Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zywotność minielektrowni M 300

30 Sty 2018 16:01 384 4
  • Poziom 10  
    Jaka może być żywotność minielektrowni wiatraczka M 300 , 12-to woltowego?
    Czy warto go nabyć?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Za pieniądze które zapłacisz można samemu zrobić 3 lepsze, większe (pralkowce) i będzie satysfakcja z własnej roboty i nauki.Jak się popsuje to Sam naprawisz
    Zywotność minielektrowni M 300
    Popsuje się jakaś mikro elekrtonika, akumulator spali uzwojenie i nie warto naprawiać.
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuję za poradę.
    Kupuję , ponieważ zamierzam nauczyć się zjawisk podstawowych współpracy wiatraka z panelami solarnymi. I na tej bazie zbudować zasilanie 1 KW z wykorzystaniem alternatora 12V oraz automatu prądu wzbudzenia. A następnie mocy 3 KW z użyciem prądnicy synchronicznej 230V. Wszystkie te 3 zestawy zasilą mój ogród oraz ozdoby świetlne.
    Gdybyś miał materiały dotyczące tych zagadnień , to chętnie skorzystam
    Dziękuje i pozdrawiam
    Sławek
  • Poziom 32  
    W celach edukacyjnych to dobra pomoc naukowa.
    Do zasilania ogrodów i ozdób świetlnych nie są potrzebne kW (kilowaty) bo wystarczą energooszczędne odbiorniki i LED.
    Prądnicę 3 kW trzeba mieć czym kręcić w przeliczeniu na Siłacza to potrzebujesz 10 Herkulesów zmienianych co 5 minut.
  • Poziom 10  
    To jest właśnie analizowane prze ze mnie pod kątem potrzebnej mocy elektrycznej. I w zależności od stopnia trudności w produkcji tej energii chce dostosować odbiorniki. Na przykład na zbudowanym placu zabaw chcę zbudować ślizg po linie, który będzie zasilany silnikiem i umożliwiał wznoszenie pasażera. Bo obecnie pasażer musi deptać sam do góry żeby zjechać. Czasami korzystam też z inwertera 12V na 230 V ale w czasie tylko godziny.
    Dlatego moje działania będą oparte o duży kompromis pomiędzy odbiornikami i nadajnikami energii.
    Bardzo dziękuję za porady, ponieważ im więcej porad tym mniej błędów będę popełniał
    Dziękuje i pozdrawiam
    Sławek