Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić prostownik? Akumulator Centra Futura CA770

31 Sty 2018 07:47 1029 13
  • Poziom 9  
    Dzień dobry,

wiem, że było kilka podobnych tematów, ale nie znalazłem nic dla siebie.

Chciałbym kupić prostownik. Nie za bardzo się znam, który wybrać. Mam VW Tourana 1.9 z 08r i rozładował mi się akumulator. Jak uruchamiałem auto z kabli rozruchowych - pali od razu. Czytałem, że Wy, jako użytkownicy forum nie polecacie prostownika z rozruchem - OK. W takim razie poszukuję "samego" prostownika bez zbędnych funkcji. Akumulator do ładowania mogę odkręcić i wyciągnąć. Zależy mi z opcją zapobiegającą przeładowanie akumulatora. Przy wyborze modelu, proszę nie sugerować się ceną, bo zależy mi bardziej, aby był dobry niż tani.

Dziękuję wszystkim osobom, które pomogą i dzięki nim nabędę urządzenie.
  • Poziom 29  
    Nie pisz jakie masz auto tylko akumulator, bo nie auto chcesz ładować tylko akumulator.

Jak napiszę, że mam fiata pandę i szukam samochodowej ładowarki do telefonu to to też nic nie wnosi.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za wskazówkę.
    Niestety, nie znam pojemności ani marki akumulatora. Aktualnie nie mam jak tego sprawdzić, tylko wieczorem.

Dodano po 10 [godziny] 30 [minuty]:

Akumulator to Centra FUTURA CA770 12V 77Ah 760A
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    A nie prościej kupić nowy akumulator? Nie uwierzysz, ale ja nie mam żadnego prostownika, bo po co? Porządne auto ma być pewne i odpalać w każdych warunkach. Przecież akumulator jest tańszy od dobrego prostownika i na dodatek w przypadku kiepskiego akumulatora zawsze należy wstawać do pracy 30 minut wcześniej, bo nie ma pewności czy odpali. To samo w terenie.
  • Poziom 29  
    Ile lat ma akumulator i z jakiego powodu się rozładował?
  • Poziom 9  
    Akumulator ma około 2 lat. Rozładował się ponieważ samochód często stoi (a i ostatnio były mrozy), jeżdżony jest raz na 1,5 tyg (drugie auto), poza tym jeżeli jeździ pokonuje trasę maks 8-10 km.

Kulki na akumulatorze wskazują:
    - przy NAŁADOWANYM: zielona,
    - przy DOŁADUJ: czarna,
    - przy SPRAWDŹ: biała.

Link do zdjęcia TUTAJ
  • Poziom 29  
    Tak więc, zależy co ma być dalej z tym samochodem. Czy on ma jeździć, czy stać jak do tej pory. W jednym przypadku zdecydowanie lepiej kupić nowy akumulator, bo ten jest już o krok od huty. Natomiast jak samochód, ma nadal stać, to kup najtańszy marketówy transformatorowy prostownik min 6A i ładuj.
    Ps: na przyszłość polecam tę procedurę przed mrozami.
  • Poziom 38  
    W takiej sytyacji radzę zastosować stałe ładowanie konserwujàce. Oznacza to ciàgłe ładowanie (podczas postoju w garażu) małym pràdem np. 50 - 100 mA.
  • Poziom 9  
    Rozumiem, ale drodzy użytkownicy - proszę doradzić jaki mam kupić prostownik
  • Poziom 29  
  • Poziom 9  
    Nie widziałem na stronie Lidla czy są jeszcze dostępne, ale będę wracał z pracy to sprawdzę. Ew. jaki inny gdyby ten nie był już dostępny? Może taki ?
    Czy ten prostownik jest wyposażony w funkcję przeładowania akumulatora?
    Jeżeli akumulator faktycznie będzie na tyle rozładowany, że będę musiał ładować go co tydzień to z pewnością go wymienię. Jest od nowości (2 l) i nigdy go nie ładowałem, a niestety mam miejsce parkingowe na dworze.
  • Poziom 29  
    Ta ładowarka jest dobra do małych zdrowych akumulatorów AGM, twój nie jest ani mały, ani zdrowy, ani AGM. Podjedź do jakiegoś marketu budowlanego, bricoman, Castorama, lub sklepu w którym sprzedają akumulatory czy akcesoria samochodowe i kup transformatorowy min 6A.
  • Poziom 1  
    Sprawdź sobie na Ceneo opinie użytkowników, będziesz miał porównanie