Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elmark
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Podwójny sferyczny wyświetlacz widmowy

traax 31 Mar 2018 17:00 15048 90
  • #61 31 Mar 2018 17:00
    nukedclx
    Poziom 14  

mialem identycznie zanim odwrocilem polaryzacje fotodiody, teraz mryga mi cale ramie co jakis czas, jak rozwiazesz problem - prosze daj znac

przed chwila mi zadzialalo, i zdechlo krag schodzacy w dol to faktycznie odwrotnie wlutowana fotodioda, a ta cwiartka to chyba problem z kondensatorami, wczesniej mialem dwa 470uF po srodku pcb, po przelutowaniu na krawedz zatrybilo, pytanie czy musza byc 4 czy te 2 wystarcza, w zestawie byly tylko 2

edit:
    co zauwazylem to teraz dziala zeby po czasie badz po nacisnieciu czegos na pilocie sie zawiesic (tylko mryga kilka diod), odwiesic udaje mi sie tylko podlaczajac programator (po podlaczeniu i odwieszeniu na obu ramionach diody 'schodza' w dol, wtedy mozna odlaczyc i wsadzic w podstawe)

zabawka juz dziala normalnie, zadnego wieszania
    napiecie zasilania musi byc >7 wtedy dopiero dziala dobrze, ja dalem 12V, i tyle powinno byc od poczatku moim zdaniem.

Jak ktos by mial wiecej gifow, obrazkow chetnie przyjme.
    Jak ktos by mial pomysl jak wyswietlic cos z zewnatrz np temperature z ds18b20 to prosze pisac.

Pozdrawiam.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Elmark
  • #62 02 Kwi 2018 19:43
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

witam
    1.dziękuję za trafną podpowiedz z tym fototranzystorem,wlutowałem teraz go odwrotnie niż wskazywał to rysunek na płytce/soldermaska/ i ścięcie na obudowie elementu foto
    2.zegar zadziałał,świeci tylko jakoś nie udaje mi się ustawić czasu
    3.czy jest jakaś metoda na ustawianie czasu a może i pełnej daty,czyli dnia,miesiąca i roku?
    4.nie myślałem,że Chińczyk zastosował inny element niż to wskazywał opis na płytce ale dobrze,że jest Elektroda i można się wszystkiego dowiedzieć
    5.jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość
    6.wysłałem jeszcze po inne zegary widmowe nawet na RGB,powinienem dostać w tym tygodniu,jak zrobię to podzielę się foto jak działają i czy miałem znowu jakiś zong ze strony Chińczyka

Dodano po 5 [godziny] 28 [minuty]:

8.szanowny Kolego nukedclx proponuję wgrać program o którym była mowa na 1 stronie,czyli SKU654816 a pózniej otworzyć picture a otworzy Ci się wielka gama bajerów do wgrywania do zegara a nawet prawie ruchome obrazy z koniem i Chinką
    9.chciałem ustawić zegar ale coś jest nie dobrze,nie ma reakcji na sterowanie
    -po ustawieniu wyświetlania zegara na czerwono i niebiesko wciskam strzałkę w prawo na białym polu,zgłaszają się godziny i nie ma możliwości ustawiania,tak jest z pozostałymi ustawieniami tj.minut,daty
    -co zle robię,czy ktoś może mi pomóc?
    -przy próbie ustawienia przez Adjust Time Date też nie ma reakcji na zmianę czasu i daty,może coś nie mam wgrane?
    -czy ktoś to przerabiał
    /jak by się dało to scalić z poprzednim postem będę bardzo rad,dziękuję/

• #63 03 Kwi 2018 10:54
    traax
    Poziom 20  

Tomek nagram filmik jak ja ustawiam czas recznie, ale jak ci niedziała synchronizacja z aplikacji to moze byc cos nietak z ukladem ds lub jego okolicą?

Co do kondensatorow 470uf, ja wszystko polutowalem zgodnie z instrukcją montażową. Układ cewki zasilam z 5V a silnik osobno 7V, problemów brak.

• #64 03 Kwi 2018 19:16
    nukedclx
    Poziom 14  

juz mi sie znudzily te z pictures :)
    zegar ustawiac przez program, najlatwiej

co do zasilania ja zasilam calosc z 10-11V, przy 5V procesor sie wieszal jak sie bawilem pilotem

tego duzego gifa tez mi sie nie dalo uruchomic, tak jak by po kilku klatkach zaczynal od poczatku

• Elmark
  • #65 03 Kwi 2018 21:59
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

witam
    1.zong mam w baterii,ponieważ ma 0,44V a nie 3V,ale jeszcze nie wiem dlaczego nie działa plus i minus na pilocie bo chyba tymi się ustawia czas i datę.
    Uwaga
    - na silniczek co Chińczyk daje w komplecie bo dzisiaj mi padł,objawiało się tym,że kręcił coraz wolniej i wolniej ,aż stanął na dobre,rozebrałem go do rosołu a tu okazało się,że niby szczotki a to były cieniuteńkie blaszki,które po stronie plusa zniknęły,starły się i przez to brak kontaktu powstał,po długim grzebaniu w magazynku dostałem magnetowid AIWA co miał mały silniczek Mitzubiszi/zapomniałem jak się pisze/,wsadziłem go w miejsce nowego złoma i kręci się teraz super a powiedział bym ciszej i z większą siłą,ciekawe ile wytrzyma bo to przecież wiekowy magnetowid,trochę musiałem rozwiercić otworek na 8 mm w podstawce z czarnego plastiku co się przykręca silnik
    -gdy wykorzystałem kabelki i wtyczkę razem z silniczkiem zegar było dobrze widać ale odwrotnie liczył,a gdy przylutowałem kabelki odwrotnie zegar zadziałał normalnie,czyli dobrze przylutowane kabelki to i dobrze działa zegar
    2.czy Kolega wgrał tą odchodzącą Chinkę bo ja nie miałem cierpliwości wgrywać tyle klatek,więc dałem sobie spokój

Dodano po 5 [minuty]:

3.ja w komplecie miałem zasilacz 12V 2A ale wtyczka była na blaszki prostokątne/chyba wersja amerykańska/ i dlatego dałem zasilacz na 12V 1,5A jaki daję do zegarów na nixie i zegar daje radę podczas wirowania

• #66 03 Kwi 2018 23:56
    nukedclx
    Poziom 14  

raczej to japonka, bo i dokumentacje widzialem po japonsku, ale tak wlasnie o tym gifie napisalem ze zapetla mi sie po kilku klatkach

• #69 04 Kwi 2018 23:16
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

Witam.
    1. Dziękuję za film, na którym widać, że plus i minus służy do ustawiania czasu, daty.
    2. Muszę wyrwać ze starej bateryjki blaszki i zgrzać do nowej za pomocą zgrzewarki punkowej, którą kiedyś zrobiłem, tylko wiem, że z odzyskaniem starych blaszek jest dość kłopotliwe, bo jak nie, to muszę poczekać na zamówione 5 sztuk bateryjek za 1 dolara, i wtedy może ruszy mi to nastawianie czasu i daty jak będzie super dobra bateryjka, bo w niej upatruję całe to zło.

• #70 05 Kwi 2018 13:57
    nukedclx
    Poziom 14  

Te znaczki pewnie da się usunąć, mając kod źródłowy, nie widzę go w archiwum.

• #72 06 Kwi 2018 19:27
    nukedclx
    Poziom 14  

Czekam na wiadomość czy komuś się udało odpalić tego dużego gifa z jabłkiem na początku.

• #74 07 Kwi 2018 06:45
    nukedclx
    Poziom 14  

Tego się akurat nie spodziewałem, szkoda.

