Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Daewoo DLP 26C3 FB - ciemna dolna połowa ekranu

30 Sty 2018 11:24 330 5
  • Poziom 17  
    Daewoo DLP 26C3FB hassis SL500P
    Po kilku nastu minutach o uruchomienia obraz o dołu ekranu zaczyna się przyciemniać ,po chwili połowa ekranu licząc od dołu robi się czarna z białymi pionowymi różnej szerokości kreskami. Druga połowa działa prawidłowo. Telewizor pracuje z tunerem sat podłączonym przez hdmi .Jeżeli wyłączę tuner sat i włączę w telewizorze pracę z dawną głowicą wcz. to ekran świeci [śnieży] na całej jego powierzchni prawidłowo. Ciekaw jestem czy opisane objawy mogą sugerować problem z matrycą czy jednak z modułem głównym.
  • Poziom 13  
    Uszkodzona matryca.Dość typowa usterka w modelach 26 cali. rozbierz matryce dostań się do listy. Może któryś z kondensatorów smd . Pomierz ,przygrzej może wyłapiesz
  • Poziom 17  
    Dziękuję za radę , rozebrałem matrycę i okazało się że gdy ją lekko podegnę to pojawia się objaw opisany jak wyżej.
  • Poziom 13  
    Matryca puszczają łączenia na taśmach . Nic nie zrobisz jedyna skuteczna naptrawa to wymiana matrycy ,ale czy to się opłaca.Chyba nie
  • Poziom 17  
    Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc,oczywiście że się nie opłaca wymieniać matrycy,daję sobie spokój. Moduły gdzieś wystawię za parę groszy może się komuś przydadzą.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Po rozebraniu matrycy i uruchomieniu jej można było w łatwy sposób stwierdzić że jest niesprawna poprzez delikatne wyginanie dzięki temu można było obserwować opisany problem j.w.