Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres Philips Saeco Intelia HD875- Zbyt mała ilość wody podczas robienia kawy.

BURMAR 30 Jan 2018 15:55 17598 8
 • #1
  BURMAR
  Level 23  
  Witam,
  mam ekspres jak w temacie. Było z nim kilka problemów, ale jakoś zawsze udawało się z nich wybrnąć.

  Teraz ma następny problem, który narasta. Otóż podczas robienia kawy do filiżanek wlewa się bardzo mało wody. Obecnie to 1/3 filiżanki. Kiedyś była to cała filiżanka. Regulacja ilości wody nastawiona jest na max. No i pojawia się drugi problem, który już kiedyś miał miejsce, to znaczy duża ilość wody w tacy pod ekspresem. Kiedyś już tak było, przeglądnąłem wówczas wnętrze (po rozebraniu obudowy), ale żadnych wycieków nie było. Ale najważniejszy jest ten problem z małą ilością wody w filiżankach. Czy może coś się zapycha (bo problem narasta)? Czy można to jakoś "przepchać" bez rozbierania całości?
 • #2
  BURMAR
  Level 23  
  Witam ponownie,
  niestety nikt mi nie odpowiedział na mój problem. Musiałem rozebrać ekspres i poszukać przyczyny usterek.
  Po pierwsze - wyciek wody, leje się z zaworu doprowadzającego wodę do do elementu zaparzającego. Już zamówiłem uszczelki (dwa oringi )
  Po drugie - uszkodzony wyświetlacz (kolor czerwony). Utrudniało to np. wykonywanie odwapniania. Niewidoczne komunikaty odnośnie tego co robić dalej.
  Przeczytałem wszystkie posty na Elektrodzie i skorzystałem z rady jednego z Kolegów, to znaczy zmostkowałem przewody od koloru czerwonego z zielonym. Teraz wszystkie komunikaty są w kolorze zielonym ale czytelne.
  KOLEJNE PYTANIE: Po zdjęciu osłony wyświetlacza zauważyłem pod wyświetlaczem mały mikro włącznik. Cy może wie ktoś do czego służy ?
  Ta informacja może mi się przydać w przyszłości.
  Proszę o informację.
  Pozdrawiam
 • #3
  BURMAR
  Level 23  
  Witam,
  niestety zmuszony jestem ponownie zgłosić się na forum. Wydawało mi się, że rozwiązałem ten problem. Niestety nie udało mi się.
  Kupiłem komplet uszczelek (dwie , dużą i małą) czerwone i wymieniłem je. Niestety to nic nie dało. Woda jak się lała tak się leje. Otworzyłem ponownie ekspres i dałem polecenie zrobienia kawy. Połowa wody leje się przez kawę do szklanki, druga połowa leje się do tacy pod ekspresem. Z uwagi na to, że miałem otwartą obudowę i "oszukany" czujnik zamknięcia obudowy to mogłem sobie zobaczyć ponownie gdzie leci ta woda.
  Załączam zdjęcie. Woda leje się w tej wnęce na tylnej ścianie.
  Bardzo proszę ponownie o pomoc. Gdzie szukać przyczyny.
 • #4
  kris8888
  Level 35  
  Witam

  Czy udało się Tobie skutecznie rozwiązać problem? Bo niestety u mnie od pewnego czasu jest to samo, czyli coraz mniejsza ilość kawy w filiżance i coraz więcej wody w tacce ściekowej. Na szybko zerknąłem na okolice zaparzacza i tam jest sucho, nie ma przecieków. Zaparzacz też nie jest pęknięty a sitko drożne. Obawiam się, że woda ucieka przez zawór kompensacyjny (16-18 bar) z którego odpływ jest bezpośrednio skierowany do tacki.
  Odkamieniałem ekspres dwa razy w krótkim czasie, bo myślałem że to coś pomoże. Ostatni raz oryginalnym środkiem Saeco i nic to nie dało.
  Przyznam się, że problem powstał jakiś czas temu po tym jak odkamieniłem ekspres zwykłym roztworem kwasku cytrynowego. Nie wiem czy stężenie kwasku było za duże i czy mogłem tym sposobem coś uszkodzić i osłabić szczelność zaworu. Wszyscy raczej twierdzą, że kwasek cytrynowy jest dość "bezpieczny" dla ekspresu.

  Próba zaprogramowania większej ilości kawy nic nie daje, bo chyba dobiłem już do maksymalnego limitu wody zaprogramowanego fabrycznie dla określonego typu kawy.

