Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chamberlain tpd10 przyśpieszanie skrzydeł

31 Sty 2018 15:26 393 7
 • Poziom 9  
  Witam
  Mam pytanie czy jest jakaś możliwość żeby przyśpieszyć trochę otwieranie i zamykanie skrzydeł w tym napędzie ? Chodzi o to że bardzo wolno to działa.... Interesowało by mnie też jak wyłączyć opóźnienie skrzydeł ?
 • Poziom 9  
  Witam Wszystkich!
  Nie zakładałem nowego tematu ponieważ stwierdziłem że jest to zbędne.Problem dalej z powyższym napędem do bram.Chodzi mi głownie że wcześniej po zaprogramowaniu maiłem automatyczne zamykanie po 120s.Teraz natomiast nie mogę tego za żadne skarby ustawić.Robię to w ten sposób że na zamkniętej bramie przytrzymuje P2 odliczam te 120s następnie potwierdzam przyciskiem P2 i nic.Po otwarciu nic się nie dzieje..... ktoś ma może pomysł jak to zrobić lub coś podpowie.W załączniku instrukcja co prawda nie w języku Polskim no ale można przetłumaczyć.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Po użyciu Translator Google wychodzi troszkę więcej szczegółów:

  Cytat:

  Uwaga: Możliwe tylko przy podłączonej i funkcjonalnej barierze świetlnej (PHO1 + COM).
  Można wybrać czas automatycznego zamykania od 2 sekund do 120 sekund.

  Włączanie:
  1. Naciśnij i przytrzymaj P2, aż żółta dioda LED zacznie migać.
  2. Gdy żółta dioda LED zacznie migać, puść P2, odlicz czas otwarcia, który ma zostać zaprogramowany.
  3. Po upływie żądanego czasu naciśnij ponownie P2. -> Gotowe
  Wyłączanie:
  1. Naciśnij i przytrzymaj P2, aż żółta dioda LED zacznie migać.
  2. Naciśnij P3. Żółta dioda LED gaśnie. -> Gotowe


  Może najpierw zdezaktywuj, a potem spróbuj ustawić?
 • Poziom 9  
  Niestety dezaktywacja i ponowne ustawienie nie przynoszą efektu...Chyba że ja coś źle robię.
  Brama zamknięta Przytrzymuje P2 około 3s zaczyna migać dioda Learn czekam te +- 120s następnie przyciskam ponownie P2.Dioda przestaje mrugać i gaśnie. Otwieram bramę lecz nic się nie dzieje jest cały czas otwarta.
 • Poziom 9  
  Działa fakt problem był rzeczywiście z fotkami.Wszystko było dobrze podłączone natomiast pomogło włożenie zworki na chwilę do OPEN/PED i wtedy zapaliła się czerwona dioda PHOTO 1 i od tej pory można było już ustawić autozamykanie. Mam jeszcze pytanie czy jest możliwość przyśpieszenia tej bramy ? Ogólnie irytuje mnie to że do połowy otwiera się szybko później zwalnia.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Z tym autozamykaniem dziwne - ta zworka nie ma nic wspólnego z fotkami a jest do ustawiania rodzaju pracy przy starcie z kluczyka/przycisku. Ale jeśli działa.....

  Prędkości siłowników elektrycznie nie można zmienic. Jedynie można zmienić punkty mocowania siłownika do słupka (zmniejszyć odległości osi obrotu siłownika od osi zawiasu) ale kosztem zwiększonego obciążenia siłownika i mocowań (zmniejszy się skok roboczy) - a to ,że skrzydła mają inną prędkośc przy otwarciu a inną na zamknięciu świadczy o nieprawidłowej geometrii w/w punktów mocowania. Odległość osi obrotu siłownika na wsporniku słupka od osi zawiasu bramy powinna być taka sama w obu kierunkach (równoległym i prostopadłym do linii zamkniętej bramy) - różnica tych wymiarów powoduje zmiany prędkości ruchu skrzydła.