Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy - Utrata pakietów i skoki pingu

31 Sty 2018 03:03 720 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem związany z Internetem radiowym, ze względu na to iż przez pierwszy rok działał normalnie, ping był i czasami skakał powyzej te 100+ a w niektore dni praktycznie stałe 36 pingu w grach online, akurat moja to League of Legends. Ale jakoś tak właśnie na początku stycznia zaczął ping skakać do kuriozalnych liczb. np: 700 pingu i w sekunde malał do 36 a potem do 100 i tak w kółko, internet jest dobry ale ten ping to jest taka tragedia że masakra. Utrata pakietów gdzie sprawdzam ją to TeamSpeak 3 gdzie raz wykazała 60% ale zazwyczaj to 1-2% . Rozumiem to że to jest radiówka itd. warunki terenowe, ludzie też na internecie siedzą, ale no chryste przecież wchodzę np dajmy na to o 3 w nocy gdzie nikt normalny o tej godzinie nie siedzi, teraz miałem ferie więc chcialbym sobie pograc ale no tragedia, wracając nawet w nocy teraz ten ping skacze do 700. Mój dostawca internetu jest lokalny, ale ssie i to konkretnie ze względu na to ma klienta w dupie, skoro zgłosiłem usterkę ze wzgledu na to ze wywalało mi internet praktycznie codziennie po 7 razy i dwóch panów przyszło " wielcy informatycy " popykało w komputerze coś i sobie poszli, w dodatku gdy chciałem dostać odpowiedz czemu mi internet tak wywala to oni mówili że ze względu na to że karty sieciowe mają wbudowaną wade i czasami wywala internet . No dobrze nawet jezeli to miala byc prawda to aż 7 razy, codziennie?!!! Pan z obsługi technicznej przyszedł i wymienił mi antenę która napewno nie była uszkodzona ani nic, ale myślałem że to u mnie leży wina, skanowałem komputer 3-4 razy malwarebytes, AVG, Avastem a nawet robiłem formata. Problem nadal jest. Więc jestem w 100% pewien że to wina ich nadajnika ( Na drodze antena - nadajnik nie wyrosło żadno drzewo ani nic więc nie ma co blokować sygnał ). Gdy zamontował nową antenę, pokazalem mu na TS3 że utrata pakietów i ping nadal jest, więc chcialbym znać przyczynę, a on powiedzial nie wiem i sobie poszedł. Tragedia. Posunełem się do ostateczności ze względu na to że te debile nigdy nie zrozumieją że to wina jest po ich stronie, więc pytam się was kochani, czy jest jakaś metoda by ten ping naprawić lub zgłosić do nich by sprawdzili swoje nadajniki?

Pozdrawiam serdecznie.
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ichigo7 napisał:
    czy jest jakaś metoda by ten ping naprawić

Podłączyć inny komputer i podłączyć się do anteny/routera przewodem i testować.
    Ichigo7 napisał:
    zgłosić do nich by sprawdzili swoje nadajniki?

Przeciążony nadajnik (za dużo klientów pod jednym nadajnikiem).

Pozostaje pisać reklamację i czego w niej żądasz.
    Sam nic więcej ponad to nie zrobisz.