• #76 10 Kwi 2018 21:28
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

witam
    1.wczoraj otrzymałem zegar widmowy na 16 LED RGB,dzisiaj go uruchomiłem i jak było do przewidzenia
    -fototranzystor/ciemny element / był w zestawie i musiałem go wlutować odwrotnie jak to jest pokazane na płytce/soldermaska/
    -zegar jest ustawialny,czyli w poprzednim zegarze muszę wymienić scalak DS1302 bo kwarc już podmieniałem i nic,teraz czekam jak mi przyjdzie z Chin
    -zegar ma wgrane wiele kolorowanych obrazków, super to wygląda bo w kolorze je widać
    -płytka jest oczywiście mniejsza od tego pierwszego ale i trudność w przylutowaniu płytki z ledami jest większe bo odległości między ścieżkami są o połowę mniejsze niż w tym pierwszym zegarze
    -zasilacz jest zrobiony inaczej niż w pierwszym bez scalaka
    -cewka,która jest przymocowana do wirójącej płytki jest osadzona na rdzeniu ferytowym a dolna cewka jest trochę większa ale za to i wyższa w porównaniu z pierwszym zegarem
    -cały zegar podczas pracy mniej wibruje,mniej drży
    -jak będziecie chcieli mogę wkleić parę fotek

• #80 11 Kwi 2018 23:30
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

3. jak widać na foto zegar jest zasilany z 5V, ja osobiście zasiliłem go z 5,6V, może też być zasilany przez USB kompa lub laptopa
    4. złożyłem kolejny zegar z jednym mniejszym, półokrągłym śmigłem z niebieskimi ledami i mam malutki problemik, bo nie mogę go dobrze wyważyć/w zestawie była tylko jedna tulejka mosiężna i dwie nakrętki stalowe/
    5. czy jest na to jakiś cudowny sposób, bo mnie jakoś nie udaje się tego zrobić - próbowałem przykręcać kolejne nakrętki, dokładać kolejne tulejki i nic, cały zegar wpada w wibrację gdy się kręci
    6. Bimer535 twoje logo wgrałem do zegara ale pierwsze W zostało obcięte z lewej strony, już coś widać ale nie tak jak bym chciał
    - mam jeszcze jeden pomysł aby jpg zamienić na bmp ale 1 bitowe monochromatyczne
    - jak mi wyjdzie to dobrze to zabiorę się za logo Korony Kielce, ale to już chcę zrobić w kolorze
    - czy ktoś już próbował to zrobić?
    7. wgrałem Japonkę z jabłkiem i powiem Wam, że nie urzekła mnie ta animacja, wolę już biegnącego konia lub kicającego kota, gdyby nie to, że widziałem ją w podglądzie jako gif to ciężko zorientować się, o co chodzi w tej animacji
    - ciekawe czy ktoś podziela to moje spostrzeżenie?

• #81 01 Maj 2018 16:27
    nukedclx
    Poziom 14  

jak ci sie to udalo skoro wewnetrzny flash ma 4Mb pojemnosci?

ja szukam zamiennika pojemniejszego tej kosci
    SST25VF032B

jakby ktos wiedzial co tam mozna wlozyc prosze dac znac
    prosze tez do link ali z tym wyswietlaczem rgb

• #82 01 Maj 2018 17:32
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

Witam.
    1.wgrałem, ale czy wszystko się wgrało, tego nie wiem, ale wgrywanie zakończyło się powodzeniem-mowa o Japońce z jabłkiem i tę animację wgrałem do zegara z dwoma ramionami, do innych nie wgrywałem
    -jak dla mnie animacja nie podoba mi się, może jak by było więcej diodek, co tworzyłyby obraz, byłoby super, a tak wolę konia i miśki
    2.https://pl.aliexpress.com/item/16-Kolor-Lampy-Obrotowe-Cz-ci-Obrotowe-POV-7-Kolor-LED-Elektroniczny-Zegar-Szkolenia-Zestaw-DIY/32833472904.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.P7fpVz
    -z tej strony kupiłem bez TTL, ale i tak mi go zapakowali z zegarem, a nawet gdy poprosiłem o instrukcję, to mi ją przysłali z całym pakietem do wgrywania,
    3.złożyłem jeszcze trzeci zegar widmowy z jednym ramieniem mniejszym półokrągłym
    -jak będziecie chcieli, to mogę zrobić parę foto.

