Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Podwójny sferyczny wyświetlacz widmowy

hetm4n 19 Maj 2018 10:18 16515 101
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  
    Witam.
    1.trochę się nakombinowałem z tymi krzaczkami bo programy do pakowania nie chciały ich upakować, więc musiałem im nadać normalne tytuły,jak wyszło to proszę o komentarz
    2.jest ich trochę za dużo jak dla mnie,ale każdy może znajdzie coś dla siebie
    3.dostałem wiadomość,że coś animacje nie wgrały się i trochę miałem wolnego czasu więc pozamieniałem te krzaczki na cyferki,a co wyszło to proszę o komentarz
    4.muszę się pochwalić,że już mam zrobione 5 sztuk różnych ,działających zegarów widmowych
    -jak będziecie chcieli to mogę pokazać ich ,zrobić zdjęcia
    -do innych zegarów też dostałem od Chińczyka różne obrazki do wgrania i też mogę się podzielić,oczywiście jak będziecie chcieli,ale muszę te krzaczki pozamieniać na normalne znaki graficzne/cyferki np./,bo innego sposobu nie znalazłem,może ktoś zna inny sposób?
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • PCBway
    hetm4n
    Poziom 20  
    Witam :) Dziś robiłem próby połączenia przez moduł bluetooth HC05, podłączony poprzez konwerter napięć (5V-3.3V). Niestety nie mogę nic przesłać, ponieważ po sparowaniu moduł jest nieaktywny, tzn. zachowuje się jak niesparowany, dopiero aplikacja wykorzystująca połączenie bluetooth np putty, aktywuje moduł i lampka miga ze sparowany. Zaś aplikacja, którą wgrywamy obrazki, teksty itp widzi port bluetooth , lecz nie wymusza połączenia, wynikiem czego występuje błąd przesyłania. Nie wiem jak to rozwiązać.
    Druga sprawa, zrobiłem sobie na attiny2313, moduł zwierający przyciski pilota przez przekaźniki kontaktronowe, dzięki czemu np co 1 minute przełączam tryby wyświetlania. Układ leży sobie schowany, tak by odbiornik łapał nadajnik.
  • PCBway
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  
    Witam.
    1.jestem już starej daty, moi nauczyciele i praktyka nakazuje, aby używać jak najmniej komplikacji, aby uzyskać pożądany cel.
    -ja użyłem do przesyłania obrazków i animacji układu co dostałem od Chińczyka w komplecie, sprawuje się ten układ w 100%, jak też program co dostałem w pakiecie.
    -jedynie twierdzę, że te układy mają jedną wadę, polegającą na tym, że nie można wyważyć śmigła, gdyż po drugiej stronie PCB znajdują się układy i nie można podeprzeć śmigła i je wyważyć, czyli cały czas śmigła są niewyważone pomimo istnienia przeciwwag.
    -zrobiłem już 5 sztuk zegarów widmowych i to każdy inny a w nich śmigła nie są wyważone w 100%,zegary pomimo tego mankamentu działają super.
    - w zegarach nie ma powtarzalności w sterowaniu tym samym pilotem.
    hetm4n
    Poziom 20  
    tomek_miszczyk napisał:
    Witam
    1.jestem już starej daty, moi nauczyciele i praktyka nakazuje aby używać jak najmniej komplikacji aby uzyskać pożądany cel
    -ja użyłem do przesyłania obrazków i animacji układu co dostałem od Chińczyka w komplecie,sprawuje się ten układ w 100% jak też program co dostałem w pakiecie
    -jedynie twierdzę,że te układy mają jedną wadę,polegającą na tym,że nie można wyważyć śmigła gdyż po drugiej stronie PCB znajdują się układy i nie można podeprzeć śmigła i je wyważyć,czyli cały czas śmigła są nie wyważone pomimo istnienia przeciwwag
    -zrobiłem już 5 sztuk zegarów widmowych i to każdy inny a w nich śmigła nie są wyważone w 100%,zegary pomimo tego mankamentu działają super
    - w zegarach nie ma powtarzalności w sterowaniu tym samym pilotem

