Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STX 27.500.8.FCX vs Scan Speak 30W/4588T00

bartastorun 31 Sty 2018 12:48 783 2
  • #1 31 Sty 2018 12:48
    bartastorun
    Poziom 9  

Witam,
    Jestem w trakcie wyboru głośnika do subwoofera i zastanawiam się pomiędzy STX 27.500.8.FCX a Scan Speak 30W/4558T00. Zasymulowałem oba w WinIsd i jeśli chodzi o pasmo przenoszenia wypadają podobnie. Czy ktoś miał doczynienia z wyżej wymienionymi przetwornikami? Z tego co patrzyłem group delay dla Scan Speaka jest mniejsze i chyba tylko w tym jest różnica a ceną się różnią sporo.

0 2
  • #2 31 Sty 2018 16:26
    marian133
    Poziom 38  

bartastorun napisał:
    Jestem w trakcie wyboru głośnika do subwoofera i zastanawiam się...

Tutaj nie ma co się zastanawiać.
    Nie ma co porównywać STX-a do Scana, to inna liga basu.

Po za tym to dwa różne głośniki i tutaj w ciemno nawet Scan wygrywa.

bartastorun napisał:
    Zasymulowałem oba w WinIsd i jeśli chodzi o pasmo przenoszenia wypadają podobnie.

Gdyby patrzeć tylko na symulację w Winisd, to połowa tanich głośników na rynku była by lepsza od tych droższych :)

0
  • #3 31 Sty 2018 17:22
    bartastorun
    Poziom 9  

Tak właśnie myślałem. A jeśli chodzi o Scan Speak'a to raczej wchodzi w grę obudowa zamknięta z korekcją elektroniczną, bo jeśliby pojść w bass-reflex to bardzo niskie strojenie drastycznie zwiększa długość portu . Czytałem też o membranie biernej, ale ona zwiększy koszty projektu a impuls będzie gorszy jak w obudowie zamkniętej.

Zamówiłem właśnie Scan-speak 30W/4558T00 w promocyjnej cenie 652,72zł ze sklepu audiotransducers. Przy tej kwocie nie ma co się zastanawiać. Uważam temat do zamknięcia. Jak ukończę projekt na pewno podzielę się z Wami Panowie moimi doświadczeniami z tym przetwornikiem.

0