Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić prostownik? Akumulator Centra Futura CA770

brak_ter 31 Jan 2018 07:47 1629 13
    brak_ter
    Level 10  
    Dzień dobry,

wiem, że było kilka podobnych tematów, ale nie znalazłem nic dla siebie.

Chciałbym kupić prostownik. Nie za bardzo się znam, który wybrać. Mam VW Tourana 1.9 z 08r i rozładował mi się akumulator. Jak uruchamiałem auto z kabli rozruchowych - pali od razu. Czytałem, że Wy, jako użytkownicy forum nie polecacie prostownika z rozruchem - OK. W takim razie poszukuję "samego" prostownika bez zbędnych funkcji. Akumulator do ładowania mogę odkręcić i wyciągnąć. Zależy mi z opcją zapobiegającą przeładowanie akumulatora. Przy wyborze modelu, proszę nie sugerować się ceną, bo zależy mi bardziej, aby był dobry niż tani.

Dziękuję wszystkim osobom, które pomogą i dzięki nim nabędę urządzenie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    czareqpl
    Level 31  
    Nie pisz jakie masz auto tylko akumulator, bo nie auto chcesz ładować tylko akumulator.

Jak napiszę, że mam fiata pandę i szukam samochodowej ładowarki do telefonu to to też nic nie wnosi.
    brak_ter
    Level 10  
    Dziękuję za wskazówkę.
    Niestety, nie znam pojemności ani marki akumulatora. Aktualnie nie mam jak tego sprawdzić, tylko wieczorem.

Dodano po 10 [godziny] 30 [minuty]:

Akumulator to Centra FUTURA CA770 12V 77Ah 760A
    Akrzy74
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    A nie prościej kupić nowy akumulator? Nie uwierzysz, ale ja nie mam żadnego prostownika, bo po co? Porządne auto ma być pewne i odpalać w każdych warunkach. Przecież akumulator jest tańszy od dobrego prostownika i na dodatek w przypadku kiepskiego akumulatora zawsze należy wstawać do pracy 30 minut wcześniej, bo nie ma pewności czy odpali. To samo w terenie.
    Wlodek22
    Level 30  
    Ile lat ma akumulator i z jakiego powodu się rozładował?
    brak_ter
    Level 10  
    Akumulator ma około 2 lat. Rozładował się ponieważ samochód często stoi (a i ostatnio były mrozy), jeżdżony jest raz na 1,5 tyg (drugie auto), poza tym jeżeli jeździ pokonuje trasę maks 8-10 km.

Kulki na akumulatorze wskazują:
    - przy NAŁADOWANYM: zielona,
    - przy DOŁADUJ: czarna,
    - przy SPRAWDŹ: biała.

Link do zdjęcia TUTAJ
    Wlodek22
    Level 30  
    Tak więc, zależy co ma być dalej z tym samochodem. Czy on ma jeździć, czy stać jak do tej pory. W jednym przypadku zdecydowanie lepiej kupić nowy akumulator, bo ten jest już o krok od huty. Natomiast jak samochód, ma nadal stać, to kup najtańszy marketówy transformatorowy prostownik min 6A i ładuj.
    Ps: na przyszłość polecam tę procedurę przed mrozami.
    Preskaler
    Level 39  
    W takiej sytyacji radzę zastosować stałe ładowanie konserwujàce. Oznacza to ciàgłe ładowanie (podczas postoju w garażu) małym pràdem np. 50 - 100 mA.
    brak_ter
    Level 10  
    Rozumiem, ale drodzy użytkownicy - proszę doradzić jaki mam kupić prostownik
    brak_ter
    Level 10  
    Nie widziałem na stronie Lidla czy są jeszcze dostępne, ale będę wracał z pracy to sprawdzę. Ew. jaki inny gdyby ten nie był już dostępny? Może taki ?
    Czy ten prostownik jest wyposażony w funkcję przeładowania akumulatora?
    Jeżeli akumulator faktycznie będzie na tyle rozładowany, że będę musiał ładować go co tydzień to z pewnością go wymienię. Jest od nowości (2 l) i nigdy go nie ładowałem, a niestety mam miejsce parkingowe na dworze.
    Wlodek22
    Level 30  
    Ta ładowarka jest dobra do małych zdrowych akumulatorów AGM, twój nie jest ani mały, ani zdrowy, ani AGM. Podjedź do jakiegoś marketu budowlanego, bricoman, Castorama, lub sklepu w którym sprzedają akumulatory czy akcesoria samochodowe i kup transformatorowy min 6A.
    comerlo
    Level 1  
    Sprawdź sobie na Ceneo opinie użytkowników, będziesz miał porównanie