Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 55M5672 vs 58MU6122K

sts 29 Jan 2018 22:40 1686 9
    sts
    Level 11  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 3-4m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? LG 50''
    4. Jaką markę preferujesz? ze względów ekonomicznych Samsung
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55-65''
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Tuner zewnętrzny nc+
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TV, filmy z dysku
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Raczej nie ale nie wykluczam w przyszłości
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Czasem YouTube, CDA itp.
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem i w dzień

Witam.
    Szukam budżetowego TV conajmniej 55 cali, z tego względu na placu boju został głownie Samsung.
    55M5672 jest w tej chwili za 2000, ma przyzwoite opinie (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-55m5672-test.html)
    58MU6122 kosztuje obecnie 2800 PLN, również prezentuje przyzwoity poziom (https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100)

Pytanie - czy warto dopłacać 800 PLN do 58MU6122 ?
    TV będzie używany w zasadzie wyłącznie z zewnętrznym tunerem sat, czasem smart.
    Salon jest dosyć jasny wiec zalezy mi na wysokiej jasności i kontraście. Czy biorąc po uwagę wyłącznie jakośc obrazu jeden z modeli będzie miał przewagę?
    Z góry dzieki za podpowiedzi.
    User removed account
    Level 1  
    sts
    Level 11  
    Stary TV ma wąska ramkę, wiec nawet przy 55 calach zysk będzie widoczny.
    Powyżej 55 cali ceny rosną dosyć szybko, jasne ze 65 cali bylo by lepsze, ale to już minimum 4000 PLN za coś przyzwoitego (Samsung 65MU6102 był w promocji w neonet w cenie 3999 PLN ale tylko przez chwile).

Patrząc obiektywnie, najbardziej opłacalną opcją jest 55'' bo to o 20% większy obraz w stosunku do do obecnych 50'' ale jeśli 58'' oraz nowsza seria TV samsunga ma jakaś przewagę pod względem jakości obrazu w stosunku do 55M5672 to wtedy będzie warto dołożyć te 800 PLN do 58MU6122.

Natomiast chcialbym uniknac sytuacji odwrotnej, gdzie kosztem wielkości ekranu jakosc obrazu bedzie nizsza.
    User removed account
    Level 1  
    sts
    Level 11  
    TCL-a w ciemno sie obawiam, nie widziałem rzetelnych testów serii P60 w necie, w sklepach stacjonarnych ich nie ma, a kupować i odsyłać nie mam chęci.
    Philips na matrycy IPS nie podoba mi sie, bardzo slaby kontrast i czerń a tego wlasnie, tak jak wspomniałem, chce uniknąć.
    User removed account
    Level 1  
    sts
    Level 11  
    Bardzo możliwe, natomiast jak podkreślałem zależy mi na parametrach obrazu. Porównując TCL P60 (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tcl-u55p6046-test.html) do w/w samsungów w zasadzie wszędzie gdzie to dla mnie istotne P60 wypada słabiej i jest albo droższy albo mniejszy.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Matryca w modelach M55/56 ma lepszy kontrast niz te w modelach MU61.
    Generalnie nie ma aktualnie na rynku nic lepszego za 2k pln od 55M5672. Tani i dobry tv.

Model ktory podałes test z rtings to nie nasz MU6100.
    Zwroc uwage na przedrostek UN czyli USA, dla EU jest UE
    Recenzja https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6300
    Tabela na dole recenzji.
    sts
    Level 11  
    Tak, wg tabeli seria 6100 w USA to seria 6300 w EU ale wygląda na to ze z tym jednym wyjątkiem 58" którego ta tabela nie zawiera.
    Nie udało mi się znaleźć innego TV Samsung 4K z matryca 58" z 2017r niz MU6100 w USA i EU .
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Pewnei trudno bedzie to zwryfikować, moze napisz do Samsunga PL na Facebooku ?
    Choc w poprzednich latach wszystkie TV 58 cali były na VA - nie przypominam sobie matrycy IPS w tym rozmiarze od znanych producentów matryc...