręcić ten manometr i naprawić wskazówkę? Próbowałem podważać szybkę ale jest mocno zatrzaśnięta, nawet przekręcić nie można? Czy to w ogóle jest oryginalny manometr Peruna? Na dole ma napis Gasli.

Demontaż manometru Perun miniDemontaż manometru Perun mini

0 9
  • #2 29 Sty 2018 22:05
    Art.B
    Specjalista Automatyk

Jak słusznie zauważyłeś, manometr jest marki GASLI. Szybka z tworzywa najprawdopodobniej wklejona. Musisz ją podgrzać do kilkudziesięciu stopni np. suszarką i spróbować delikatnie odkleić podważając za krawędź nożem. Wskazówkę trzeba będzie przełożyć ręcznie na drugą stronę kołka.

0
  • #7 30 Sty 2018 16:16
    vasteq
    Poziom 18  

Zawór już jest wykręcony bo nieszczelność była tak duża że butla by się opróżniła w ciągu doby i zamontowany nowy (Muller) więc z tym mogę eksperymentować. A nowy z wąskim czopem (butla 1.5kg) kosztuje 60 zł

Dodano po 33 [minuty]:

Próbowałem podgrzewać, podważać kilkoma płaskimi nożami, bezskutecznie. Szybka trzyma jak diabli i ogólnie wygląda już strasznie podziabana. Mam wrażenie że to się powinno wykręcać tylko nie wiem jak. Najchętniej to wziąłbym młotka i go ... stuknął. Czy nie ma innego sposobu dostać się do tej wskazówki?

Dodano po 2 [minuty]:

Może spróbuje podłączyć reduktor, zrobić jakieś ciśnienie i popukać z tyłu może wskazówka sama przeskoczy. Lub po prostu rozwierce małą dziurkę w okolicy wskazówki i podważę drucikiem. Szybka już i tak tragicznie wygląda.

Dodano po 16 [godziny] 53 [minuty]:

Udało się dzisiaj na spokojnie odkręcić szkiełko. Chociaż wczoraj nawet przy pomocy śrubokręta nie dało rady tego wykręcić.

0
  • #8 30 Sty 2018 17:11
    bob35
    Poziom 12  

Kolego manometr na alle..... kosztuje parę zł . z przesyłką do 20 zł.

0
  • #9 30 Sty 2018 18:26
    vasteq
    Poziom 18  

No ale już nie potrzeba, szkiełko zdjęte, wskazówka przestawiona. Reduktor działa. Z ciekawości sprawdzałem zdjęcia tego Perun Mini RBArg/KW-0,25 WMm i wygląda na to że manometr firmy Gasli był montowany w tym Perunie. Może to jakiś budżetowy reduktor.

0