Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filmy na starszym laptopie , może vcd ?

krzysieg 14 Sie 2005 18:47 1815 12
  • #1 14 Sie 2005 18:47
    krzysieg
    Poziom 25  

Witam

Mam komputerek toshiba P166 MMX , 32 MBram , 2MB grafika .
    Chcialbym wiedziec czy da sie go używać do oglądania filmow , mam kilka krótkich filmików w mpg na dysku i dobrze chodzą .
    Nie mam na razie cd romu i nie moge sprawdzić innych formatów.....
    Oczywiście nie licze na dixv na tym kompie nawet pod dosem .......
    Do filmow pelnometrazowych mogłby byc VIDEO CD ale czy bedzie płynnie chodzić ?

pozdrawiam

0 12
  • #2 14 Sie 2005 20:04
    chlo
    Poziom 17  

Tak jak piszesz mpg można oglądąć i to nie tylko krótkometrażówki, ale również filmy długometrażowe w tej kompresji. Do odtwarzania filmów polecam na takim sprzęcie bestplayera, ale z doświadczenia wiem, że subedit player też sobie radzi.

0
  • #3 14 Sie 2005 21:10
    Radzious
    Poziom 28  

Powinny chodzic ale słaba rozdzielczosc powinny miec filmy aby to płynnie chodziło. divx tez pójda ale na lepszym sprzecie trzaby zepsuc jakość filmu(skompresowac)

0
  • #4 14 Sie 2005 21:47
    przemo666
    Poziom 22  

Sprobuj Qvpro. Mpegi pod dosem powinny dzialac dobrze a divixy... hmmm bedzie chyba pokaz slajdow :D VideoCD to o ile sie nie myle Mpegi wiec tez powinny dzialac.

0
  • #5 14 Sie 2005 22:30
    granacik
    Poziom 22  

tak jak kolega pisze quickview -u mnie na lapku 166mhz w zaleznosci od kompresji divx chodzi plynnie ew czasem zwalnia jak nowszym kodekiem (na divx 3.11 chodzilo plynnie) naprawde polecam

0
  • #6 15 Sie 2005 10:46
    krzysieg
    Poziom 25  

granacik : ile masz ramu na tym lapku i ile pamieci ma k. graficzna ?

0
  • #7 15 Sie 2005 13:12
    k4be
    Poziom 31  

spróbuj zainstalować mplayer (nie wmp :!: ) - w wersi oryginalnej (Linux) lub windowsowej - na 225MHz divx wyrabiały się ze stratą 0 do 3 klatek na sekundę...

0
  • #8 18 Sie 2005 21:02
    granacik
    Poziom 22  

przeparszam ze tak pozno laptop ma 48 mb ramu a karta chyba 1mb niepamietam ale 800*600 wyciagala

0
  • #9 19 Sie 2005 13:10
    RobertOlechowski
    Poziom 11  

wiesz miałem kiedyś taki program który z filmu tworzył obraz bootowalnej płyty i potem jak zbootowałeś z CD to się włączał linux i odtwarzał ten film, zmyśle ze chodziło by na twoim sprzęcie, podobno kolesie na 133 uruchamiali nawet mogłeś odtwarzać filmy z dysku nie tylko ten który nagrałeś na CD, ale się trzeba było bawić z linuxsem wtedy. poszukaj w google.com bo niestety nie mam linka. To się nazywało movix albo e-movix czy jakoś tak.
    Jak nie znajdziesz i wrócę z weekendu to umieszczę obraz na WWW i podam wszystkim linka.

0
  • #10 22 Sie 2005 00:08
    krzysieg
    Poziom 25  

Odtworzylem Video CD na tym .
    Film chodzi dosc plynnie da sie oglądac , próbowalem w best playerze i w Windows media player .
    W wmp jest znacznie lepiej w best playerze sie tnie.....
    Może jest jeszcze jakis odtwarzacz który ma jeszcze mniejsze wymagana niz WMP ?
    Poza tym na takim lapku jest chyba niemozliwe zobaczenie "szybkiej akcji" w jakims filmie :D idealnie plynnej i wogole .....
    Przez to że monitor ma wolne odswiezanie -czas reakcji , nie wiem może sie myle ale słyszałem ze kupując monitor Lcd do kompa zwraca sie na to uwage .

0
  • #11 22 Sie 2005 05:30
    gregorio27
    Poziom 31  

Cytat:
    wiesz miałem kiedyś taki program który z filmu tworzył obraz bootowalnej płyty i potem jak zbootowałeś z CD to się włączał linux i odtwarzał ten film, zmyśle ze chodziło by na twoim sprzęcie, podobno kolesie na 133 uruchamiali nawet mogłeś odtwarzać filmy z dysku nie tylko ten który nagrałeś na CD, ale się trzeba było bawić z linuxsem wtedy. poszukaj w google.com bo niestety nie mam linka. To się nazywało movix albo e-movix czy jakoś tak.

Może chodzi o cinemix?? http://www.cinemix.prv.pl/
    Cały systemik linuxowy to zaledwie 2.88 mb, większość divixów da się odtworzyć (testowałem) na P133. Nagrywa się go na płytkę, botuje i już mamy pełnofunkcjonalny odtwarzacz:) Tylko znając życie będzie problem ze starszym laptopem ze względu na brak obsługi niektórych niestandartowych komponentów, ale warto spróbować...

0
  • #12 23 Sie 2005 11:38
    krzysieg
    Poziom 25  

Tylko jest problem że nie mam w nim cd romu ciezko dostac taki (wkładany zamiast flopa) do tego jest kilka rodzajów do Toshiby.....
    Zastanawiam sie nad kupieniem cd roma pod usb ale w tym lapku napewno nie ma bootowania z usb...

0
  • #13 23 Sie 2005 13:51
    granacik
    Poziom 22  

koledzy z tym linuxem to jest to movix (w waszym przypadku emovix ) i bez problemu mozna sciagnac wersje na fdd a pozniej to juz odtwarzac z dysku

0