Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra WRL, INT-IORS i chwilowe wyłączanie wyjść przy zapisie danych do FLASH

wiking121 31 Sty 2018 20:00 273 3
  • #1 31 Sty 2018 20:00
    wiking121
    Poziom 6  

Mam "drobny" kłopot ze sterowaniem wyjść w INT-IORS polegający na chwilowym wyłączaniu stanu wysokiego na wyjściu przy zapisie danych do pamięci FALSH centrali z programu DLOADX. Centrala i DLOADX w wersjach 1.17.
    Na INT-IORS są obok siebie dwa wyjścia sterowane przez Wskaźnik czuwania. Niedawno jedno z tych wyjść "przewlokłem" przez dodatkową logikę sterowaną z timera i ręcznego sterowania czasem załączenia z przełącznikiem MONO - iloczyn+suma. Wszystko działa jak chciałem z wyjątkiem chwilowego zaniku zasilania po zapisaniu do FLASH. Drugie wyjście oparte tylko na Wskaźniku czuwania jest OK.

Zapewne pomogłoby przepięcie obwodu 230V na styki NC i zmiana polaryzacji wyjścia, jednak poszukuję rozwiązania jak tego uniknąć. Styk INT-IORS swoje mA pobiera i nie chciałem aby pracował praktycznie cały czas.

Najciekawsze jest to, że przy wyjściu z trybu serwisowego na manipulatorze i potwierdzeniu zapisu do pamięci FLASH przedmiotowa przypadłość nie występuje. Czy macie koledzy pomysł co można w takiej sytuacji jeszcze zrobić? Może to kwestia jakiegoś ustawienia w DLOADX?
    Próbowałem negować sygnał i dawać odwróconą polaryzację na wyjście, tak aby w stanie ustalonym mieć tam stan niski ale niestety to nic nie pomogło. Wygląda jakby po zapisie do FLASH centrala inicjowała sprawdzenie warunków i na ten czas odcinała wyjście.

0 3
  • #2 31 Sty 2018 20:27
    alster1
    Poziom 27  

Integry tak mają, u mnie 256+ również przy zapisie do flasha załącza na chwilę któreś wyjścia, z tego co pamiętam to na Elektrodzie ktoś już opisywał identyczny problem, miał podpięte sterowanie bramą, która się otwierała po zapisie do flasha.
    U mnie na starszym firmware było to samo, ogólnie mi to nie przeszkadza i nie drążyłem tematu.
    Może kolega dariusz.bembenek będzie coś więcej wiedział.

0
  • #3 31 Sty 2018 22:21
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Satel w tym przypadku radzi, aby kluczowe obwody były podłączone do wyjść centrali. Cytat z instrukcji instalatora:

Cytat:
    Podczas zapisywania danych w pamięci FLASH i w trakcie działania programu STARTER (aktualizacja oprogramowania centrali), wyjścia w ekspanderach są wyłączone. Nie zmienia się stan wyjść na płycie głównej centrali. Należy o tym pamiętać podczas projektowania systemu. Zaleca się, aby urządzenia, których praca nie powinna być zakłócana w związku z zapisywaniem danych w pamięci FLASH lub po uruchomieniu programu STARTER, podłączać do wyjść na płycie głównej.

Jeżeli chodzi o sam program DloadX, to nie ma tam opcji, która by to regulowała.

0
  • #4 01 Lut 2018 15:54
    wiking121
    Poziom 6  

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
    Przynajmniej wiem , że nie ma co dalej kombinować.
    Chyba jednak zamienię NO na NC. Raczej nie będę specjalnie montował kolejnego przekaźnika w rozdzielnicy elektrycznej skoro jest tam INT-IORS
    Nie można mieć wszystkiego... ;)

Mała aktualizacja tematu.
    Przełączenie wyjścia z NO na NC nic nie pomaga ;(.

0