• #83 01 Maj 2018 19:48
    nukedclx
    Poziom 14  

ten rgb fajny jest, zamowie

a co do japonki to mi tez laduje caly plik a urywa odtwarzanie po kilku klatkach :>
    czekam na speca ktory powie jaka pamiec wlutowac zamiast tej co jest w zestawie

• #84 01 Maj 2018 21:36
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

Witam.
    1.u mnie wgrało się, nawet jak podrzuca jabłko i jabłko się kręci, ale i tak animacja jest do kitu, bo brakuje trochę większego obrazu do tej animacji, może jak mi przyjdzie następny zegar co ma trochę więcej diod w płacie poziomym będzie lepiej widoczna ta animacja
    -efekty opiszę jak go złożę, oczywiście jak będzie zainteresowanie.

• #86 09 Maj 2018 23:38
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

Witam.
    1.silnik 370-koszt 2 dolary
    -bardzo kiepskiej konstrukcji
    https://pl.aliexpress.com/item/1PCS-DM047-370...odel/32839236830.html?spm=a2g17.search0104.3..
    2.czy komuś po złożeniu zegara nie udawało się ustawić czasu,daty?
    -przyciski plus i minus nie reagowały
    3.złożyłem jeszcze dwa różne zegary widmowe ale cały czas mam problem z ustawieniem przeciwwag,cały moduł drży podczas pracy,ucieka ze stołu na podłogę
    -czy ktoś pokonał ten problem?
    4.przyszły mi scalaki DS1302 i po wlutowaniu do pierwszego zegara układ zadziałał,mogę ustawiać godzinę i minuty,a sekundy zerować,ale datę nie mogę ustawić
    -czy ktoś to pokonał?
    5.złożyłem zegar z jednym małym śmigłem pionowy oraz długim poziomym,jest super bo na śmigle poziomym jest wyświetlany zegar w paru odmianach,czyli różne odmiany wyświetlanych zegarów-wskazówkowy,cyfrowy i jeszcze parę innych

• #87 15 Maj 2018 01:22
    traax
    Poziom 20  

tomek_miszczyk napisał:
    3.złożyłem jeszcze dwa różne zegary widmowe ale cały czas mam problem z ustawieniem przeciwwag,cały moduł drży podczas pracy,ucieka ze stołu na podłogę
    -czy ktoś pokonał ten problem?
    Zrobiłem podstawę z aluminium, jest ona ciężka i nie przenosi tak drgań z gumowymi nóżkami.

• #88 17 Maj 2018 00:16
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  

Witam
    1.ja zrobiłem podstawę z płyty meblowej 18 mm,ale zamierzam z deski 40 mm,
    2.w sklepie zoologicznym kupiłem akwaria okrągłe,szklane ,od góry spłaszczone ,aby przykryć te zegary
    3.do ostatniego zegara Chińczyk przysłał mi rara a w nim naprawdę bardzo dużo obrazków do wgrania
    4.jak jeszcze ktoś chce sobie wgrać coś nowego z obrazków to mogę się podzielić,bo jest tego dość dużo dla różnych gustów i guścików

• #89 17 Maj 2018 17:29
    CMS
    Administator HydePark

tomek_miszczyk napisał:
    3.do ostatniego zegara Chińczyk przysłał mi rara a w nim naprawdę bardzo dużo obrazków do wgrania

Podziel się na forum.