Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa Makita HW131 - słabe ciśnienie...

praczkiewicz 01 Lut 2018 14:13 2205 3
  • #1 01 Lut 2018 14:13
    praczkiewicz
    Poziom 11  

Witam. Proszę o poradę w temacie myjki ciśnieniowej Makita HW131. Jest z 2006 roku. Wziąłem ją od kolegi, u którego myjka stała ładnych parę lat. Była silnie zabrudzona jakimś błotem, ponadto nie dawała ciśnienia po włączeniu lancy. Kolega zapewnia mnie, że myjka nie pracowała długo i prawie nową tylko brudną zaniósł do piwnicy bo kupił dużego Kerchera. Rozebrałem ja na części, wyczyściłem, zmieniłem na wszelki wypadek kondensator na nowy oraz uszczelniłem pokrywę głowicy pompy bo był tam przeciek (tzn. odkręciłem pokrywę, wyczyściłem osad, wymieniłem 1 mały oring w dolocie chemii - był przyduszony przez pokrywę, wszystko nasmarowałem pastą uszczelniającą, złożyłem spowrotem i ponownie skręciłem. Przecieku nie ma. To wszystko z widocznych usterek. Obecnie ciśnienie się pokazało ale nie ma szału. Wydaje mi się, że powinno być lepiej. Kierując strumień na rękę czuje ciśnienie ale jest do wytrzymania więc chyba coś nie jest w porządku. Np.: mchu z fugi w kostce brukowej nie da rady wyrwać. Próbowałem regulować zaworem do ciśnienia, tzn. wkręcając małym imbusem śrubę ciśnienie trochę wzrasta, odkręcając śrubę ciśnienie słabnie. Ale nawet przy wkręconej śrubie na maxa ciśnienie jest za słabe. W związku z tym mam pytania:
    1.Czy manometr przy zamkniętej lancy ma pokazywać ciśnienie czy nie ( u mnie po zamknięciu lancy manometr wraca do zera mimo, że silnik dalej chodzi)?
    2. Gdzie jeszcze można zajrzeć/co sprawdzić z niewielką wiedzą na temat naprawy myjek, aby coś zdziałać?
    3. Może ktoś zna jakiegoś uczciwego fachowca od myjek w okolicach Zamościa, który nie wymieni zaraz całej myjki, tylko może pomóc ją naprawdę naprawić.
    4. Czy to w ogóle opłaca się naprawiać?
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 15 Mar 2018 12:12
    kari323f
    Poziom 9  

Witam,
    ostatnio zakupiłem te samą myjkę i z tą samą usterką;
    poprzedniemu właścicielowi pękła głowica w pompie i wymienił ją na nową i przestała dawać ciśnienie.
    Pompę rozebrałem i co śię okazało że nie przełożył tulejki od regulacji ciśnienia w rezultacie było tak jakby zawór od ciśnienia został odkręcony na maksa = ciśnienie zerowe.
    Po poprawnej naprawie myjka na nowej głowicy na maksie daje 200 bar.

Kolego a u ciebie trudno jest strzelać jak się tego nie widzi, trzeba rozbierać , schemat ściągnąć z netu i później składać ponownie i patrzeć co nie halo,
    jak myjka pracuje i wszystko jest podłączone to na zamkniętym pistolecie powino ci pokazywać ok 150bar ,a jak jest głowica jeszcze dobra nie porysowana to nawet i 200 bar,
    oczywiście mowa jak zawór na myjce jest przykręcony na maksa.

0
  • #3 18 Mar 2018 17:41
    praczkiewicz
    Poziom 11  

Witam, prawdę mówiąc od tamtej pory jeszcze nic nie próbowałem ze względu na pogodę a raczej jej brak. Sprawdzę myjkę jeszcze raz dokładniej jak słońce trochę błyśnie i dam znać. Pozdrawiam.

0
  • #4 01 Kwi 2018 01:27
    praczkiewicz
    Poziom 11  

Dobre, dobre, sami administratorzy a już się nabrałem...Pozdrawiam admina żartownisia.

0