  Przez pewien czas miałem tez problem ze spienianiem mleka (za słabe ciśnienie pary), ale po ostatnim odkamienianiu ten akurat problem się rozwiązał.
 • #5
  BURMAR
  Level 23  
  Witam,
  miałem dokładnie to samo. Przeszukałem cały ekspres w poszukiwaniu wycieku i nic.
  Pomógł mi właściciel serwisu SAECO. Odpisał mi, że jest to dość powszechna usterka w tych ekspresach. Winny jest tak zwany "paluch" doprowadzający wodę do automatu zaparzającego. (pęknięcie niewidoczne ). Kupiłem w necie nowy za ok. 25 zł, założyłem nowy i jest super. Nadmienię, że próbowałem skleić super klejami ten stary pęknięty paluch i nic. Zawsze po parzeniu spoina pękała. U mnie jeszcze dodatkowo oprócz opisanych przez Ciebie objawów dużo wody dostawało się do pojemnika z fusami.
  Załączam fotkę tego palucha. To ten element z dwoma uszczelkami czerwonymi. Uważaj bo ceny są różne od właśnie 25 zł do 95 zł. Kuriozalne.

  Ekspres Philips Saeco Intelia HD875- Zbyt mała ilość wody podczas robienia kawy.

  Ps. Daj znać czy pomogłem. Pozdrawiam
 • #6
  kris8888
  Level 35  
  Witam

  Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj więc jeszcze raz przysiadłem do problemu i ustaliłem, że cieknie z okolic jak to nazwałeś "palucha", po tylnej ściance komory ekspresu w której jest cały zaparzacz. I okazało się, że winny u mnie nie był ten "paluch" (nazwałbym to raczej króćcem) a plastikowy element zaparzacza, w który wchodzi właśnie ten paluch. Miał mikropęknięcie, którego miejsce zaznaczyłem strzałką na zdjęciu. Miejsce mikropęknięcia niewidoczne gółym okiem zlokalizowałem dokładnie nawilżając powierzchnie wodą z mydłem, zatykając wylot i dmuchając w otwór wlotowy. Szczęście w nieszczęściu, że miałem jeszcze w zapasie cały sprawny zaparzacz z mojego starego ekspresu Saeco Incanto w którym siadła całkowicie elektronika. Zaparzacz jest nieco inny niż w Intelii, ale sam ten element był identyczny. Wymieniłem i jak ręką odjął, nic nie cieknie w trakcie zaparzania kawy. W końcu duża kawa jest duża. Swoją drogą to dziwne, że ten element pęka, chyba wykonany z jakiegoś dziadowskiego plastiku. Fakt, że ciśnienie wody jest tam duże, no ale bez przesady.
 • #7
  BURMAR
  Level 23  
  Coesze sie, ze usterka naprawiona. Trudna do zlokalizowania bo od tylu i niewidoczna. Ja rowniez sprawdzalem gdzie jest pekniecie malujac valy paluch lakierem do paznokci i po zaparzeniu bylo dokladnie widac gdzie lakier popekal. Ten pekniety element (przypomnialem sobie) naprawilem owijajac go cienkim drutem i na to zywicadwuskladnikowaoskladnikowa. Teraz mam go w awaryjnym zapasie.
  Fajnie , znowu mozemy pic dobra poranna kawe. Pozdrawiam
 • #8
  kris8888
  Level 35  
  BURMAR wrote:
  Trudna do zlokalizowania bo od tylu i niewidoczna.

  To prawda. Ja już w pewnym momencie chciałem się poddać bo również powymieniałem oringi na tym króćcu oraz w środku i nic to nie dawało. Początkowo nie wpadłem na to, że sam plastik może mieć mikropęknięcie i to niewidoczne na pierwszy rzut oka.
  Mam zamiar to spróbowac skleić klejem dwuskładnikowym i trzymać na zapas.

  Ten elemencik, który wykorzystałem ze starego Incanto jest jakby wykonany z trochę innego, lepszego plastiku, jest koloru szarego a nie czarnego. Odsłużył sporo lat i nadal okazał się szczelny. Wygląda, że w Intelii poczyniono w tym względzie jakieś zmiany materiałowe, niekoniecznie na plus.
  BURMAR wrote:

  KOLEJNE PYTANIE: Po zdjęciu osłony wyświetlacza zauważyłem pod wyświetlaczem mały mikro włącznik. Cy może wie ktoś do czego służy ?
  Ta informacja może mi się przydać w przyszłości.
  Proszę o informację.
  Pozdrawiam

  Odpowiedź może być dość prozaiczna. Nie wiem jaki dokładnie masz model, ale jeśli HD8751 lub HD8752 to w wyższym modelu HD8753, który ma już automatyczny spieniacz mleka, w miejscu pod wyświetlaczem jest dodatkowy przycisk "Cappuccino". Możliwe, że sama płytka wyświetlacza i przycisków jest uniwersalna dla obydwu modeli, a nawet od razu wyposażona w komplet przycisków.