Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie sterownika Salus do Valliant 204/1

30 Sty 2018 21:22 759 6
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Nie mogę znaleźć schematu podłączenia pokojowego termostatu firmy SALUS do pieca dwubiegowego Valliant VCW204/1. Proszę o podpowiedź, pod które styki pieca należy podpiąć przewody sterownika.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 34  
    Nie mogę znaleźć nigdzie schematu podłączenia elektrycznego - jeśli możesz to zamieść zdjęcie. Szukaj na płycie kostki elektrycznej ze zworką i być może tam trzeba będzie się podpiąć demontując tę zworkę - w Vaillantach najczęściej listwa zaciskowa z oznaczaniem (3)-(4).
  • Poziom 9  
    Podłączenie sterownika Salus do Valliant 204/1Podłączenie sterownika Salus do Valliant 204/1Podłączenie sterownika Salus do Valliant 204/1Podłączenie sterownika Salus do Valliant 204/1

Wszystko znalazłem (mostek między 3 i 4)tylko nie wiem w jaki sposób podłączyć odbiornik regulatora. Pierwsze zdjęcie czy ostatnie. Wymagające przekazania napięcia czy wymagającego styku beznapięciowego?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Pierwsze zdjęcie z opisem kotła gazowego - styk beznapięciowy :D
    Oczywiście zworkę wyjmujesz.

Ostatnie zdjęcie dotyczy załączania pompy i przy takim podłączeniu podasz ~230V na te styki 3-4 w kotle :cry:
  • Poziom 9  
    Witam i dziękuję za szybką odpowieź.
    Rozumiem że kolejność nie ma znaczenia tzn nie ma różnicy czy styk nr 3 połączę z COM a styk nr 4 z NO na odbiorniku regulatora?
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Kolejność bez znaczenia
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Tak jak kolega podpowiedział podłączyłem sterownik w miejsce mostka nieco ukrytego pod obudową i wszystko śmiga jak talala.:)
    Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedź.