Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SSD Goodram CX300 firmware update

hynio82 01 Lut 2018 18:09 4422 15
  • #1 01 Lut 2018 18:09
    hynio82
    Poziom 3  

Witam. Może ktoś wie jakim programem wgrać firmware do dysku SSD Goodram CX300 ??

Pozdrawiam

0 15
  • #3 06 Lut 2018 07:39
    hynio82
    Poziom 3  

Oficjalnie na stronie producenta nie ma FW do tego dysku. FW otrzymałem od producenta ale otrzymałem informację że można go wgrać jedynie pod linuxem ale nie wiem w jaki sposób.

0
  • #4 06 Lut 2018 08:57
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Poproś producenta o instrukcję wgrania tego firmware.

0
  • #5 06 Lut 2018 09:16
    hynio82
    Poziom 3  

Poprosilem... ale to wszystko trwa... i nie wiem kiedy dostene odpowiedz

0
  • #7 06 Lut 2018 22:32
    melanchel
    Poziom 27  

Zamieść to na forum, dodaj załącznik i opisz które FW jest do zaktualizowania.

0
  • #8 08 Lut 2018 10:53
    max-bit
    Poziom 24  

Prawdopodobnie producent nic nie wyśle bo wgrywanie odbywa się w fabryce przez interfejs JTAG
    A nie oprogramowaniem pod win :)

Dodano po 1 [minuty]:

A po za tym, po co chcesz wgrywać jakieś oprogramowanie ?
    Jeśli prod nic na stronie nie umieszcza, to znaczy że taka procedura jest (chyba) niepotrzebna.

0
  • #9 09 Lut 2018 13:49
    hynio82
    Poziom 3  

Producent wysłał mi firmware na maila który ma współpracować z chipsetem Nvidia MCP79. W mailu producent wspomniał że aktualizacja firmware odbywa się jedynie z poziomu systemu Linux. Szczegółowej instrukcji jak to zrobić nie dostałem. Urządzenia SATA w płytach z chipsetem MCP79 nie są poprawnie obsługiwane. Poprawne działanie ma zapewnić właśnie ten firmware.

Pozdrawiam

0
  • #10 09 Lut 2018 14:13
    max-bit
    Poziom 24  

hmm jak nie przysłał instrukcji to ciężko gdybać jak to zrobić.
    Po za tym Nvidia MCP79 to chyba jest mostek .... a nie chipset w dysku.
    I dalej nie wiemy dlaczego ta aktualizacja ma nastąpić ?
    Na stronce jest jakiś program ... smart_goodram ? Ale czy on obsługuje ... no chyba nie jeśli producent chce abyśmy to zrobili po linuxem.
    Po za tym jakieś to dziwne, producent wysyła firmware które chce abyśmy to robili pod linuxem bez instrukcji :)
    Przepraszam ale to bardzo dziwne.... czy tam ktoś w goodramie postradał zmysły ?

0
  • #12 14 Lut 2018 07:47
    hynio82
    Poziom 3  

Tak jak wcześniej pisałem producent wysłał mi firmware na maila który ma współpracować z mostkiem Nvidia MCP79. W mailu producent wspomniał że aktualizacja firmware odbywa się jedynie z poziomu systemu Linux. Nic więcej w mailu nie było. Jak poprosiłem o instrukcję to do tej pory nie odpisał. W załączniku firmware, który otrzymałem. Poniżej cytat maila:

Witam,

Aktualnie nie posiadamy wersji pod Windows dla tego modelu.
    W załączniku przesyłamy wersję pod system Linux.

Proszę mieć na uwadze, że aktualizacja kasuje wszystkie dane znajdujące się na dysku. Dlatego proszę przed przystąpieniem do zmiany oprogramowanie dysku wykonać kopię danych.

Pozdrawiam
    Dział Techniczny
    support(malpa)goodram.com

0
  • #13 14 Lut 2018 19:26
    adamjk
    Poziom 24  

Wewnątrz przesłanego archiwum jest plik wykonywalny Reinitial_SBFM711_V1 (4306584 bajtów). Wydaje się, że trzeba uruchomić jakiegoś Linuxa w wersji Live i jeśli dysk CX300 jest widoczny, zamontować go a następnie uruchomić wypakowany w/w program.

0
  • #15 14 Lut 2018 21:20
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z pod 64-bit Manjaro - Budgie:
    SSD Goodram CX300 firmware update

0
  Szukaj w 5mln produktów