Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra WRL, INT-IORS i chwilowe wyłączanie wyjść przy zapisie danych do FLASH

wiking121 31 Jan 2018 20:00 666 3
Optex
 • #1
  wiking121
  Level 8  
  Mam "drobny" kłopot ze sterowaniem wyjść w INT-IORS polegający na chwilowym wyłączaniu stanu wysokiego na wyjściu przy zapisie danych do pamięci FALSH centrali z programu DLOADX. Centrala i DLOADX w wersjach 1.17.
  Na INT-IORS są obok siebie dwa wyjścia sterowane przez Wskaźnik czuwania. Niedawno jedno z tych wyjść "przewlokłem" przez dodatkową logikę sterowaną z timera i ręcznego sterowania czasem załączenia z przełącznikiem MONO - iloczyn+suma. Wszystko działa jak chciałem z wyjątkiem chwilowego zaniku zasilania po zapisaniu do FLASH. Drugie wyjście oparte tylko na Wskaźniku czuwania jest OK.

  Zapewne pomogłoby przepięcie obwodu 230V na styki NC i zmiana polaryzacji wyjścia, jednak poszukuję rozwiązania jak tego uniknąć. Styk INT-IORS swoje mA pobiera i nie chciałem aby pracował praktycznie cały czas.

  Najciekawsze jest to, że przy wyjściu z trybu serwisowego na manipulatorze i potwierdzeniu zapisu do pamięci FLASH przedmiotowa przypadłość nie występuje. Czy macie koledzy pomysł co można w takiej sytuacji jeszcze zrobić? Może to kwestia jakiegoś ustawienia w DLOADX?
  Próbowałem negować sygnał i dawać odwróconą polaryzację na wyjście, tak aby w stanie ustalonym mieć tam stan niski ale niestety to nic nie pomogło. Wygląda jakby po zapisie do FLASH centrala inicjowała sprawdzenie warunków i na ten czas odcinała wyjście.
 • Optex
 • #2
  alster1
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Integry tak mają, u mnie 256+ również przy zapisie do flasha załącza na chwilę któreś wyjścia, z tego co pamiętam to na Elektrodzie ktoś już opisywał identyczny problem, miał podpięte sterowanie bramą, która się otwierała po zapisie do flasha.
  U mnie na starszym firmware było to samo, ogólnie mi to nie przeszkadza i nie drążyłem tematu.
  Może kolega dariusz.bembenek będzie coś więcej wiedział.
 • Optex
 • #3
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Satel w tym przypadku radzi, aby kluczowe obwody były podłączone do wyjść centrali. Cytat z instrukcji instalatora:

  Quote:
  Podczas zapisywania danych w pamięci FLASH i w trakcie działania programu STARTER (aktualizacja oprogramowania centrali), wyjścia w ekspanderach są wyłączone. Nie zmienia się stan wyjść na płycie głównej centrali. Należy o tym pamiętać podczas projektowania systemu. Zaleca się, aby urządzenia, których praca nie powinna być zakłócana w związku z zapisywaniem danych w pamięci FLASH lub po uruchomieniu programu STARTER, podłączać do wyjść na płycie głównej.


  Jeżeli chodzi o sam program DloadX, to nie ma tam opcji, która by to regulowała.
 • #4
  wiking121
  Level 8  
  Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
  Przynajmniej wiem , że nie ma co dalej kombinować.
  Chyba jednak zamienię NO na NC. Raczej nie będę specjalnie montował kolejnego przekaźnika w rozdzielnicy elektrycznej skoro jest tam INT-IORS
  Nie można mieć wszystkiego... ;)

  Mała aktualizacja tematu.
  Przełączenie wyjścia z NO na NC nic nie pomaga ;(.