Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra WRL, INT-IORS i chwilowe wyłączanie wyjść przy zapisie danych do FLASH

wiking121 31 Sty 2018 20:00 312 3
 • #1 31 Sty 2018 20:00
  wiking121
  Poziom 6  

  Mam "drobny" kłopot ze sterowaniem wyjść w INT-IORS polegający na chwilowym wyłączaniu stanu wysokiego na wyjściu przy zapisie danych do pamięci FALSH centrali z programu DLOADX. Centrala i DLOADX w wersjach 1.17.
  Na INT-IORS są obok siebie dwa wyjścia sterowane przez Wskaźnik czuwania. Niedawno jedno z tych wyjść "przewlokłem" przez dodatkową logikę sterowaną z timera i ręcznego sterowania czasem załączenia z przełącznikiem MONO - iloczyn+suma. Wszystko działa jak chciałem z wyjątkiem chwilowego zaniku zasilania po zapisaniu do FLASH. Drugie wyjście oparte tylko na Wskaźniku czuwania jest OK.

  Zapewne pomogłoby przepięcie obwodu 230V na styki NC i zmiana polaryzacji wyjścia, jednak poszukuję rozwiązania jak tego uniknąć. Styk INT-IORS swoje mA pobiera i nie chciałem aby pracował praktycznie cały czas.

  Najciekawsze jest to, że przy wyjściu z trybu serwisowego na manipulatorze i potwierdzeniu zapisu do pamięci FLASH przedmiotowa przypadłość nie występuje. Czy macie koledzy pomysł co można w takiej sytuacji jeszcze zrobić? Może to kwestia jakiegoś ustawienia w DLOADX?
  Próbowałem negować sygnał i dawać odwróconą polaryzację na wyjście, tak aby w stanie ustalonym mieć tam stan niski ale niestety to nic nie pomogło. Wygląda jakby po zapisie do FLASH centrala inicjowała sprawdzenie warunków i na ten czas odcinała wyjście.

  0 3
 • #2 31 Sty 2018 20:27
  alster1
  Poziom 27  

  Integry tak mają, u mnie 256+ również przy zapisie do flasha załącza na chwilę któreś wyjścia, z tego co pamiętam to na Elektrodzie ktoś już opisywał identyczny problem, miał podpięte sterowanie bramą, która się otwierała po zapisie do flasha.
  U mnie na starszym firmware było to samo, ogólnie mi to nie przeszkadza i nie drążyłem tematu.
  Może kolega dariusz.bembenek będzie coś więcej wiedział.

  0
 • #3 31 Sty 2018 22:21
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne

  Satel w tym przypadku radzi, aby kluczowe obwody były podłączone do wyjść centrali. Cytat z instrukcji instalatora:

  Cytat:
  Podczas zapisywania danych w pamięci FLASH i w trakcie działania programu STARTER (aktualizacja oprogramowania centrali), wyjścia w ekspanderach są wyłączone. Nie zmienia się stan wyjść na płycie głównej centrali. Należy o tym pamiętać podczas projektowania systemu. Zaleca się, aby urządzenia, których praca nie powinna być zakłócana w związku z zapisywaniem danych w pamięci FLASH lub po uruchomieniu programu STARTER, podłączać do wyjść na płycie głównej.


  Jeżeli chodzi o sam program DloadX, to nie ma tam opcji, która by to regulowała.

  0
 • #4 01 Lut 2018 15:54
  wiking121
  Poziom 6  

  Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
  Przynajmniej wiem , że nie ma co dalej kombinować.
  Chyba jednak zamienię NO na NC. Raczej nie będę specjalnie montował kolejnego przekaźnika w rozdzielnicy elektrycznej skoro jest tam INT-IORS
  Nie można mieć wszystkiego... ;)

  Mała aktualizacja tematu.
  Przełączenie wyjścia z NO na NC nic nie pomaga ;(.

  0