Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes z radiem pioneer - problem z podłączeniem

30 Sty 2018 11:05 705 4
  • Poziom 2  
    Witam , mam problem z podłączeniem radia pioneer do mercedesa viano.
    Kostka niby jest Iso w mercedesie ale inaczej są podpięte piny.
    Na zdjęciach widać kostkę od mercedesa oraz od strony radia ( od tej strony mam piny wysunięte aby móc je pozamieniać , a niebieski był ucięty ale mogę go zrobić w każdej chwili jeśli jest potrzebny. )
    Czy ktoś mógłby pomóc jak to prawidłowo podpiąć aby odpalało radio razem z kluczykiem ?

Mercedes z radiem pioneer - problem z podłączeniemMercedes z radiem pioneer - problem z podłączeniem
  • Admin grupy komputery
    Lewa fotka. Przewód czerwony (różowy) powinien być wpięty z przewodem obok masy - prawa fotka (niebiesko brązowy).
  • Poziom 2  
    No to jeszcze raz :)
    Kostka od auta wygląda tak :

Mamy :
    Brązowy
    czerwony
    różowo-brązowy,
    żółto-czarny

A od strony radia :

I tu mamy :

żółty
    różowy
    czarny
    niebieski ( ucięty był jak kupiłem radio )

I teraz pytanie co ma być z czym połączone ? Bo próbowałem wielu kombinacji i jedyne co uzyskałem to w jednym ustawieniu radio się uruchamia ale jest na stałe włączone nie reaguje w ogóle na stację itp.

Było to ustawienie :
    Brązowy z auta - czarny z radia
    czerwony z auta - z różowym i zółtym z radia
  • Admin grupy komputery
    Więc na początek sprawdź kontrolką, miernikiem - który z przewodów z samochodu ma zasilanie po przekręceniu stacyjki - o ile takowy tam jest.
  • Poziom 30  
    W kości prądowej z auta wychodzi stały plus 12V i masa, natomiast informacja o stacyjce, światłach, ... idzie po szynie CAN, działa to z fabrycznym radiem.
    Jak chcesz to podłączyć radio by reagowało na kluczyk to wymierz przewód postacyjkowy w okolicach skrzynki bezpiecznikowej i podłącz go do czerwonego przewodu który jest w gnieździe radia. Żółty z radia do stałego plusa z wtyku prądowego auta (gruby czerwony przewód).