Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opla Corsa D 1.2 ikonka check engine

30 Jan 2018 16:22 5211 10
  • Level 2  
    Posiadam Opla Corsa D 1.2 86. W sierpniu były wymieniane świece. Po wizicie w zakladzie mech. silnik zaczął szarpać i migała ikonka check engine. Stwiedzono uszkodzoną cewkę. Pół roku później sytuacja podoba ikonka znów miga i znów wymiana cewki. Boję się, że problem znów się pojawi. Czy to na pewno problem z cewką. Może coś z elektryką???
  • Helpful post
    Level 15  
    Cewki były wymieniane na nowe ?
  • Level 2  
    Obie cewki były nowe
  • Helpful post
    Level 43  
    Jeśli wymiana cewki pomaga choć na kilka tygodni to albo cewki wadliwe (może jakieś beznadziejne zamienniki?), albo coś kończy te cewki (kable, świece), tylko zapomniałem czy bardziej zużywa cewki zwarcie, czy też kompletny brak połączenia. Masz w aucie gaz?
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Uszkodzenie (wypadanie zapłonu) na tym samym cylindrze co ostatnio? Cewka - założony oryginał czy zamiennik?

helmud7543 wrote:
    albo coś kończy te cewki (kable
    Tam nie ma kabli, jest moduł 4 cewek, zakładane na świece:
    Opla Corsa D 1.2 ikonka check engine
  • Helpful post
    Level 27  
    Cewki padają w tych autach dosyć często ale nie co pół roku chyba że ktoś jeździ na wypalonych świecach (zbyt duży odstęp ) , warto też sprawdzić czy są dobrze dobrane ...
  • Helpful post
    Level 26  
    Kolego a sprawdziłeś wypadaniem zapłonu może okazać się również brak kompresji na cylindrze lub uszkodzony wtrysk paliwa ;) .
  • Helpful post
    Level 17  
    Przede wszystki niech autor postu określi jaki silnik oraz jakim paliwem zasilanie. Ja miałem bardzo podobną sytuacje. Najpierw wymieniono świece, poźniej cewkę a na końcu wymiana listwy gazu. I problem znikł
  • Level 2  
    To tak: benzyna 1.2 80 koniów. Świece wymnieniane dzień przed pierwszą wymianą/usterką cewki. Przypadek?!
    Ten wtrysk też może być bo mi coś cyka podczas jak się nagrzeje silnik przy dodawaniu gazu ale mówili żeby się nieprzejmować. Bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze...
  • Level 17  
    Jaki błąd Ci wyświetla?
    Mi regularnie co 40km wyskakiwał P0420 - niby coś nie tak z katalizatorem. Oprócz tego 2 razy miałem sytuację z migającym check engine - wypadanie zapłonu. Jak wspomniałem wyżej, trafiłem na dobrego gazownika, który oprócz regulacji instalacji (w tym podciśnienie) wymienił listwę wtryskową gazu. Od naprawy przejechałem już kilka tys km i nic się nie dzieje.