Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFA 2070 - nie odpompowuje wody

14 Sie 2005 18:01 9118 13
  • Poziom 10  
    Witam !!!

Moja pralka Bosch WFA 2070 czasami nie odpompowuje wody.
    Szczerze mówiąc od jakiegoś czasu zdarza się to coraz częściej.

Efekt jest taki, że po nabraniu wody i zakończeniu cyklu prania - w momencie gdy powinna odpompowywać - słychać tylko delikatne "buczenie" (jakby silnik pompy się "męczył" :|).

Po ręcznym :cry: wylaniu wody z bębna, i opróżnieniu resztek wody poprzez filtr - pralka zaczyna normalnie wodę pobierać i odpompowywać.

Niestety przy kolejnym praniu sytuacja się powtarza - znowu nie odpompowuje.

Uwaga !!!
    Wyłączanie pralki podczas pobierania wody powoduje zakończenie pobierania wody.

Odnoszę wrażenie, jakby pralka miała problemy z ilością pobieranej wody. Zdarza się, że czasem pobiera jej aż do połowy wysokości okienka. Potem ma problem z odpompowaniem takiej ilości.

Nie znam się na pralkach, ale mam wrażenie, jakby czujnik od ilości wody (o ile taki jest) mógł się uszkodzić (zapchać).

Proszę o poradę - co robić, od czego zacząć.

Pozdrawiam
    Yogi
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Ja bym zaczął od sprawdzenia pompy. Trzeba rozebrać pralkę i zobaczyć, czy pompa lekko chodzi, czy nic czasem do niej nie wpadło.

poprawiono tekst
    skryn
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    sprawdz drożnosc węzy, dopływ, odpływ i filtr jeśli ok sprawdz pompę lub wymień
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki za tak szybką pomoc :D.

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Jak najprościej wymontować pompę z mojej pralki, co muszę rozkręcić, żeby było najsprawniej, i bez problemów?
    2. Gdzie w Poznaniu jest sklep z częściami do pralki Bosch, ale taki godny polecenia?

Pzdr
    Yogi_Babu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki !!!

Pozdrawiam
    Yogi_Babu
  • Poziom 10  
    Witam !

Przed chwilą wymontowałem pompę.
    Rozmontowałem wszystkie główne części: silnik, końcówkę węży wraz z filtrem, wirnik oraz "szkielet" z tworzywa.

Te dwa ostatnie były strasznie zabrudzone (w środku - tam gdzie znajduje się gumowa uszczelka, taki duży "oring").
    Po wyczyszczeniu i ponownym zamontowaniu pompy chciałem sprawdzić, czy już jest Ok.
    Niestety przy "płukaniu z płynem zmiękczającym" pralka znowu nie odpompowała wody :cry:.

Nauczony doświadzeniem zacząłem wylewać RĘCZNIE :D wodę.
    Lekko wkurzony, a zarazem zaciekawiony "co się stanie", gdy odlewałem :D :D :D wodę przez odkręcony filtr
    (pralka w tym czasie miała zadany program "odpompowanie wody"), delikatnie ruszyłem 'wiatraczek" pompy i ... pompa ruszyła.

Czy to doświadczenie na 100% dowodzi, że pompa jest do wymiany,
    czy być może należy nadal szukać przyczyny takiego zachowania.
    Cały czas po głowie chodzi mi uszkodzony hydrostat.

Za nową pompę życzą sobie ok. 110 zł.

:?: Co robić? :?:

Pozdrawiam
    Yogi_Babu
  • Poziom 10  
    Super cena - 50 zł netto !!!

Tylko gdzie można za takie pieniądze kupić pompę w Poznaniu?

W Poznaniu na ul. Szamarzewskiego wołają 90 zł netto.:cry:

Pzdr
    Yogi_Babu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Yogi_Babu napisał:
    Super cena - 50 zł netto !!!

Tylko gdzie można za takie pieniądze kupić pompę w Poznaniu?

W Poznaniu na ul. Szamarzewskiego wołają 90 zł netto.:cry:

Pzdr
    Yogi_Babu

Witam.
    Sprawdź na Gąsiorowskich 5a.
  • Poziom 10  
    Kupiłem pompę indukcyjną na ul. Gąsiorowskich 5a za 52 zł !!!!!! :D:D:D

Zamontowałem i wszystko ŚMIGA.:D:D:D

Tak nawiasem mówiąc, kolejny raz NIE ZAWIODŁEM SIĘ NA FACHOWEJ OBSŁUDZE w ww. sklepie. :!::!::!:

Wszystkim tym, którzy zainteresowali się moim problemem i profesjonalnie doradzili - BARDZO DZIĘKUJĘ.

Pozdrawiam
    Yogi_Babu