Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Pioneer - Nie gra prawa cała strona auta.

VariuuS 01 Lut 2018 19:48 240 7
  • #1 01 Lut 2018 19:48
    VariuuS
    Poziom 4  

Tak jak w temacie nie gra mi całą prawa strona auta a lewa gra super. 2 głośniki wysokotonowe w drzwiach (przód i tył) + 2 gwizdki po każdej ze stron. Prawa strona cała nie gra dziś sprawdziłem ja głośnik w drzwiach pasażera wygląda (zdjęcie) no i jest słabo bo membrana przerwana. Sprawdziłem miernikiem napięcie i jest na głośniku ale głośnik nie pokazał żadnej rezystancji. I moje pytanie brzmi czy to mogło całą stronę spalić? Czy taki pech że głośniki się po prawej stronie sypnęły? Nie wiem jak to się stało ponieważ takie auto już kupiłem. Na razie sprawdziłem tylko głośnik w drzwiach pasażera. Polecacie jakieś głośniki + gwizdki za nie duże pieniądze ale ładnie grające?

0 7
  • #2 01 Lut 2018 20:05
    miecho18
    Spec od komputerów

Zacznij od podłączenia sprawnych głośników.

0
  • #3 01 Lut 2018 20:08
    matej1410
    Poziom 22  

Jak zmierzyłeś napięcie na głośniku?
    Multimetrem ustawiłeś na DC i napięcie stałe się odkłada "na głośniku", tak?
    Jak tak to przyczyną jest usterka wzmacniacza. np. uszkodzona końcówka mocy albo elektrolity co w konsekwencji powoduje, że składowa stała pojawia się na głośniku.

0
  • #4 01 Lut 2018 20:36
    VariuuS
    Poziom 4  

Dokładnie tak, miernikiem na napiecie stałe i na przewodach od głośnika pojawiło się napięcie przy włączonym radiu, jakieś małe wartości były nie patrzyłem dokładnie jakie. Tylko wzmacniacza pod głośniki nie mam podłączonego, to są oryginalne głośniki podłączone pod radio, wezmę chyba jakiś stary głośnik działający podlacze i zobaczę najwyżej się spali to będę wiedzal że coś jest nie tak, przy radiu nie ma jakiegoś bezpiecznika w razie takich przeciazen? Czy może radio wytrzymuje a głośniki nie bo radio jest nieorygonalne?

0
  • #5 02 Lut 2018 09:00
    matej1410
    Poziom 22  

1. Jesli podmieniłeś radio to sprawdź czy impedancja głośników jest większa lub równa od impedancji ktorą zaleca producent radia. Jesli jest tak to głośniki dobrze dobrane. Sprawdź jeszcze jakiej mocy ewentualnie są głośniki i jaką moc może dostarczyć radio do nich.
    2. Jak najbardziej podłącz inny głośnik celem sprawdzenia (Tylko pilnuj impedancji) jak podlaczysz głośnik o zbyt niskiej impedancji uszkodzisz wzmacniacz.
    3. Zwróć uwagę jakie napięcie pokazuje multimetr. Podziel się z nami wynikami pomiaru.

0
  • #6 02 Lut 2018 09:13
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

VariuuS napisał:
    Tylko wzmacniacza pod głośniki nie mam podłączonego, to są oryginalne głośniki podłączone pod radio

Chodzi przecież o wzmacniacz (końcówkę mocy) w wspomnianym radiu.

Moja propozycja jest taka. Odłącz głośniki od radia. Włącz radio i zmierz jakie masz napięcie na wyjściu w lewym i w prawym kanale.

0
  • #7 02 Lut 2018 16:57
    VariuuS
    Poziom 4  

Sprawdziłem ciągłość miernikiem od kostki z radia do głośnika w drzwiach i niestety jest przerwa, tak samo jak próbowałem podłączyć inny głośnik to nic nie grało. Teraz pytanie gdzie tu szukać winy, sprawdzać przewód od początku aż do głośnika? Prawy kanał przód a prawy tył mają inne przewody i trochę dziwne jak by te oba były gdzieś uszkodzone. Nie wiem jak mi miernik pokazywał napięcie chyba mam amperomierz zepsuty.

0
  • #8 02 Lut 2018 17:07
    g107r
    Poziom 34  

Zacznij od przejścia słupek-drzwi, to pierwsze miejsce gdzie może złamać się przewód od otwierania drzwi, przetrzeć, lub jak w moim wypadku izolacja zamienić się w koraliki, a wtedy o zwarcie nietrudno.

0
  Szukaj w 5mln produktów