Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Silver z EasyRemote

01 Lut 2018 15:10 813 10
 • Poziom 9  
  Mam zamontowany kocioł jednofunkcyjny Termet Silver z zasobnikiem. Serwisant podłączył do tego dedykowany sterownik EasyRomote i okazuje się, że ogrzewaniem owszem można sobie tym sterować, ale nie załącza ciepłej wody. Z funkcji dostępnych na sterowniku wygląda, że powinno to działać. Żeby było ciekawiej, serwisant zabrał go do siebie, gdzie ma zainstalowanego Silvera dwu-funkcyjnego i u niego działa i ogrzewanie i woda. Miał ktoś może taki problem z tym kotłem?
 • Poziom 21  
  Zapytaj serwisanta czy zrobił konfigurację na "kocioł z zasobnikiem". P00 ma być -3.
 • Poziom 26  
  Oraz czy ustawione jest grzanie zasobnika o tej godz.- sterownik ma mozliwosc wyboru godziny zalaczania CWU.
 • Poziom 9  
  Hehe widzę , że tu trzeba się ciągle szkolić. Raczej nie nastawił bo on to tylko podłączał pod kocioł i mówił, że nie działa a producent nie podał szczegółowej instrukcji. Producent powinien od razu do autoryzowanych serwisantów wysyłać taką wiedzę żeby nie stali potem przed klientem z rozłożonymi rękoma bo klient później pierwsze myśli, że bubla kupił.
 • Poziom 26  
  Hehe szkolenie trwało by 3 dni jakby wszystko mieli mówić. Jest to w instrukcji obslugi napisane :)
 • Poziom 9  
  W instrukcji P00 jest opisane jako "korekcja sondy temp. otoczenia". To na pewno to o co chodzi?
 • Poziom 21  
  Miałem na myśli konfigurację kotła nie sterownika.
 • Poziom 9  
  A tak, jeśli o to chodzi to kocioł grzeje wodę w zasobniku bez problemu. Jeśli jednak podłączy się sterownik to przestaje. Jedynie ogrzewanie nadal działa.
 • Poziom 20  
  Alpha napisał:
  No i co, ogarnął kolega temat? Easy Remote steruje grzaniem cwu czy nie?


  Easy Remote (wloski chyba nord gas czy cos takiego) w przypadku Gold Plusa steruje CWU, testowalem krotko ale w okreslonych czasach (co pol godziny granulacja) na LCD termeta jest -- czyli blokada grzania. A gdy nadchodzi czas grzania to oczywiscie pojawia sie temp zasbonika. Termet do gold jednak tego nie zaleca, nie proponuje. Dziwne... ale tu temat o Silver - wiec pisze raz jeszcze testowalem z Gold. A i tak inne kwiatki widze ale nie wiem kogo to wina (nie wylacza grzania na krzywych z Easy Remote).
  Warto dodac ze LCD malo kontrastowy oraz nie jest podswietlony!
 • Poziom 13  
  Po podłączeniu easyremote trzeba zdjąć jedną zworkę w kotle,przynajmniej w moim Goldzie tak było.Wtedy można ustawiać CWU na sterowniku pokojowym.Nie sądzę żeby serwisant o tym nie wiedział,ale skoro nie działa to może nie zdjął