Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkretarka nie działa zasilacz;(

31 Sty 2018 18:03 654 8
  • Poziom 9  
    Witam mam nadzieje ze to dobre miejsce gdzie pisze i nikt mnie za ten temat nie opieprzy.Otóż mój problem jest następujący mam wkrętarkę einhell TC-CD 18-2Li.Zakupiłem ja nowa działała świetnie ,aż do czasu gdy podczas ładowania na kabel od ładowarki spadła deska a przez to wygięła się a w efekcie złamała końcówka ładowarki (końcówka kabelka wtyczka która wsadza się w ładowarkę). Nie myśląc długo poleciałem do sklepu kupiłem taka sama o tej samej średnicy i przylutowałem.Bylem pewien ze to będzie koniec naprawy,okazało się inaczej otóż diody na baterii mrygaja tak jakby cały czas ładowało a nawet po cało nocnym lądowaniu nie załadowała się nawet jedna kreska baterii o co może chodzić?Przed wygięciem bolca w ładowarce było wszystko super także raczej bateria jest ok.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 36  
    Jeśli masz możliwość to zmierz jakie jest napięcie na wyjściu ładowarki.
    Problem może stanowić również gniazdo ładowania zainstalowane we wkrętarce.
  • Poziom 9  
    tzn co myslisz jest spadek napiecia? jakie powinno byc napiecie na wyjsciu ladowarki
    ?;/
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 36  
    Skoro wkrętarka jest wyposażona w akumulator 18V to powinno być więcej - najlepiej sprawdzić pod obciążeniem, czyli podczas ładowania.
  • Poziom 9  
    A przepraszam za moze glupie pytanie ale jak i na co ustawic multimetr zeby sprawdzic napiecie ladowarki a zeby nie zrobic jakiegos zwarcia.
  • Poziom 36  
    Ustawić multimetr na pomiar napięcia stałego na zakresie 200V - odpowiednio należy również podłączyć przewody pomiarowe.
  • Poziom 9  
    A wiec sprawdziłem na ładowarce wychodzi prąd 22.7 volt
  • Poziom 36  
    Pomiar wykonałeś pod obciążeniem?
    Jeśli tak to sprawdź stan gniazda, bo być może ono również uległo uszkodzeniu.
  • Poziom 9  
    Gniazdo w ładowarce jest nie tknięte.:(