Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pw8010 na Pw8040 wymiana transformatora

31 Sty 2018 20:00 306 4
  • Poziom 14  
    Witam chciałem przełożyć transformator z pw8040 który wygląda tak pw8010 na Pw8040 wymiana transformatora do pw8010 który jest inny pw8010 na Pw8040 wymiana transformatora różnice są takie że na 2 nóżce pw8010 nie ma nic a na obódowie bocznej jest chyba masa zaznaczone pw8010 na Pw8040 wymiana transformatora a z kolei pw8040 z pinu dwa kabelek leci do okolic przełączników i nie ma na sciance z tylu tej chyba masy pw8010 na Pw8040 wymiana transformatora i pytanie jak to podpiać żeby nie zepsuć
  • Poziom 40  
    To na boku (okrągłe czarne) to zabezpieczenie termiczne a w drugim to zabezpieczenie jest schowane za miedzianym ekranem transformatora
  • Poziom 43  
    0Cool^ napisał:
    chciałem przełożyć transformator
    Ale po co?
  • Poziom 14  
    bo jeden brzeczy drugi nie :D i jeszcze jedno na ile ustawić prąd spoczynkowy ile mv powinno być między cementowymi rezystorami? wychodzi że mogę ustawić 10mV bo ma być około 5-15mA według instrukcji
  • Poziom 43  
    0Cool^ napisał:
    bo jeden brzeczy drugi nie
    A nie prościej byłoby naprawić? Przeważnie przyczyną brzęczenia w transformatorach tego typu (rdzeń zwijany) a to można poprawić zalewając szczeliny między karkasem a rdzeniem jakąś farbą - rzadką na tyle, by wsiąkła w szczeliny. Po jej zaaplikowaniu (na tyle dużo ile się da) należy oczywiście odczekać aż farba całkowicie wyschnie; można przyspieszyć schnięcie stawiając transformator np. na kaloryferze.
    Prąd spoczynkowy mierzony metodą techniczną wymaga użycia do przeliczeń prawa Ohma...
    I=U/R - podstawiasz więc wymagane wartości w amperach i omach i liczysz jakie napięcie powinno być.