Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Zawór (kranik) od spłuczki.

31 Sty 2018 21:55 3678 21
  • Uczeń
    Witam.
    Jestem początkującym, i jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. Do rzeczy mam w ścianie stary zawór z główką -kranik, i on doprowadza wodę do spłuczki. Chcę ten kranik wymienić na zawór. Czy jak wstawię zawór kulowy to nie wywali mi go ze ściany? Wkręcałem ten zawór już raz ale wykręciłem bo się boję se wywali mi go ze ściany i spłuczka na razie nie jest zrobiona. Liczę na waszą pomoc, z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Nie nie wywali ci takiego zaworu. Skąd taaki pomysł ze wywali ??
  • Uczeń
    no się trochę cykam to jest zawur kulowy a musze dawać taśmę teflonowa na gwint ?
  • Poziom 41  
    kolakowski napisał:
    Witam.
    Jestem początkującym i jeśli zły dział to proszę o przenieśienie,ok do rzeczy mam w scianie stary zawur z główką kranik i on doprowadza wodę do szpłuczki i chcę ten kranik wymienić na zawur czy jak wstawie zawur kulowy to nie wywali mi go ze sciany wkręcałem ten zawur już raz ale wykręciłem bo się boję se wywali mi go ze ściany i spłuczka narazie zrobiona nie jest liczę na waszą pomocz z gury dzk

Popraw to bo oczy " bolom " jak to się czyta :|
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    mn997 napisał:
    Ja , używam Loctite 577 , co nieco drogi , ale skręca się instalację paluszkami
    Nieco drogi :) za jego cenę można kupić sto rolek taśmy teflonowej :)
  • Pomocny post
    Moderator - GSM
    Używam czasem też taśmy bo wygodniejsza ale najlepsze dla mnie to jest Pakuły (konopie) + pokost i o nic nie musisz się martwić. Zawór wstawić dobrej jakości możesz zamontować od razu taki pod spłuczkę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Zależy jakie duże opakowanie :) ale za to i tak mam 15 rolek :)
  • Poziom 29  
    Proponuję nie straszyć Kolegi autora cenami.
    Pakuły plus towot i ma trzymać.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Radiokiller napisał:
    Pakuły plus towot i ma trzymać.

Towot to do łożysk można używać.

Do pakuł jest pasta uszczelniająca np. "PASTA USZCZELNIAJĄCA UNIPAK DO GWINTÓW PAKUŁ"
    Re: Zawór (kranik) od spłuczki.
  • Poziom 23  
    Radiokiller napisał:
    Pakuły plus towot
    Towot raczej się nie nadaje do instalacji z wodą pitną. Ze spłuczki się wody nie pije ale woda wewnątrz rury będzie się stykać z towotem a woda ta może trafić poprzez rury do kranu czerpalnego wody używanej do gotowania posiłków. Powiem tak. Wykonałem setki połączeń używając samych pakuł bez żadnych smarów-past-farb-i innych smarowideł. Nic nie cieknie. Warunek jest jeden, w instalacji zawsze musi być woda. Sposób ten nie nadaje się do instalacji sprężonego powietrza czy gazów. No i oczywiście instalację bez past jest ciężej rozkręcić.
  • Poziom 35  
    Pan.Kropa napisał:
    Wykonałem setki połączeń używając samych pakuł bez żadnych smarów-past-farb-i innych smarowideł. Nic nie cieknie. Warunek jest jeden, w instalacji zawsze musi być woda.

A jak Ci potem szło odkręcanie takich połączeń? :-D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Szyszkownik Kilkujadek napisał:
    A jak Ci potem szło odkręcanie takich połączeń? :-D
    Nigdy nie było potrzeby rozkręcania połączeń bo niby po co. W przypadku potrzeby wymiany jakiegoś zaworu daje się odkręcić bez problemu.
    mn997 napisał:
    Kolega (mój ) odkręcił z całym pionem .
    Jednym słowem amator. :D Za dużo się nasłuchaliście bajeczek sprzedawców past czy taśm teflonowych jakoby połączeń na pakuły bez pasty nie dało się rozkręcić. No może problem być po 40 latach.
  • Poziom 23  
    Oczywiście smarowanie nie zaszkodzi, i nie twierdze żeby nie smarować. Ale obejdzie się i bez tego. A wątpie czy smarowanie coś pomoże jeżeli trzeba coś będzie rozkręcić po 30 latach. No zapomniałem że ostatnio musiałem odkręcić dwie rury i trójnik z racji lekkiej przeróbki instalacji. Instalacje tą skręcałem w lipcu 2008. Nie zauważyłem jakiś szczególnych trudności w rozkręcaniu tego. Ale wniosek jest jeden. Należy zawsze smarować, ja tylko pokazuje jak się nie powinno robić.
  • Poziom 35  
    Najpierw się chwalisz doświadczeniem i szczelnością wykonanej roboty:
    Pan.Kropa napisał:
    Wykonałem setki połączeń używając samych pakuł bez żadnych smarów-past-farb-i innych smarowideł. Nic nie cieknie.

Pan.Kropa napisał:
    Oczywiście smarowanie nie zaszkodzi, i nie twierdze żeby nie smarować. Ale obejdzie się i bez tego.

A potem, piszesz, żeby tak nie robić:
    Pan.Kropa napisał:
    Ale wniosek jest jeden. Należy zawsze smarować, ja tylko pokazuje jak się nie powinno robić.
  • Poziom 23  
    Szyszkownik Kilkujadek napisał:
    A potem, piszesz, żeby tak nie robić:
    Ja będę tak robić dalej, i zapewniam cię że nie ma żadnych wycieków. czy problemów z rozbieraniem. Ale że to forum techniczne to żeby nikt nie miał pretensji to stwierdzam że robię nieprawidłowo.
  • Poziom 23  
    Nie widzę potrzeby. No i przy wodzie pitnej to jakoś nie ufam pastom że są całkiem nie szkodliwe. W końcu to są jakieś składniki chemiczne. I tak nam naokoło faszerują jedzenie i napoje chemią twierdząc że to nie szkodliwe.