U mnie układ działa 8h dziennie ( włącza sie automatycznie z czasówki razem z przerobionym pilotem do automatycznego przełączania trybów. Dość często zmieniam obrazki i tekst np na urodziny, święta i inne okazje, więc trochę męczące jest ciągłe odkręcanie klosza i podpinanie programatora :) Dlatego też kombinuje z bezprzewodowym przesyłaniem danych do układu przez konwerter bluetooth HC05.
    tomek_miszczyk
    Poziom 10  
    Witam
    1.teraz rozumiem Kolegę, dlaczego szuka coraz to nowszych kombinacji do zegara widmowego,mnie tylko nakręca aby coś nowego złożyć,uruchomić nowy zegar nie tylko widmowego/na nixie,vfd,na lampach liczących,trochę ich złożyłem,uruchomiłem/,poznać działanie układu
    -zbieram kasę na zegar,który może wyświetlić obraz,animację w 320 dpi,koszt około 300 zielonych a nawet i więcej,złożyć kostkę led 16x16x16,a także kupić i uruchomić radio lampowe Geografik
    -pierwszy zegar trochę sobie u mnie pokręcił aż padł silnik i już dalej nie testowałem następnych zegarów,pomimo ,że kupiłem silnik/pisałem już o nim/ sprawuje się super,jest cichy,silny,czyli dobry
    -silniki ze starych magnetowidów też dają radę,polecam tym co padnie im silnik dedykowany,co jest w komplecie
    seralion
    Poziom 2  
    Ma ktoś instrukcję jak go złożyć? Niestety w przesyłce nie dostałem tego
    pawelcb33
    Poziom 24  
    Pisz do sprzedawcy, wyślę ci pewnie linka do instrukcji.
    Erbit
    Poziom 34  
    Czy spotkał się ktoś z wyświetlaczem widmowym, który umożliwiałby zmianę tekstu w trakcie pracy? Chodzi mi po głowie pomysł by użyć takiego wyświetlacza choćby do wyświetlania warunków pogodowych lub na przykład prostych informacji z systemu automatyki domowej.

[edyta]
    Na przykład mógłby czytać tekst z zewnętrznego serwera po http lub też odwrotnie, uruchomiony na wyświetlaczu serwer http do wrzucania tekstów.
    hetm4n
    Poziom 20  
    Projektu nie widziałem ale bez problemu by to poszło na ESP6288 :) ciekawie by to się prezentowało.
    Erbit
    Poziom 34  
    hetm4n napisał:
    Projektu nie widziałem ale bez problemu by to poszło na ESP6288 :) ciekawie by to się prezentowało.

Tak sądzę, że ciekawie. Prognoza pogody, podstawowe informacje o stanie systemu, etc. Tak naprawdę gdyby wyświetlacz pobierał sobie dane po HTTP to każdy mógłby podłożyć dowolne dane.

Widziałem projekt zegara widmowego (cyferblatu, ze wskazówkami) na Arduino Nano. Zawierał nawet jakieś napisy no ale wszystko to trzeba było "kompilować" i wgrywać.

Tak więc szukam takiego rozwiązania a gdyby to było jeszcze podwójny, sferyczny... to już całkowita bajka. Czy ESP8266 czy Arduino to już będzie zależne od projektu.

A może któryś z bardziej awansowanych kolegów pokusił by się o taki projekt?
    Erbit
    Poziom 34  
    hetm4n napisał:
    ...

Czy sądzisz, że dałoby się podsłuchać transmisję (a może jest to opisane w dokumantacji) i napisać program na ESP8266, który by przesyłał tekst w trakcie wyświetlania innego tekstu? Mógłby też na moment transmisji zatrzymywać wyświetlanie. Czy raczej w Twojej myśli jest przekaz by zbudować taki wyświetlacz od podstaw ?