Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szczoteczka do zębów BRAUN

14 Sie 2005 19:27 10413 3
  • Poziom 2  
    witam i proszę o pomoc.szoczoteczka elektryczna do zębów braun przestała działać,co prawda była na ładowarce 14dni i po tym czasie ani rusz.może macie jakiś pomysł czy padł akumulator czy już do śmieci.pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam
    W zasadzie firma Braun w swoich wytycznych serwisowych nie przewidziała naprawy szczoteczek. W okresie gwarancyjnym jest to wymiana.
    Ale można spróbować.
    Jeżeli sygnalizuje ładowanie można przypuszczaś iz zablokował się silnik, jeśli nie, może być uszkodzone połaczenie cewki lub ektronika.
    Dla pewności poprawnego montażu przed demontażem oznacz markerem dekiel szczoteczki i obudowę. Montujac całość zdaża się że potem szczoteczka na podstawie stoi bokiem a tak jeśli kropka się zejdze jest pewność że obudowa została złożona poprawnie.
    Dekielek odkreca się stawiajac szczoteczkę na podstawie.
    Odręcać ostroznie mozna uszkodzic cewkę (obchodź sie jak saper z zapalnikiem).
    Nie pamietam czy cały wkład mechaniczny i akum wychodzi w całości czy ma jakiś zaczepy musisz się przypatrzeć.
    Jeżeli szczoteczka była spawna elektrycznie to najczęściej zablokowny jest silnik (rdza i resztki pasty które dostaja sie przez uszkodzone uszczelnienie)
    Ja staram się rozruszać silnik ręcznie lub puszczam go na 9v baterii.
    Elektroniki nie naprawiałem szkoda czasu. W 90% przypadków ta metoda skutkuje.
    Przyjemnej zabawy
    Pozdrawiam
    P.S
    Może inni użytkownicy Forum maja inne patenty na naprawę?
  • Poziom 26  
    Patent dobry jak każdy inny. Mi się udało to wszsytko zdemontować. problem mam z dopasowaniem akumulatorka. Są tam w zasadzie dwa 1,2V połaczone w szereg. Wymiary całości to 16x55 (blaszki). Czy ktoś wymieniał aku w takim urządzeniu ? Szukam po niecie i jakoś cięzko mi cos dopasować...
  • Poziom 15  
    A może sprówbować w lokalnym serwisie Brauna. Wymienione szczeteczki i tak odsyłaja. Można odkupić sprawny akumulator oddając uszkodzony. Dla serwiu ważna jest sztuka do rozliczeń. Albo handel wymienny z serwisantem.
    Pozdrawiam Grzegorz