Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik - SMEG SI800NF Zegar - SMEG - Timer nie działa

Alfaro73 01 Feb 2018 13:51 1521 2
 • #1
  Alfaro73
  Level 2  
  Kupiłem niedawno okazyjnie piekarnik SMEG SI800MF, i w zasadzie wszystko jest ok, oprócz tego, że nie działa Timer. W zasadzie to pomierzyłem miernikiem, i na zasilaniu zegara (Biały i czerwony) jest napiecie 230V, czyli teoretycznie dochodzi.
  Ale może cos jest skopcone w samym podłączeniu...

  Ma ktoś może schemat jak powinno to wyglądać? Albo jak ostatecznie sprawdzić czy jest rozwalony i szukać czegoś na Ebay. W serwisie za zegar powiedzieli 375zł, a za wymianę 300zł ;) Niby może działac i bez zegara, tylko timer się czasami przydaje, a zegarek też. Jednak może ktoś z kolegów ma pomysł jak to naprawić?
  pozdrawiam
  Michał
  Piekarnik - SMEG SI800NF Zegar - SMEG - Timer nie działa
 • #2
  Krzysiek210260
  Level 17  
  To jest zwykły silniczek na 230V jeżeli dochodzi do niego napięcie oznacza jego uszkodzenie. Sam silniczek może być dobry ale w środku są przekładnie zębate (plastikowe) może po prostu coś się zacieło. Rozebrać i zobaczyć co się dzieje w środku silniczka.
 • #3
  Alfaro73
  Level 2  
  Piekarnik - SMEG SI800NF Zegar - SMEG - Timer nie działa
  No właśnie wygląda na to ze silniczek szlag trafił. Rozebrałem, podłączyłem sam silniczek i nic się nie kręci. Jednak z tego co znalazłem to ta firma robi zegarki analogowe dla wielu producentów piekarników. Jak myślicie, można gdzieś znaleźć sam silniczek? Takiego drobiazgu to chyba nie da się naprawić?