Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony CDX-MP40 - jak podłączyć antenę w Vw Polo IV 9n

31 Jan 2018 14:23 1611 13
 • Level 13  
  Witam. Posiadam Vw Polo IV 9n oraz w. w. radio, które jest podłączone. Podłączyłem do niego kabel AUX i słucham muzyki z telefonu, jednak chciałbym podłączyć też antenę, aby słuchać radia. Mam jednak końcówkę nie pasującą do radio (sytuacja przedstawiona na załączonych zdjęciach). W radio jest wejście jakby na "goły" kabel. Czy muszę koniecznie uciąć końcówkę, aby podłączyć tą antenę do radio? Ma ktoś na to jakiś pomysł? Szkoda niszczyć końcówki...

  Sony CDX-MP40 - jak podłączyć antenę w Vw Polo IV 9nSony CDX-MP40 - jak podłączyć antenę w Vw Polo IV 9nSony CDX-MP40 - jak podłączyć antenę w Vw Polo IV 9nSony CDX-MP40 - jak podłączyć antenę w Vw Polo IV 9n
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Helpful post
  Level 43  
  Witam. Zakup adaptera.Sony CDX-MP40 - jak podłączyć antenę w Vw Polo IV 9n
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Level 21  
  Dokładnie adapter rozwiąże sprawy ewentualnie możesz kupić samą końcówkę do zacisniecia na przewodzie po czym zaizolowaniu taśma materiałową.
  Kabel będzie wyglądał jak oryginalny.
 • Level 13  
  Zamawiam adapter, napiszę jak jak działa.
 • Tube devices specialist
  stalker1995 wrote:
  Ten model radia akurat posiada zasilanie anteny a więc spokojnie można montować wtyczkę.


  Tu bym "polimeryzował" - w instrukcji brak takiej informacji, być może przy tworzeniu dokumentacji się zapomniało...
 • Level 13  
  Adapter załatwił sprawę. Co do zasilania anteny, to poczytałem napisy na przewodach kostki ISO, i jest tam niebieski przewód z napisem "power antenna".

 • Level 28  
  Rieju wrote:
  Co do zasilania anteny, to poczytałem napisy na przewodach kostki ISO, i jest tam niebieski przewód z napisem "power antenna".


  Radio wystawia na ten przewód napięcie w celu zasilenia zewnętrznego wzmacniacza antenowego lub mechanizmu wysuwania automatycznej anteny teleskopowej. Wzmacniacz wbudowany w podstawę anteny bierze swoje zasilnie z kabla koncentrycznego ( antenowego ) i by działał, radio musi takie napięcie podać na złącze antenowe. Jeśli nie podaje, radio bedzie gubić szybko fale podczas jazdy, nie znajdziesz części stacji itp. Zwykle radia nieoryginalne ( oryginalne w sensie producenta samochodu ) nie podają tego napięcia i wtedy konieczny jest zakup lub zrobienie tzw. separatora. Jeśli chcesz się upewnić jak to jest z Twoim radiem a masz multimetr ( woltomierz ) to przy włączonym radiu zmierz napięcie stałe na wejściu antenowym radia. Jeśli nie zmierzysz ok 12V - musisz dodać separator.
 • Level 13  
  Dokonałem pomiaru przy włączonym radio na antenie. A ściślej rzecz biorąc zmierzyłem punkty na tym adapterze, który siedzi ładnie w tym gnieździe i nie chciałem go już wyciągać. Same zera. Radio póki co normalnie grało w drodze do pracy (15 km po mieście), nie gubiło zasięgu. Ale chcę to zrobić raz a dobrze. Na Allegro jest trochę tego. Nie ma akurat pod model mojego auta, jednak zastanawiam się nad tym: /wzmacniacz-separator-antenowy-vw-seat-skoda-audi - gniazda te same. Starsze Polo jest wymienione jako jedno z kompatybilnych aut. Końcówki wyglądają tak samo. Powinno zadziałać i w moim przypadku?

  Moderated By Mirek Z.:

  Nieregulaminowy (i zbędny) link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

 • Level 21  
  Myślę że tak ale nie będzie z pewnością takiej potrzeby twoje radio będzie grało dobrze tak jak jest daje ci gwarancję.
 • Level 13  
  Nawet jak pojadę do Wnorów Wiechów Dolnych nie będzie gubiło Rydzyka?
 • Level 43  
  To radio ma taką czułość że na drucie będziesz go odbierał.